Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краново устройство на ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Краново устройство на ремарке

    Здравейте ,
    На път съм да приключа най-после работата по полето ,оранта де .
    Ама шило в торба не седи .
    Та съм си приготвил забавление за времето през което няма активно да дивея по къра .
    Реших да си направя от едно бракувано 4тонно ремарке , платформа за баксове за тор.
    Тя платформата - ясна-профили , рязане ,заваряне - нищо ново .
    И ей тука идва дивеенето - на платформата ЩЕ ИМА кранова част .
    Замислено е да взема хидронапор от теглещия трактор .
    Със разпределители и хидроцилиндри да извършва разтоварване на 500кг чували с тор.
    Вярвам , че и други са се тровили с идеята за много техника за една никаква работа като торене - Торачката - тя ясна , ремарке с тор - и то така , ама на сега идва и кран , фадрома , челен товарач или нещо дето да прехвърли нещото от едното на другото .
    Което означава и още една машина (понякога и много скъпа) и квалифициран персонал ( включва също и съвестен не само изкарал курсове за управление и правоспособност) , който от доста време вече е много кът.

    То всичко се решава и се прекроява в движение .
    Така ,че моля колеги които са правили нещо подобно , да споделят опит .
    Също така моля колеги които имат непотребни вишки , кранчета тип "Шипка" които няма да ползват или им пречат, бракувани камиони за скрап със налична кранова установка да се впишат в темата . При подходящи неща ще търсим сделка.
    Идеята да се ползва поне нещо наготово . Съответно всички хидроцилиндри и разпределители ще бъдат ревизирани и ако трябва подменени .

    Аз от своя страна обещавам да предложа много снимков и видео материал по време на инкубационния период.

  • #2
    От: Краново устройство на ремарке

    Рачо, на всички тук(хайде на повечето, макар надали да сме и наполовина...) ни се иска да си сделаме със собствени идеи, сметки, труд и инвестиции нещшо което да ни върши работа.
    Обаче от опита се доказа, че "сделаното" рядко пъти е по-добро от фабричното. Да ти обяснявам ли защо...
    Иначе да-голям кеф е да измислиш и конструираш машина, която накрая и да работи според замисъла. Ама е много рядко.

    Според мен най-читавата комбинация е трактор с торачка(той е неизбежен), друг трактор(или два) с ремарке за подвоз на тор, и един товарач. Вярно, хората през доста време от деня ще стоят в чакане, но така си е.
    А ако толкова искаш самотоварещо и саморазтоварващо ремарке-има фарични. Надали ще можеш да направиш нещо по-добро.
    По-евтино-да, но доколко вършещо работа, и доколко надеждно?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Краново устройство на ремарке

      Имам опит и с хидравлика , с кранове , с челни товарачи и транспортни ленти .
      Точно на теб не трябва да обяснявам защо ВСИЧКАТА ССТехника е със почти с двуцифрено завишени цени - знаеш защо .
      Не ми обяснявай , че "самоделката " била некачественна . Некачественна е когато се прави от квото доде и както доде.
      Ти що не си земеш един стоков джип и да живееш рахат , ами дивееш като талибан с тия "самоделки"дето ги правиш?
      1. Ти си решаваш какво и как и го правиш по най-правилния начин за теб .
      2. Резултатът след многото бачкане си струва повече от това да си купиш ново(ново ново , колко да е ново 1 година) и до кога ще върши работа - един вид жениш се за дистрибуторския сервиз.
      3.Покриваш точно поставените цели .

      Аз споменах , ти го повтори - мин.три машини за едно нищо . И хората стоят - ама надника и осигуровките вървят нали?
      Е няма да стане така .

      Коментар


      • #4
        От: Краново устройство на ремарке

        Нещо не ти разбрах въпроса.Искаш да монтираш кран на ремарке.Самият кран ще го купуваш ли или ще си правиш?
        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
        Mark Twain
        СтоЕнчA

        Коментар


        • #5
          От: Краново устройство на ремарке

          "Самият кран ще го купуваш ли или ще си правиш?"
          Желанието ми е да ползвам готови неща след съответната ревизия(профилактика) .
          Ако има нещо подходящо като размери и товароподемност и със минимални корекции да направя това което съм замислил , ще го купя .
          Принципно и първоначално идеята е да си изработя всички колена и стави и само да си закупя хидроцилидрите и разпределителите.
          Но ако има готово направено нещо , например едно време контейнерите в Русе ги вдигаха с едни зилове с кранова част - осем контейнера на камион .
          Говоря за по старите , не тия дето ги дърпаха назад и ги закачаха с 4 синджира - големи като малка каравана.

          Коментар


          • #6
            От: Краново устройство на ремарке

            Ами кран с "размах" 6м и товароподемност 250-300кг максимално разпънат е около 3 -3.5к и ги няма.Последния път шефовете търсиха над 6 месеца и като се появиха два на пазара ги купиха ,въпреки че ни трябваше един.По големи съм виждал на пътя София - Шумен до село Козарево(май че).Да въстановяваш накоя скрап не е много далавера -елементарен ремонт на цилиндър е към 100лв ,ако си го правиш сам.Да си купиш цилиндри и разпределител е към 1500 лв,та каква ти е точно идеята?
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #7
              От: Краново устройство на ремарке

              Абе като ги смятам така - ама хич не ми излиза сметката .
              Почвам като обран евреин.
              - Трактор за Х0 000 пари ;
              - Плуг за 1Х 000 пари ;
              - Пръскачка за Х 000 пари .
              Разходи за гориво семена , тор и обработки които не мога да направя аз , както и разходи по прибиране и транспорт на продукцията 1Х0 000 ....


              Добиви от продукция 1Х0 000 пари .

              Както и да го смяташ - за една година НЕ СЕ ИЗПЛАЩА .

              А само цилиндрите които ще сложа са доста над горепосочената сума - 1500 . Остава : читав разпределител , стругаро-фрезистка работа на стойност грубо поне 2000 (приятелски цени) .
              железа , фитинги , маркучи за високо налягане и хахаха електро инсталация на ремаркето .
              Забравих - ремаркето е стояло стационар около 20 години , на него е качена 3 кубикова цистерна .... Гуми - там са ама , няма да са те - трябват нови . и там поне 1000- 1500 .

              Не е това идеята .
              Искам да си направя това което ми трябва , и ако го няма готово - ще си го направя .

              Или трябва да си купя челен товарач хъмцинайста употреба и да бера ядове и с него?
              Да бе да ....

              П.П. цените са без ДДС - да си имаме уваженията с данъчните
              Последно редактирано от Rachido4x4; 08-12-16, 22:48.

              Коментар


              • #8
                От: Краново устройство на ремарке

                Я слез на земята и си хвани двама тъмно-зелени да ти пълнят торачката...

                Има кранови установки които се закачат на навеса на трактора и на тях се закача торачката.Даваш назад,разпъваш стрелата и товариш,бяха некво гръдско изпълнение за четирицифрена сума.

                P.S.Това де го пише по книгите-не се случва по нивите!Пробвано от 1995г насам...
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Краново устройство на ремарке

                  Да и за тая "Нова" технология ...
                  С допълнителен хидроцилиндър на навесната на ЮМЗ или Булгар - да видиш само къв рахат ....
                  Да не казвам колко се тъпче и ако евентуално има доста сериозен наклон на терена и малко заклащане на товара , как цялата бакия се обръща на крило ...
                  И после идва горския....
                  А тъмно каквито са - за 35 лева +бирата и цигарите от къщи не излизат . Тя и работата им е такава - бирата и тютюна... Не искам човешкия фактор да ми пречи .
                  Може да съм лош работодател щото на хора дето не работят - работа не давам - ама такъв съм . Точка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Краново устройство на ремарке

                    Ако е на ремаркето трябва да има спомагателна рама и поне 2 стабилизатора .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Краново устройство на ремарке

                      Не не трябва.Крана си върви със стабилизатори и спокойно се захваща към рамата на камиона(в случая ремаркето) с 6(по-добре шпилки.
                      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                      Mark Twain
                      СтоЕнчA

                      Коментар


                      • #12
                        От: Краново устройство на ремарке

                        И къса рамата за норматив . Тая съм я играл с един Палфингер на Европа на времето . А как въобще ще го балансира крана на ремаркето ? Дори и качен на камион където целия камион е платформа като вдигаш пред кабината товароносимоста е около 30% . Сериозните кранове са с 4 стабилизатора . Така се прави . Даже и Явор 6 по спомени тежи 1300 килограма . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0040.jpg
Прегледи:3
Размер:160.4 КБ
ID:5736575Това е превключвателя като вдигаш пред кабината за да не се претрепеш . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0036.JPG
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5736579
                        Последно редактирано от sek.1; 09-12-16, 08:07.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Краново устройство на ремарке

                          Сериозни цени за цилиндри... Миналата седмица си купих от вторични в Монтана към 130 см сгънат, 12 см диаметър за 50 лв. После видях един още по-дебел за 80. Занесох първия в един сервиз за хидравлики да го сервизират - казаха, че всичко му било наред и пари не ми взеха. С ново и с пари всеки знае, но мислех, че темата е за старт от скрапа. Рачо, виж от тук дали нещо може да ти свърши работа по сметките - http://www.offroad-bulgaria.com/show...19#post2943219

                          Коментар


                          • #14
                            От: Краново устройство на ремарке

                            Къса ако се циганчоса работата примерно със скоби за ресори.Правилно захванат проблеми няма.
                            При търсена товароподемност от 500кг за каква сериозност говориш и за чи пенис са ти 4 стабилизатора
                            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                            Mark Twain
                            СтоЕнчA

                            Коментар


                            • #15
                              От: Краново устройство на ремарке

                              Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                              Къса ако се циганчоса работата примерно със скоби за ресори.Правилно захванат проблеми няма.
                              При търсена товароподемност от 500кг за каква сериозност говориш и за чи пенис са ти 4 стабилизатора
                              В тая работа майтап няма . На времето с няма и 500 щях да обърна един ЗиЛ 130. На курса преди много години инструктора ми показа колко е тънка границата между успешно вдигнатия товар и претрепването .
                              Последно редактирано от sek.1; 09-12-16, 08:29.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X