Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

    Момчета, малкия лост за блокажа се движи много трудно към N и 4LD каква може да е причината?
    Благодаря.
    Grand Cherokee 2.7CRD

  • #2
    От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

    Че не е ползван отдавна.
    Преди това слагаш ли големия на N

    Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

      Първоначално публикуван от Ивайло-Иванов Преглед на мнение
      Момчета, малкия лост за блокажа се движи много трудно към N и 4LD каква може да е причината?
      Благодаря.
      То с блокажи ли е това Чероки?
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #4
        От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

        Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
        ....това Чероки?
        Това е "Гранд" е не "Черок". Често хората съкращават името като ме питат за проблеми по машините и ако е 4л. мотора направо си ме забиват в канавката докато разбера че аз им говоря за един тип кола, а те питат за друг.
        В зависимост дали е в комплектация "драйв" или "трак" този джип има 3 или 1 блокаж. Раздатка 247. При 4Ло се блокира междумостовия диференциал по спомени.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          ...При 4Ло се блокира междумостовия диференциал...
          При драйва се сменя само предавателното число. Блокажа си е от виско муфата и на бързи, и на бавни.
          WG Limited 2.7 CRD 02
          WG Overland 2.7 CRD 04/05

          Коментар


          • #6
            От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

            Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
            При драйва се сменя само предавателното число. Блокажа си е от виско муфата и на бързи, и на бавни.
            +Принудителен блокаж на раздатката, както каза дядо .
            GRAND CHEROKEE 4.7
            Добромир Добрев
            O898633718

            Коментар


            • #7
              От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

              Факт, не е само предавателното число, а има и 'блокаж'. Ако беше само в предавателното число разликата можеше да караш и на бавни на асвалт. Ама я пробвай да направиш няколко кръгчета на бързи и бавни и ще видиш разликата.

              И не е вискомуфа, а героторна помпа. Подобно, ама не е съвсем същото. Вършат една и съща работа, но по различен начин. И май героторната помпа доста по-бързо стяга.

              Коментар


              • #8
                От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

                Само на N не пробвах, утре ще я видим тая работа.
                Благодаря.
                Grand Cherokee 2.7CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

                  Абе то май не било и 'блокаж' баш.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

                    Май, май
                    Grand Cherokee 2.7CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      ...ама я пробвай да направиш няколко кръгчета на бързи и бавни и ще видиш разликата.

                      И не е вискомуфа, а героторна помпа...
                      Така е, помпа е.
                      За протокола - возили сме се и на бързи, и на бавни, с пълен ляв и десен, на асфалт, точно с Дедо.
                      WG Limited 2.7 CRD 02
                      WG Overland 2.7 CRD 04/05

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

                        Мъничко да се намеся и аз , ако не е късно вече . За да се мести лоста между бързи и бавни , скоростния трябва задължително до е на N . Второто правило е , че малкия лост трябва да се дръпне рязко от 4hi до 4lo , а не лекофи плавно , като връщането става по същия начин . Относно заключването на раздатката , вече си зависи от кой тип е . Ако е Quadra-drive модификацията на задвижването , раздатката започва да предава 50:50 към предния и към задния мост , като вариантите са два : - да направим заключването ръчно с малкия лост , и втория вариант е самозаключване , когато системата разбере , че е необходимо . Но не е чрез виско муфа , Г-роторна помпа , която работи на принцип на повишаване налягане на маслото , и по този начин контактуват фрикционните дискове . по същия начин се случват и нещата в диференциалите . За варианта Quadra-track , не знам какъв е типа на раздатката , а дифовете мисля че бяха с LSD , но мисля , че раздатката няма опция за самозаключване .
                        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

                          Прочете и ще разберете кое, как? Дядо Владо ви го написа. Аз само ще допълня че това което той написа важи в 90%от случаите за WJ на който се монтира най-масово NV247 раздатка при Куадра Драйф, и Куадра Трак 2. Има едни 10% джипки с не помня номера на раздатката със Селект Трак задвижване, които не знам как бяха при бавни и заключваха ли?!?! Виско муфите са май само до ZJ

                          И аз да питам нещо...А бе аз ли не знам, или на WJ се монтира ЛСД и Варилок, или всеки му вика както намери за добре??? Почвам да се съмнявам аз да не съм разбрал грешно че тая машина има само ЛСД във версия на Jeep Варилок или са 2-3 типа блокажи?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

                            Варилока е един вид LSD, само дето при LSDто триенето между дисковете е константа, а при варилока е променливо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Блокаж на Grand Cherokee 2,7 CRD

                              Vari-lok и hidra-lok , са едно и също нещо . Това е типа на касетата , която се монтира в джипките , който са с quadra-drive . Те работат на принципа на повишаване на налягането на маслото чрез героторна помпа , която е монтирама в самата касета . Приплъзването на този тип касети , е доста по малко отколкото на дифовете , които са снабдени с обикновено LSD . Т.е. дофовете с vari-lok , са доста по-надеждни , и близки да същинския твърд блокаж . Иначе кой как нарича компонентите , не знам , но важното е да се разбираме заа какво говорим
                              Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                              Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X