Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

    Това по-чуплива техника от нивата не съм виждал.Имал съм служебна такава за 20 минути офроуд каране после 2 дена ремонтиране.А иначе Тойота и Нива нямат база за сравнение като надеждност.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #62
      От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

      Първоначално публикуван от ALFA155Ts Преглед на мнение
      18-Пластмасовите джаджи в скоростния лост с гумичките 5,50лв.
      19-Масата на таблото правих че зеха да скачат стрелките.
      20-Жило на парното приправях беше се откачило това лостче за позициите на къде да духа, и почиствах вътре радиаторчето ,че беше пълно с листа и не духаше въобще.
      Нови позиции от днес 72000км
      21-Хебел
      22-накрайници 2
      23-Регулаж на предните лагери
      24-Тампони на задните амортисьори
      25-Тпирачна течност
      26-Регулатор на спирачното усилие ( кантара )
      27-Газов инжекцион
      28-гуми 205/70/15 Cordiant Offroad
      1300лв за последните 8 позиции

      Коментар


      • #63
        От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

        Както се знае от Форума в периода 2008-2014г. аз също карах Нива 1.7.
        За тези 6 години и 120 000км.,не малко от които по родните полета и балкани смених всичко по нея по няколко пъти.
        Здрави и надеждни се оказаха 1.7 класическия мотор с двуредовата в-га и 4-те предни носача.Както казах всичко друго е ремонтирано по няколко пъти+подсилване на вече загнилото купе,което започна да се къса къде ли не.
        Купих я за 5 хил. лв. и стигнах до 11 хил.лв.
        Постоянно зацепения преден мост, отделената Раздатъчна кутия,липсата на рама,слабите предни главини са основните болежки на този лек автомобил с повишена проходимост!!!
        Много хора бъркат тази 4х4 лека кола с джип и очакват да има и издържа натоварване на джип!!!???
        Не случайно руснаците още в предговора на ремонтно-експлоатационното ръководство започват с думите:"ВАЗ"-2121...-НИВА е лек автомобил с повишена проходимост....".
        От 2014г. карам КИА Спортидж 2001г.,бензин,16 клапана по АБСОЛЮТНО същите терени,където експлоатирах НИВА-та.
        Като здравина на трансмисия,междуремонтен пробег,комфорт,проходимост след лифт и монтаж на УАЗ-ови гуми е на светлинни години пред НИВА.....-казано честно въобще не е уместно да се сравняват!!!
        Най-тъпото е,че за тези 60 хил.км. излиза и по-евтина, като подръжка.....-поне за сега,до този момент!!!
        Толкова от мен и опитът ми с тези две машини,експлоатирани по всякакъв вид терени и условия.

        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #64
          От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

          Колега аз също имам нива от 2008г, но веригата е едноредова! Освен това имам и Nissan Patrol, както и Mersedes G. Мога да ти каза само, че за 1500лв нивата се превръща в такава колa с висока проходимост, че по горните марки им нужно поне 10000лв. И на планински път в зимни условия двете марки по горе описани са два пъти по зле от нивата особено по нанагорнище. Единственото, което трябва да подобриш на Нивата е: втулки от полиуретан, преден и заден самоблокиращ диференциал, трети тампон на раздатката, семеринги не руски, както и всички гумени части и да не забравяме и всички шарнирни болтове. И най важното газ до дупка!!! Мерцедеса при включени всички блокажи може да дигне само 8км в час, и при един заледен наклон е смешна картинка! Сравнението е като глиган със сърна!

          Коментар


          • #65
            От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

            Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
            както и Mersedes G. Мерцедеса при включени всички блокажи може да дигне само 8км в час, и при един заледен наклон е смешна картинка! Сравнението е като глиган със сърна!
            Хо-Хо-Хо, каза Дядо Коледа с весел и закачлив глас. Как ги измери тия 8 километра в час, много ми е интересно. Също като теб и аз съм имал нива, сега имам и Г-класа. По едно време за малко за засякоха двете коли в мое притежание. В умрело положение с Г-то дърпам нивата по баири, дето горката издишаше,но това е друг въпрос. Моля, искам да ми покажеш, как Мерцедес Г-клас, дори и с асматиковия 88коня мотор, не може да дигне повече от 8км в час. Явно, някой застане под капак и ти подпира щангата на газта

            Коментар


            • #66
              От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

              Мерседеса G 400 2001г. с прочутата 4ETS система, при включване на трите блокажа не може да дигне повече от 8км. С нивичката със самоблокиращите дифе. му късам шушоните по снежните баири!

              Коментар


              • #67
                От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                Мерседеса G 400 2001г. с прочутата 4ETS система, при включване на трите блокажа не може да дигне повече от 8км. С нивичката със самоблокиращите дифе. му късам шушоните по снежните баири!
                Еми не знам за новите как е. Аз с моя дядо, такива ядове нямам, а след последния тюних сила има много под капака

                Коментар


                • #68
                  От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                  Първоначално публикуван от ALFA155Ts Преглед на мнение
                  Нови позиции от днес 72000км
                  21-Хебел
                  22-накрайници 2
                  23-Регулаж на предните лагери
                  24-Тампони на задните амортисьори
                  25-Тпирачна течност
                  26-Регулатор на спирачното усилие ( кантара )
                  27-Газов инжекцион
                  28-гуми 205/70/15 Cordiant Offroad
                  1300лв за последните 8 позиции
                  Малко нови неща и ремонти да не изостава темата

                  78000km

                  29-масла на дифовете и раздатката 100лв Bardahl 75w90
                  30-семеринги на заден преден диф. И раздатката 50лв. С труд
                  31-Тапа на блок 1бр 5лв.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X