Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краново устройство на ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Краново устройство на ремарке

    А в базата беговете с какво ги товарите - друга машина? Или трактора с кран-ремаркето товари един или два транспорта и цялата колона отива на къра, там разтоварва? Какво пестим - машина, квалифициран работник, общ работник? Ясно, кранът тъпче по-малко от челен или заден товарач, ако това е фактор. Ми ако е така търсете вариант камион, самосвал с кран... Самосвала да събира един бункер зърно, естествено, или кратно число и т.н. Сеялката за есенници как я зареждате?
    Иначе съм виждал такава машина, 3-тонно ремарке с краново устройство отгоре, с грайфер и захранвано с трифазен ток. 90-те, като правехме гаражите зад блока, един комшия с това чудо си натовари пръстта от мазето под гаража - двама чирака копаят в дупката, нашият отгоре вади пръстта и товари на ЗиЛ самосвал. Много грамотно беше направено, май на някакво ремонтно предприятие беше, Химремонт ли, Изолации ли нещо... Стабилизатори май нямаше, бордюри отгоре, но не знам дали можеше да дигне 500 кила на кука и на колко метра, то това вече е физика.

    Коментар


    • #17
      От: Краново устройство на ремарке

      От дълго време използвам трактор с челен товарач , който дърпа ремаркето с торовете и торачка на друг трактор. На мен също не ми харесва идеята да ходя и да торя с 3 трактора като мога да го правя с 2 .
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #18
        От: Краново устройство на ремарке

        Това за дължината на рамото, теглото, въртящият(преобръщащ) момент, стабилизирането и противотежестите не са шега работа, дори и на полето със самоправски кран.
        И са предмет на подфизични науки като механика и съпромат.
        Съответно-преди Рачидо да пристъпи към ожелезяването на идеята си, трябва да поработи с молива и калкулатора. То и с коммпютъра може де...
        Отделно са хидравличните истории...
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #19
          От: Краново устройство на ремарке

          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
          Това за дължината на рамото, теглото, въртящият(преобръщащ) момент, стабилизирането и противотежестите не са шега работа, дори и на полето със самоправски кран.
          И са предмет на подфизични науки като механика и съпромат.
          Съответно-преди Рачидо да пристъпи към ожелезяването на идеята си, трябва да поработи с молива и калкулатора. То и с коммпютъра може де...
          Отделно са хидравличните истории...
          Това ми беше и на мен мисълта . В тоя проект хидравликата е най малкия дерт .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Краново устройство на ремарке

            Станьо, това ще да е от малките ни имена(с точката) и от на живо видяни фалове от пренебрегване на основни принципи.
            За жалост -някой от тях и с фатален край.
            Та Рачо- пиши, скицирай, смятай и чак тогава обличай в желязо.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #21
              От: Краново устройство на ремарке

              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
              Станьо, това ще да е от малките ни имена(с точката) и от на живо видяни фалове от пренебрегване на основни принципи.
              За жалост -някой от тях и с фатален край.
              Та Рачо- пиши, скицирай, смятай и чак тогава обличай в желязо.
              Дръжки.....намери си подходящ кран и прекопирай всичко.Ама пак няма да излезне математиката,така че вадиш 4к за кран монтираш и газ.Ако са ти много сменяй концепцията...
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #22
                От: Краново устройство на ремарке

                Ако знам ,че 4к ще стигнат за готов - давам ги.
                Откъде ?


                Изпратено от моят Titans2_DG700 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #23
                  От: Краново устройство на ремарке

                  Прегледай мобилето,на пръв поглед излизат няколко и за по-малко пари.Колко метров ти трябва?
                  "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                  Mark Twain
                  СтоЕнчA

                  Коментар


                  • #24
                    От: Краново устройство на ремарке

                    Ето ти един заедно с едно Транзитче.Обаждал съм се и му иска 6к,но имам чуство,че ще свали и още.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=f57854
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #25
                      От: Краново устройство на ремарке

                      Ето ги готови ремаркета това или това . Готово е и може веднага да го ползваш. Сигурно ако си го сделаш сам ще загубиш много време и повече пари ще похарчиш.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Краново устройство на ремарке

                        Да уточним още малко идеята .
                        Първото "това " не е - моя преценка - трябва да е от към воденето (теглича) .
                        Второто това е супер добре направено - манипулация и от двете страни на крана .Ю
                        Такааа . Допълнителни изисквания ....
                        Късно го казвам ама ...
                        Лесен монтаж и демонтаж на установката .
                        Нямам време ама от понеделник - ще пусна малко рисунки , правени на молив .
                        М/у другото тоя форд с тая установка ако отлепи 500 кила на края на стрелата - е точно това което търся (без форда).
                        Благодаря .
                        Темата продължава - никое мнение не е излишно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Краново устройство на ремарке

                          Край Русе посока Долапите има един бордови Зил без номера с кранова уредба.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Краново устройство на ремарке

                            Ако се монтира на навеса на трактора. Гледах едни клипчета за самоделни навесни багерни устраиства по рускита туба.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Краново устройство на ремарке

                              Това с навеса на трактора е много кофти решение , поне за мен .
                              Видях как трактора се залюля странично и малко остана да легне на врата .
                              Истината е корава рама като основа и здрави стабилизатори .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Краново устройство на ремарке

                                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                                Ако знам ,че 4к ще стигнат за готов - давам ги.
                                Откъде ?


                                Изпратено от моят Titans2_DG700 с помощта на Tapatalk
                                някьде вьв olx имаше ремарке сьс кран/пригодено за пчели/и цената му беше 4000 или 4500лв.от доста време се продава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X