Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за ГИ Dreamjet

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за ГИ Dreamjet

    Здравейте,
    имам малък проблем, откакто я купих колата с тази газова уредба. Редовно през зимата и по-малко през лятото, полузагряла, ми гаснеше като отнема газта. На кръстовище е много гадно. Питах на 3-4 сервиза, изобщо нямат софтуер за този ГИ, бил боклук и тн. Пък и ми се струва, че разхода газ е висок - 12 л/100 за Дайхатсу Териос 1.3, стария двигател. След известно време забелязах, че малко преди да свърши газовата бутилка колата върви по-добре. Разгледах изпарителя и му развих болта за регулиране на налягането 6 оборота кьм "-". Разлика в разхода не видях,но почти спря да гасне.
    След това намерих един познат който монтира газови уредби, имаше софтуер.Закачи я и ми каза че диференциалното налягане било високо - беше към 1.5. Трябвало да бъде към 0.9-1.0? Ония болт го го зави докрая но налягането падна до 1.3. Всичко това на празен ход. Каза, че изпарителя не ставал и тн. И последно го оставихме така. И понеже видях че и на него нему се занимава много, реших да видя какво мога да направя. Направих си кабел, свалих си софтуер на BSM, пробвах работи. Днес си поръчах и мембрани за изпарителя. Не са ми много ясни настройките, но ще прочета още.
    Изпарителя е AutogasItalia RPG 02, рейката AutogasItalia Type 30 BFC- не знам какъв е диаметъра на дюзите? Въпросите към някой който разбира са:
    1 Като си сменя мембраните колко да направя диференциалното налягане?
    2. На газовата рейка има един датчик/предполагам температурен/ на който кабелите не са закачени никъде/ чудя се защо?
    3. Като се вързах с лаптопа и работещ двигател на празен ход показанията на ламбдата са 5в. и не се променят/не работи или не е вързана/? В програмата имаше някои настройки за мощност, тип изпарител и други които тотално се разминават с параметрите на джипката?
    4. За допълнителни настройки ще прочета още, но имате ли някои препоръки?
    Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

  • #2
    От: Малко помощ за ГИ Dreamjet

    1. Около 1 бар, донастройва се при загрял двигател и работа на газ.
    2. Може да се е откачил, заради повредена букса например.
    3. Малко газаджии закачат ламдата, не знаят какво да гледат. Настройките в началния екран трябва да съответстват на хардуера.
    4. Свали си и ръководството за настройка.
    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
    Е250 1998-продаден
    Субару Пустош

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за ГИ Dreamjet

      Благодаря,
      Смених мембраните, настроих диф. налягане на 1бар, пуснах няколко пъти аутотунинг,накрая го оставих на икономичен режим. Само едно нещо не мога да проумея. Ламбдата не беше свързана, вързах я. Но пак същата работа. Понеже съм забутал някъде муптицета и не можах да го намеря за да проверя ламбдата, я разкачих от буксата и запалих на бензин, изчаках след това държах 2-3 мин на 3000 оборота. И макар че в инструкцията пише трябва да светне Check engine, нищо не святка?
      Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за ГИ Dreamjet

        Има избор на тип ламбда. Твоята би трябвало да е до 1 волт.

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за ГИ Dreamjet

          Ламдата би трябвало да се вижда през софтуера на газовия инжекцион. Теоретично ако е разкачена от бензиновия ще светне чека с грешка за отоплението в зависимост от възможностите на бензиновото ЕКУ. Ако няма такава възможност, ще светне че я няма но известно време след като е загряла, т.е. не очаквай да светне веднага или няколко минути след запалване.
          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
          Е250 1998-продаден
          Субару Пустош

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ за ГИ Dreamjet

            ГИ има отделно свързване към ламбдата!

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ за ГИ Dreamjet

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              ГИ има отделно свързване към ламбдата!
              Какво значи отделно свързване? Аз имам инструкцията за Дайхацуто и свързах към кабела от ламбдата малко преди ЕКУ-то. Кабела е само един, няма отопление. И пак в инструкцията пише че, ако ЕКУ-то 2 секунди засече "Lean air/fuel mixture", трябва да светне лампата. Пък аз като разкачих ламбдата от буксата, двигателя беше загрял и работи към 5-6 минути от които 3 мин на 3000 оборота. Не знам, после я закачих пак и карам така, за разхода още не мога да кажа. Купих си един мултицет и по-нататък ще се опитам да я проверя, макар че е дигитален и някъде казваха че дигиталните не са достатъчно бързи да хванат промените в напрежението.
              Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ за ГИ Dreamjet

                Значи, че ГИ не чете ламбда от бензиновия компютър, а има отделен кабел, с който се връзва директно към сензора.
                Освен това, не използва данните, а само ги показва в софта, за употреба при настройка.
                Ламбда сензорът е доста инертен и не ти трябва бърз, а бавен волтметър.

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ за ГИ Dreamjet

                  Да де закачих го този същия кабел, променях настройката за 1волт и 5 волта и все показва на програмата 5 волта. Днес извиках един приятел, да измерим волтажа от ламбдата, на тест терминала, при разкачена ламбда и накрая на кабела за ГИ. Резултатите бяха малко объркващи и чак като се прибрах се сетих че трябваше да е на бензин, а аз я карах на газ. Но поне на кабела на ГИ вързан към кабела към ЕКУ имаше напрежение и се менеше от 0 до 1 волт. Колата си държи оборотите и не гасне по кръстовища. И с това мисля да приключа с упражненията, някой топъл ден като си ида на село в гаража може да си поиграя още.
                  Благодаря за отговорите.
                  Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X