Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзнали езера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзнали езера

    Здравейте!

    Някой знае ли къде в България има езера подобни на това?



    Някои от Седемте Рилски езера съм ги виждал замръзнали на снимки и мисля че Бъндеришките също биха били подходящи. Искам да отида да снимам, но не знам точно в коя част на зимата ще е най-добре. Трябва да е достатъчно студено, за да е замръзнало езерото, но да не е затрупано със сняг. Ако сте посещавали някое езеро и бихте го препоръчали, моля пишете! Благодаря!

  • #2
    От: Замръзнали езера

    Не се разбира откъде си , но това се случва и на Панчаревското езеро.

    Коментар


    • #3
      От: Замръзнали езера

      На Панчаревското езеро обаче няма случай видимостта във водата да е повече от 30см. Е, поне когато аз съм го посещавал.

      Идеята на kurtev явно е да си намери бистро езеро, замръзнало с прозрачен лед.

      Коментар


      • #4
        От: Замръзнали езера

        Всички езера в рила/пирин, но замръзват с "бял" лед, как е станал толкова прозрачен в този случай вероятно е резултат от много фактори... не съм виждал такъв ефект.

        Коментар


        • #5
          От: Замръзнали езера

          Много прилича на Маришките езера в Рила! По мои наблюдения ледът става толкова прозрачен като се топи, демек след зимата - някъде Април/Май.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Замръзнали езера

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            ... ледът става толкова прозрачен като се топи,....
            И то доста разтопен, на клипа си личи, че аха и може да пропадне, водата отдолу мърда.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Замръзнали езера

              Аз съм от Ямбол, но ще пътувам. Езерото от клипа е в Словакия. Тези снимки са от български езера:
              http://slowlight.bg/blog/category/%D...5%D1%80%D0%BE/

              Ето и едно друго:


              Бих искал да отида по време, когато е замръзнало достатъчно, за да може да се ходи по него и да е прозрачна водата, но не да е затрупано със сняг, защото тогава няма да си личи, че е езеро. Първият клип и снимките са правени в началото на декември.

              Коментар


              • #8
                От: Замръзнали езера

                2000-та година, точно на днешния ден, езеро Бъбрека, беше замръзнало точно по този начин. Прозрачен дебел лед. Виждаше се всяко едно камъче на дъното. Рибно езеро беше с бял непрозрачен лед, Окото по същия начин. Сълзата беше затрупана със сняг. Времето в Рила - ясно слънчево около 1-2 градуса през деня. В ниското беше мъгливо и влажно.
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • #9
                  От: Замръзнали езера

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Много прилича на Маришките езера в Рила! По мои наблюдения ледът става толкова прозрачен като се топи, демек след зимата - някъде Април/Май.
                  Моите наблюдения пък са в противоположна посока.
                  Нов (първи) лед. Образувал се за кратко време, при подходящи условия на подходящ водоем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замръзнали езера

                    И аз си мисля, че при топенето така се получава.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X