Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

    Подържате Тойота а карате Нива !

    Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #47
      От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

      Комплект LUK за Нива е 105 лв.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #48
        От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

        Изразходваните части за 70000 километра не са написани от мен ! Математиката е точна наука , глупаво е да не можеш да смяташ !
        Със отстъпка може да е и толкова , но и на Тойотата с отстъпката ми е ( Тех-ко )

        TA LAND CRUISER (PZJ7_, KZJ7_, HZJ7_, BJ7_, LJ7_, RJ7_) 2.4 (RJ70_V, RJ73_V) / комплект съединител / 801391 - Комплект съединител + 7% TO

        нормален Цена с ДДС краен клиент:
        Вашата цена:
        Вашата отстъпка:
        285.00 лв
        166.98 лв
        41.41%
        На склад:
        Доставка 1 ден:
        няма наличности
        в ограничени количества

        0

        Информация за продукта Приложение кола Изображение OE Numbers Комплект
        General
        Packing Unit: 1
        Criteria
        код на двигателя: 22R-E
        тип трансмисия: 5F
        тип на трансмисията: ръчна скоростна кутия
        диаметър 1 [mm]: 228
        версия: CP
        диаметър 2 [mm]: 224
        брой на зъбите: 21
        допълнителен артикул/допълнителна информация 2: с аксиален лагер
        Заменя: 821430
        Information
        технически данни: Kit 3 Pieces (cover + plate + bearing)
        технически данни: Program for passenger cars
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #49
          От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

          Да споделя и аз скромните ми преживявания с толкова топло споменаваната кола. В началото аз също бях заблуден, че ладата е една ли не, панацеата на 4х4-то и няма по-добро от нея, да, но само съм си мислил, явно през 2002-2003 и следващите няколко години, през които това беше най масовото 4х4, което беше на достъпни за човека пари Й придаде една такава " слава" на много проходима, надеждна и качествена. По онова време едно паджеро струваше 15к, една Тойота струваше 20к, един Нисан 20к, една Г-класа ( даже ме е страх, да си помисля, колко е струвала). Ладата беше на цена от 500лв до 10 000 (при това за нова). Имал съм общо три ( да се чуди човек, колко съм бил заблуден) ниви. Единственото хубаво, което съм видял от нивите е, че като разход е наполвоина от сегашната ми джипка ( Г-класа), но пък от към надеждност, уви само заблудата остава и сега, като се замисля, имаше периодичини ремонт, които след определен период пак се появяваше същия проблем. Слес като махнах и последната нива, равносметката беше - имах 3 скоростни кутий, 3 раздатъчни кутий, два предни диференциала, един заден, няколко кардана. Едеинственият агрегат, които го бива що годе е 1.7 карбураторния двигател. Няма какво да я "браните" нивата, като всеки от нас е минал първо през нея и следтова нагоре

          Коментар


          • #50
            От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

            И от какво да я браним,пък и защо?!Темата си е за Нива и точно нея си коментираме,с всичките и плюсове и минуси и изведнъж се намесват "капацитетите"с великите Нисани и Тойоти и почват да ръсят .....
            Има си теми за Нисан,Тойота,Паджеро,Г,там си ги обсъждайте и хвалете.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #51
              От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

              Не видях от написаното някой да те е обидил, но гневните ти изказвания може да са плод на задницата на трактора който си гледал цяла зама . Каквото повикало , такова се обадило .

              Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #52
                От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                Няма как да ме разстрои задницата на трактора,тя е част от живота.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #53
                  От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                  Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                  Подържате Тойота а карате Нива !
                  Е не съм вярвал, че има толкова заблудени хора..... аз карам Нива и поддържам Нива, тъй като гледам ти караш Тойта и си плащаш за Тойта, как няма като на някой му вземат 140лв. за труд - смяна на съединител и да си мисли, че поддържа Нива.
                  Моя го смених профилактично преди около 1000км. с LUK, като комплекта заедно с труда ми излезе 180лв. Стария комплект със сигурност щеше да изкара поне още толкова защото нямаше поражения и феродовия диск беше на половината от живота си тоест 54000км. Междудругото смених и семеринга колянов вал 4,50лв. и семеринга първичен вал на скоростна кутия за 2,80лв. , пак профилактично нищо, че не течаха- защото така и така беше свалено всичко.
                  Тойота Аурис-2017
                  Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
                  Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

                  Коментар


                  • #54
                    От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                    Баце аз не плащам за труд и комплекта от 285 лева го взимам за 160 лева! Ти може и за 5 лева някой да ти забие притискатела с пирони и да ги подкриви зад маховика ! Явно не може дс разбереш какво съм написал - доро и само да платиш за вложените матеряли ще платиш повече пари за един пробег от 160000 км . Да не говорим че този пробег за нива е почти немислим без сериозни ремонти по мотор и трансмиси.

                    Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #55
                      От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                      Ремонти по мотор и трансмисия ???Ти наистина не знаеш какво пишеш.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                        Повярвай ,знам . Работих във фирма със 28 налични Ниви и изкараха три години ,не е грешка три години , не са виждали черен път и 60 процента не са напускали предприятието .Охраната на третата година ходиха през смяна пеш по маршрута .. след това ги смениха за Фронтери 2.4 бензин (закупени втора употреба от Швейцария) и изкараха два пъти повече от Нивите само със масла и накладки, след тях закупиха нови Навари с които са и до сега . Отделно с боклуците на Хасковското пътно управление съм се занимава ..Така че не ми обяснявай какво да пиша !
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #57
                          От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                          Някога имах глупостта да имам това недоразумение ново от магазина (1.7 карбуратор). Докато не се запознах обстойно със също нов УАЗ Патриот, бях твърдо убеден, че няма по-гадна кола на света от Нивата.
                          Колкото до Тойотата - тя е 83 набор и не се спира. Километрите ги знаят един Господ и стари баби... но са 7 цифрени. Излишно е да казвам че не се и ремонтира. Също като Ицо не плащам ремонти и части купувам преференциално, но не се налага.
                          Не мога да приема за нормално на 70000 да е сменено какво ли не. Кията също е дърво, но сравнение с Нива не може да има.
                          Общо взето хората, които харесват Нива или нямат база за сравнение, или фанатизъм някакъв, близък до този на LRовърджиите.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Някога имах глупостта да имам това недоразумение ново от магазина (1.7 карбуратор). Докато не се запознах обстойно със също нов УАЗ Патриот, бях твърдо убеден, че няма по-гадна кола на света от Нивата.
                            Колкото до Тойотата - тя е 83 набор и не се спира. Километрите ги знаят един Господ и стари баби... но са 7 цифрени. Излишно е да казвам че не се и ремонтира. Също като Ицо не плащам ремонти и части купувам преференциално, но не се налага.
                            Не мога да приема за нормално на 70000 да е сменено какво ли не. Кията също е дърво, но сравнение с Нива не може да има.
                            Общо взето хората, които харесват Нива или нямат база за сравнение, или фанатизъм някакъв, близък до този на LRовърджиите.
                            И Субаристите набират яко скорост във фанатизма
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #59
                              От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                              Всеки да си кара каквото си иска, имам и Нива за това което я ползвам е идеална, тормоз до последно,сигурен съм че ако беше друга марка нямаше да е така.Явно ги е яд колегите със скъпите джипове.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • #60
                                От: Равносметка за 10г. и 70 000км експлоатация да се знае

                                Въпрос на култура е да обсъждаш и обиждаш. Някои явно карат японски машини, но мирогледа им е още соц.!
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X