Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ресьорите на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за ресьорите на Фероза

    Ако ще казваш нещо, казвай го тук.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за ресьорите на Фероза

      Какво да каже колегата дето не сме го чували?

      Най-вероятно ще го посъветва да шпренгва.
      Иванжожо, тук сме свикнали да си помагаме, и не крием кой каквото знае, а почти винаги го споделяме публично.

      Та кажи си какво имаш за оправянето на ресьорите, ама каквото и да кажеш-със сигурност вече сме го играли, и никога резултата не е кой знае какъв, или дълготраен.

      Та кажи, то човек цял живот се учи, може пък да е нещо ново, дето не сме го знаели досега.
      Въпреки, че силно се съмнявам.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за ресьорите на Фероза

        на мен ми излезе смяната на ресьорите 210 смяна процедурата беше следната купих ресьори от УАЗ 469 и по дълги U болтове . вземаш твоя основния лист под него слагаш тея от УАЗ като се подкъсяват така събрах 8 листа отделно ми напълниха и амортисьорите ако имате други въпроси питайте

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за ресьорите на Фероза

          1. Познай като се чупи ресор, кой лист се чупи най-напред.
          2. 2 амортисьора са цифром и словом 100лв, и не ги мислиш в следвашите поне 5 години. Напълнените ти амортисьори със сигурност нямат нищо общо с това, което трябва да са.
          3. При ресори с 8 листа, амортисьори хич не ти и трябват - те така или иначе не мърдат твърде. Ферозата оригинално е с 2 и 4 листа, като даже с 4 "возията" е меко казано твърда, ако не е натоварена.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за ресьорите на Фероза

            То при 4-5 листа вози твърдо,а каква ли каруца е при 8 листа?

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за ресьорите на Фероза

              Първоначално публикуван от niki98 Преглед на мнение
              на мен ми излезе смяната на ресьорите 210 смяна процедурата беше следната купих ресьори от УАЗ 469 и по дълги U болтове . вземаш твоя основния лист под него слагаш тея от УАЗ като се подкъсяват така събрах 8 листа отделно ми напълниха и амортисьорите ако имате други въпроси питайте
              Може да дадеш снимка с тия 8 листа ?
              И да кажеш каква е "возията"?

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за ресьорите на Фероза

                И аз имах проблеми с ресьорите на Роки-то, особено със задните. И както каза Кольо, изпробвах повечето варианти от кръжока "Направи си сам". Поради ред причини не си поръчах от UK, но най-важната бе, че трябваше всеки ден да е в движение. Последното, което направих със задните ресьори, бе да сложа листи от УАЗ. Нямах по-дълги U-болтове и освен основния лист сложих още 4 бр. с подходяща дължина. Ефектът е следния - стойката перфектна, возията по равни пътища добра(като за 4 ресьора), при неравности опира, даже удря в тампоните. Амортисьорите са качествени, поне така смятам, защото още не са се счупили или изтекли, а свиването им с ръце е невъзможно, но въпреки това не могат да се справят с теглото на задницата. Отпред съм с оригинални листи и същите амортесьори - никакви проблеми. Затова смятам, че ако се слагат листи от УАЗ, трябва да са колкото в оригиналния пакет, понеже са "по-меки" или еластични. Поне досега не съм виждал УАЗ със счупени ресьори. Този брой листи обаче прави пакета по-дебел, затова трябва и амортесьора да е по-дълъг или да се премести захвата. Още не съм се преборил с "удрянето" в тампоните, но при първа възможност ще си купя нови задни пакети - там е истината.
                Между другото, листи стават и от Фронтера А КБ, даже и основния. Може и от ЖУК , но са много твърди. Това го знам от други ентусиасти - пробвано.
                Последно редактирано от ivotosod; 21-01-17, 20:13. Причина: пр. грешка
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за ресьорите на Фероза

                  Малко спам.
                  Има още правописни грешки, но не можах да ги редактирам навреме:
                  - не е ресьори, а ресори;
                  - не е амортесьори, а амортисьори.
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за ресьорите на Фероза

                    Не съм сменял ресори,да не дава господ,но някъде из форума имаше становище,че предния пакет на УАЗ е точно като за Фероза???.
                    VENI-VIDI-VICI!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за ресьорите на Фероза

                      Да стават,но трябва да се удължат пантите аз ги правих така по нататък ще кача снимки.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X