Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сбито за KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сбито за KJ

    Ако очакваш динамика на Ауди 1,8 Т и "прецизно управление", ще бъдеш разочарован. Тегли много рязко, щото кутията на практика е с 3 предавки + една 4-та overdrive (повишаваща) с нещо като 0,67 : 1 предавателно число, на която много-много не ускорява. Вдига 190-195 км/ч. (електронно ограничена) и е доста нестабилна с високи скорости - клатушка се, накланя се. Чарът й е другаде - това е една меко возеща и много маневрена УАЗ-ка с магистрални възможности. Изкачва наклони всякакви, гази на 50 см. вода, кекерчи окачване (~ 40 см. ходове) без да губи контакт с терена. За по-сериозни забежки извън пътя обаче си трябват доработки.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Сбито за KJ

      Няма как да очаквам подобни неща, но карането на такава джипка се оказа вълнуващо. Чета по темата от два месеца и всичко съвпада с впечатлението ми. Това което ми хареса са двигателя, окачването и спирачките. Не ми хареса кормилното управление, седалките и странно малкото предно стъкло. На асфалта на тръгване при пълен завой задните гуми все едно са на една твърда ос, както беше писано някъде.
      Гледах два форда маверик 2 с редовите двигатели, тъй като характеристиките им се доближават най-много до това което ми трябва, но там ръждата е страшна и няма веселба. Имат модел с V6 3,0 двигател с автоматик който по характеристики е като чероки V6 3,7. При фордовия двигател май има проблем с гарнитурата на главата, а за скоростната кутия не намерих отзиви. Засега не съм се качвал на такъв маверик, за да видя как е усещането.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #18
        От: Сбито за KJ

        привет колеги,

        много интересна дискусия на тема kj, приветствам! стана ми интересен коментара на Боголюб относно 5-степенната автоматична скоростната кутия 545FRE.

        карам kj произведен 2004 г от сравнително скоро, нямам никакъв опит с jeep и прочитам едно-друго където намеря. при моя случай АСК е допълнително обозначена с (DGQ) което не знам какво знач, и е поставена съвместно с 2.8 TD мотор съгласно BuildSheetSerlet - както разбирам от Владо и Еди това е т.нар. VM мотор.

        при мен особеното идва от факта, че при начално ускоряване, макс до втора предавка, като пусна газта бързо, АСК отговаря с един особен звук, който не мога да оприлича на каквото и да е, нещо като късо изчегъртване... сега е и реда на въпроса ми: това може ли да е знак за проблем?

        предварително благодаря.

        извинявам се ако това не е правилното място за този коментар. моля модераторите да го преместят където е подходящо.

        Коментар


        • #19
          От: Сбито за KJ

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Това са "lifetime service" конвенционални хидро-механични кутии. Имам предвид 42RLE, колкото и "light-duty" да я водят. А пък ако е произв. 2001 г. колата, вероятно е с 545RFE - бест-селъра на крайслеровите автоматични кутии, "каквито, э-э-э-эххх, не правят вече" (както е прието да е въздиша из форумЪт). Черпя, ако намериш една тема във форумЪт някой да е изревал от такава кутия. Всичките оплаквания са от мРецедесовите автоматици на дизеловите модели "Grand Cherokee" (че има даже и конспиративни теории, как специално за "Jeep" "МРецедес"-арите доставяли някакви по-кекави кутии ), евентуално от по-старите АСК на "Крайслер", дето вероятно са били на по милион километра, когато "са се обадили". Има rebuilt-китове за жълти стотинки в интернета и се ремонтират успешно.
          Да чукна на дърво(главата ми),две години никакви грижи освен нормалните от амортизация,накрайници масла и прочие.На лов на 31.12.16 дърпах витара с кални гуми в снега(с зимни съм),с черока в подписа ми.Няма система против приплъзване за съжаление !!!!!!!
          Лесно беше само вчера
          Jeep Cherokee - Liberty 3.7
          Fab Fours Legend
          Nissan Terrano II 2,4

          Коментар


          • #20
            От: Сбито за KJ

            Първоначално публикуван от hristoy Преглед на мнение
            ... карам kj произведен 2004 г от сравнително скоро, нямам никакъв опит с jeep и прочитам едно-друго където намеря. при моя случай АСК е допълнително обозначена с (DGQ) което не знам какво знач, и е поставена съвместно с 2.8 TD мотор съгласно BuildSheetSerlet - както разбирам от Владо и Еди това е т.нар. VM мотор.

            при мен особеното идва от факта, че при начално ускоряване, макс до втора предавка, като пусна газта бързо, АСК отговаря с един особен звук, който не мога да оприлича на каквото и да е, нещо като късо изчегъртване... сега е и реда на въпроса ми: това може ли да е знак за проблем?

            предварително благодаря.

            извинявам се ако това не е правилното място за този коментар. моля модераторите да го преместят където е подходящо.
            Това DGQ е означение за 5-45RFE кутиите, според разни щатски форуми. Ако пуснеш газта при ускорение, т.е. "сецнеш" ентусиазма на кутията, тя превключва с мистериозния широко дискутиран "The Chrysler Transmission clunk", удар, който не винаги е от кутията, а може да е от кардан, диференциал и т.н. 5-45RFE при мен на "Гранд Чероки" превключва много плавно и досега такова нещо не ми е правила, докато 42RLE на "Малко Чероки" (Liberty) го прави понякога, докато е студена. Примерно потегляш, ускоряваш и се налага да набиеш спирачки.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Сбито за KJ

              благодаря! и аз се надявах, че това е нещо известно на запознатите, какъвто аз не съм... но пък се вижда че кой знае какво не е нужно да се предприема, защото хората си я карат с това явление...

              благодаря!
              от друга страна искам да питам - може ли някой да ми препоръча човек, който познава jeep-овите дизели? моя има определено нужда от "съветване" защото откак го карам аз пали трудничко на студено, а сега когато е нистина СТУДЕНО - съвсем отказа. акумулатора ми е нов, подходящ, в добро състояние и върти... но май проблема е по линия горивото, а не откъм електриката...

              накратко имам нужда от помощ, живея в софия, моля съдействайте

              Коментар


              • #22
                От: Сбито за KJ

                Еди Рангелов - 0885088444
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X