Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос!

    Здравейте,
    може ли на джанта 6 инча, 15 цола оригиналната за Паджеро 1 на която и дават за монтаж гума 215/75/15 да се сложи гума 235/75/15.
    То че може, може, но дали гумата ще се "чувства удобно" и дали ще си върши работата добре?

  • #2
    От: Въпрос!

    Аз съм с 5.7 инча джанта (оригиналната за Фероза) и съм с 235/75/ 15. Със сигурност ще ги сменя по натам поне заради оффсета ако не за друго, но като цяло не виждам някаква кой знае каква деформация на гумата и мисля, че не е кой знае какъв проблем..

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос!

      На Тойота ЛК 70 оригинални джанти 6 инча за гуми по талон 215/80/16 съм слагал 235/75/16 зимни BF Goodrich Winter Slalom и не съм имал проблеми.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос!

        Според мен не би трябвало да има проблем. Просто гумата ще стои една идея по-широко. Иначе хората, които притежават "Stance" коли, ако мога така да се изразя, слагат по-тесни гуми на по-широки джанти, за да могат да влязат под калниците.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос!

          Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
          Здравейте,
          може ли на джанта 6 инча, 15 цола оригиналната за Паджеро 1 на която и дават за монтаж гума 215/75/15 да се сложи гума 235/75/15.
          То че може, може, но дали гумата ще се "чувства удобно" и дали ще си върши работата добре?
          Може. Гумата и ще се чувства добре и ще работи добре....
          Па като се вземе предвид, че масово на 6" джанти, се монтират 10,5" широки гуми и се кара зверски офф.... Тая разлика изобщо не е от значение
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос!

            Леко се намалява контактното петно поради изтумбване на гумата в средата, но не е страшно. Аз съм износил един комплект кобри на 5,5 джанта-оригиналните за витара, и сега с кайманите съм на джанти от Роки, и си върви джипа. Когато е здрав де.

            И двата комплекта уми са 235/75/15.

            Най-добре разбира се е да се спазят правилните размери, ама.....
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос!

              Ето една таблица,за да се ориентираш:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ae214a5af67e9494.jpg
Прегледи:3
Размер:64.1 КБ
ID:5736555
              Аз съм с 235/75/15 на оригиналните джанти на витарата,няма проблем.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос!

                Хи хи, според тази таблица моите гуменетки трябва да се слагат на 7,5 инчова джанта.
                А са на 5,5. И си вървят пущините.

                Тези таблици и правила са си правилни, но се отнасят за идеалния случай.
                А в реалността може доста да се отклоним от правилото, и пак да сме долу-горе добре.

                И още нещо-ако се отклоним от ограничението, но с малко-това би противоречало на таблицата, но като реален ефект върху поведението а гумите и проходимостта(заради грайфера и формата му)-няма да има.' В по-големи отклонения ще има видими разлики, но в граничните, и малко след тях-все е тая за обикновения потребител на кални гуми.
                Ако се стигне до няколкото процента разлика в проходимостта заради формата на грайфета, а шофьора не може да се оправи в ситуацията-този изобщо да не слиза от асфалта, баси...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос!

                  Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                  Ето една таблица,за да се ориентираш:
                  [ATTACH=CONFIG]893798[/ATTACH]
                  Аз съм с 235/75/15 на оригиналните джанти на витарата,няма проблем.
                  Тази таблица е за леки автомобили.
                  Джиповите гуми имат предписанине от производотеля на какъв размер джанта, от-до, да се монтират, и на какъв размер джанта реално се раздува написаният размер на гумата.
                  Таблиците ги има в официалните сайтове.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос!

                    Таблицата определено не е за джипове. За пример - тераното е със 7 инчова джанта и заводски е с 235/75/15, като на същите джанти безгрижно (и според сайтове на производители на гуми) се слагат 265/75/15, с каквито съм в момента.

                    ...та конкретно по темата - няма да има абсолютно никакъв проблем с гуми 235/75/15. Ферозата и витарата са 6 или 5.5j - на ферозовите ми джанти са обути 235/75/15, на витаровите същия размер, но кални регенерати, реално нещо като 245/80/15. Никакъв проблем. Дори нерегенератите си стоят съвсем "естествено" на тия джанти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос!

                      Затова под таблицата написах,че аз съм с оригинални витарови джанти и с гуми 235/75/15.Честно казано,даже не съм се интересувал на тези джанти,какви по ширина гуми да слагам,просто ги сложих и газ.А и по черното,и на мен и на джипката и е все тая с колко широки джанти е.
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос!

                        Когато казвах, че карам с гуми 10,5 и искам зимни за асфалт ми даваха 265. Отдавна де, може да не е било вярно. А има и много разлика от височината на гумата.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос!

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Когато казвах, че карам с гуми 10,5 и искам зимни за асфалт ми даваха 265. Отдавна де, може да не е било вярно. А има и много разлика от височината на гумата.
                          Еми 10.5 и 265 е практически едно и също. Колко са високи зависи от следващата цифра, ако е европейски размер, и 265/75/15 с някой и друг милиметър разлика отговаря на 31х10.5x15, 265/70/16 отговаря на 31х10.5х16. Колко е реалния външен диаметър обаче си зависи от конкретния модел гума и обикновено го има в данните на гумата в сайта на производителя, като при регенератите обикновено външния диаметър е по-голям от номинала (при това с до инч и половина при по-рошави гуми), а при нерегенератите обикновено е малко по-малък, например на моите гуми им дават реален диаметър 30.8 инча, разликите спрямо даденото от производителя бяха минимални, когато мерих. На предишните ми гуми - пак така.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос!

                            От височината на гумата зависи и колко ще смачка, с всичките следствия. В недоимъка се кара с всичко, но освен, че най-вече е опасно и калемът вероятно в по- дългосрочен план показва. При леките със сигурност.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос!

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              че най-вече е опасно
                              Кое точно е опасното?
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X