Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за оборотите на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за оборотите на Фероза

    Здравейте колеги ! Докато гледах клипчета в ''Youtube'' попаднах на ето това клипче. Имам го същия проблем. Оборотите се сменят сами понякога слизат дори до 500 оборота в мин. и става така че сякаш ще изгасне. Ако имате някаква представа или подобен проблем и сте го решили нека да споделите.

    Ето го и линка към клипа. https://www.youtube.com/watch?v=1yiswSH0SLQ

  • #2
    От: Въпрос за оборотите на Фероза

    Значи никога не съм бил превърженик на такива отговори какъвто ще бъде този. Пускаш тема след тема с въпроси по които има писано в огромно количество от хора знаещи и можещи, като Спарки, Ловеца на Тигри, покойния Делчо и куп още хора за които в момента не ми се изброява, щото е късно и съм изморен. Просто трябва да потърсиш и да прочетеш. За да не иглежда като заяждане от моя страна все пак ще кажа нещо по темата. Имах и аз като много други същия проблем. Падат оборотите и аха да загасне, а по някога и гаснеше и после се оправят. Каква е оправията?
    - прегледай всички маркучета за вакуум да няма някое скъсано.
    - при работещ загрят двигател напръскай обилно във всмукателния колектор със спрей за почистване на карбуртори. Не е скъп и върши чудеса.

    Това като начало. След това сподели реултатите и ще мислим на там, ако продължи да го прави. И не забравяй! Ползвай търсачката. На края .. вземи напиши от къде си. Може да улесни нещата.

    П.П. Трябва Петър Петракиев и тук.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за оборотите на Фероза

      Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
      Значи никога не съм бил превърженик на такива отговори какъвто ще бъде този. Пускаш тема след тема с въпроси по които има писано в огромно количество от хора знаещи и можещи, като Спарки, Ловеца на Тигри, покойния Делчо и куп още хора за които в момента не ми се изброява, щото е късно и съм изморен. Просто трябва да потърсиш и да прочетеш. За да не иглежда като заяждане от моя страна все пак ще кажа нещо по темата. Имах и аз като много други същия проблем. Падат оборотите и аха да загасне, а по някога и гаснеше и после се оправят. Каква е оправията?
      - прегледай всички маркучета за вакуум да няма някое скъсано.
      - при работещ загрят двигател напръскай обилно във всмукателния колектор със спрей за почистване на карбуртори. Не е скъп и върши чудеса.

      Това като начало. След това сподели реултатите и ще мислим на там, ако продължи да го прави. И не забравяй! Ползвай търсачката. На края .. вземи напиши от къде си. Може да улесни нещата.

      П.П. Трябва Петър Петракиев и тук.

      Благодаря за отговора днеска ще пoгледна дали има скъсано и ако има подобрения ще споделя.
      Последно редактирано от offroad-daihatsu; 08-12-16, 12:19.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за оборотите на Фероза

        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
        - при работещ загрят двигател напръскай обилно във всмукателния колектор със спрей за почистване на карбуртори. Не е скъп и върши чудеса.
        Забравил съм да кажа че не е карбуратор, а инжекцион.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за оборотите на Фероза

          Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
          Забравил съм да кажа че не е карбуратор, а инжекцион.
          И аз бях с инжекцион. Върши работа.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за оборотите на Фероза

            Спрейовете за почистване на карбуратори, стават и за дросели на инцекциони и за МАФ сензори и подобни. Маркучетата на вакуумите, аз сменям с нови един по един, за да не им се объркат местата. Бива да се проверят или да се подменят и вакуумчетата към делкото и за управление на ЕГР-а. Продават се на метър. Хубаво е и веднъж от време на време да се почистват разните конектори и букси на датчици, ТПС и карам наред под капака с контакторен спрей.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за оборотите на Фероза

              Здравейте, да се включа и аз. Същият проблем като на клипчето. Смених маркуч, даже медна трабичка сложиха, врътнаха нещо по дросела и всичко си беше наред за около 3000-4000 км. После пак се появи същият проблем. Оправихме го като навартяха отгоре на дросела врътката (пак да потчертая технически съм неграмотен). Сега като запаля на студен двигател оборотите се качват до 2000, когато си загрее нормално падат на 1000. Преди това беше от 1000 до 0 при загрят двигател. Къде и какво трябва да напръскам със спрея? Взех Bardahl - Спрей, Bar-1115 ако не се оправя сам ще ходя до моя приятел, ама ми писна да го занимавам с глупости.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за оборотите на Фероза

                При мен го прави само на газ. При работа на бензин нямам никакви проблеми. И при теб ли е така ?
                Трябва да я закарам на един който разбира от газовите инжекциони, познавам такъв. Надявам се той да ми реши проблема.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за оборотите на Фероза

                  Аз съм само на бензин. В неделя ще пръскаме и ще видим как се държът оборотите след това.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за оборотите на Фероза

                    Пръскаш където е дросела (клапата) на газта. Разкачаш въздуховода преди нея. Ако пръскаш на запален мотор, малки пръскания през малко интервал, защото с всяко пръскане , колата се форсира. Аз бих размонтирал дроселното тяло и тогава бих изпръскал обилно, за да се измие. Не си спомням дали Ферозата имаше дебитомер (МАФ сензор). Ако има, бива почистен и той със спрея. Дебитомер механично не бих чистил, защото скъсаш ли жичката втъре, сбогом.
                    Дроселното тяло на стария ми бензинов Ситроен съм чистил с ацетон по препоръка на един майстор в сервиз в Италия. С течение на времето се натрупват боклуци по стените и клапата и празния ход отива на кино. С четчица и търпение.
                    Това което пиша е , ако колата е на бензин. Ако е с газова, то повечето проблеми с празния ход са въпрос на настройки на газовата уредба и там, не мога да кажа нищо.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за оборотите на Фероза

                      МАФ няма Саше. Или поне и аз толкова помня За дроселната клапа има датчик, който в менюала пише, че трябвало да бъде някакви омове не помня колко точно бяха. При мен беше пълно късо и го отворих. Оказа се, че датчика за позицията на дросела няма нищо в него и беше нормално да е пълно късо. Та така .. оправията в всичко по вакуумите да е наред и да се почиства от време на време със спрея. Поне при мен така се оправяше.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X