Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

    Да дам равносметка за изминалите ремонти. за 10г. колата не е ползвана за брутален оффроуд ... повече от 80км/час не е вдигано с нея... някоя друга разходка и предимно градски условия с малко извън градско и безброи студени стартове.

    1-Съединител на 7000км. Смениха го по гаранция.
    2-Накладки предни.
    3-Ауспух два пъти.
    4-Реле регулатор+диодна плочка алтернатор.
    5-Отново Съединител. този път LUK
    6-Жило преден капак.
    7-Копче на фаровете.
    8-Казанче спирачна течност.
    9-Капачка стъклопочистваща течност.
    10-Капачка на казанчето спирачна течност на съединител.
    11-Термостат.
    12-Датчик колянов и разпределителен вал.
    13-Свещи 1 път
    14-Помпа на съединител.
    15-Масло с маслен и въздушен филтър. 5 пъти.

    Това всичко което съм сменил за за 70 000км. и 10г. някои ще се учуди хаха ми не си ли сменял горивен филтър, гуми, лагери, нещо по окачването и тн. хахах еми не съм. с оригиналните си е още. Има нацепени тампони и малко луфт в предно ляво и дясно колело но нищо фрапиращо. Повече от доволен съм от колата. Не мисля че е чак толкова лоша кола. А то тука прочетох .... оле мале Някои неща от списъка звучат страшно за такъв малък пробег но пък за тези смешни цени на частите ... може да се преглътне. Поздрави колеги весели празници.

  • #2
    От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

    То че частите са евтини - евтини са . Лошото е че се случва със съединител , който не е напъван душманската по Вашите думи. И то предимно градско. Ако се случи в гората какво правим? Изводът е че има причина частите да са евтини.

    Коментар


    • #3
      От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

      Ами то в 99% от случаите,съединитела не умира от веднъж.Та ако се случи в гората в 99% от случаите ще си е виновен самия водач!
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

        Ми той, Сашко, не е прочел, че вторият съединител вече е минал повече от 60 000км.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Ми той, Сашко, не е прочел, че вторият съединител вече е минал повече от 60 000км.
          Всъщност съединителите са 3 комплекта.За 70000км наистина е оле мале.
          Последно редактирано от go66ko; 08-12-16, 14:54.
          Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
          Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

          Коментар


          • #6
            От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Ми той, Сашко, не е прочел, че вторият съединител вече е минал повече от 60 000км.
            Три комлекта съединител.
            т.1 и т.5

            Коментар


            • #7
              От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Ами то в 99% от случаите,съединитела не умира от веднъж.Та ако се случи в гората в 99% от случаите ще си е виновен самия водач!
              На нен , лично , съединителят ми умря от веднъж. Вярно , че на Рено Лагуна 1997 2,2д . Счупена демпферна пружина на феродовия диск. Не искаше да включи на скорост. При ВАЗ на знам как е и какво се е случило в конкретния случай с колегата

              Коментар


              • #8
                От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                За 120 000км. смених веднъж съединител и то заради яко и продължително буксуване.Ползвайте бавните и никога не маневрирайте на полусъединител!

                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #9
                  От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                  Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
                  Три комлекта съединител.
                  т.1 и т.5
                  Поне втория път го е сменил с правилния съединител.От фалшиви части и некадърни майстори никой не е застрахован.Една Кия,върху която имам преки наблюдения,хвърли нов съединител за по-малко от 2000 км.Кията влезе за смяна на съединитела.Какво,как и защо,никой не знае.Резултата го писах-запален съединител за по-малко от 2000 км.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Поне втория път го е сменил с правилния съединител.От фалшиви части и некадърни майстори никой не е застрахован.Една Кия,върху която имам преки наблюдения,хвърли нов съединител за по-малко от 2000 км.Кията влезе за смяна на съединитела.Какво,как и защо,никой не знае.Резултата го писах-запален съединител за по-малко от 2000 км.
                    Напълно съгласен. От набедени майстори съм се наиграл. На най- обикновено Пежо 307 1,4моно. Стопи ламелите на диафрагмата и лагера за няма и хиляда колометра. От тогава ходя при хора , които работят предимно една марка. Пример е Деди.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                      Първоначално публикуван от ALFA155Ts Преглед на мнение
                      Това всичко което съм сменил за за 70 000км. и 10г.
                      И според теб това е малко?
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                        На Циида от подписа ми за 150 000км. са сменяни масла, филтри и едни предни накладки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                          Нищо не е!Да не ти обяснявам какво беше с нашите служебни Джъмпъри.След като оправиха нещата които излязаха през първите 20-30000 км,вече си вървят безпроблемно.
                          Скоростна кутитя
                          Диференциал
                          Маслена помпа
                          Машинки за ел стъкла
                          И още доста други.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                            Първоначално публикуван от ALFA155Ts Преглед на мнение
                            Да дам равносметка за изминалите ремонти. за 10г. колата не е ползвана за брутален оффроуд ... повече от 80км/час не е вдигано с нея... някоя друга разходка и предимно градски условия с малко извън градско и безброи студени стартове.

                            1-Съединител на 7000км. Смениха го по гаранция.
                            2-Накладки предни.
                            3-Ауспух два пъти.
                            4-Реле регулатор+диодна плочка алтернатор.
                            5-Отново Съединител. този път LUK
                            6-Жило преден капак.
                            7-Копче на фаровете.
                            8-Казанче спирачна течност.
                            9-Капачка стъклопочистваща течност.
                            10-Капачка на казанчето спирачна течност на съединител.
                            11-Термостат.
                            12-Датчик колянов и разпределителен вал.
                            13-Свещи 1 път
                            14-Помпа на съединител.
                            15-Масло с маслен и въздушен филтър. 5 пъти.

                            Това всичко което съм сменил за за 70 000км. и 10г. някои ще се учуди хаха ми не си ли сменял горивен филтър, гуми, лагери, нещо по окачването и тн. хахах еми не съм. с оригиналните си е още. Има нацепени тампони и малко луфт в предно ляво и дясно колело но нищо фрапиращо. Повече от доволен съм от колата. Не мисля че е чак толкова лоша кола. А то тука прочетох .... оле мале Някои неща от списъка звучат страшно за такъв малък пробег но пък за тези смешни цени на частите ... може да се преглътне. Поздрави колеги весели празници.
                            вече има още 2 позиции в списъка

                            16-Спирачна помпа
                            17-Спирачен цилиндър предно ляво колело

                            Коментар


                            • #15
                              От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае.

                              Точно така колега!Скоро се връщам в клуба!Другите да завиждат!
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X