Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Универсал 125мм за дърводелски струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Универсал 125мм за дърводелски струг

    Здравейте,

    Миналия месец си купих дърводелски струг /ще Ви го покажа/.
    Реших да му купя тричелюстен 125мм универсал, но се оказа че предлаганите по-евтини варианти /130-150лв./ са китайци...
    Преди да продължа, искам да уточня, че говорих със стругар да направи фланеца и ако се налага нова ос. Той ми препоръча да си купя универсал само от магазин/фирма ако ще е поръчка от нета и да не се връзвам да вземам на старо от някоя обява. На старо може, но само от някой познат в който съм сигурен, че няма да ми даде боклук. /Такъв за сега няма./
    Проверих тук-там в нета и се оказа, че чешките универсали са 300+лв, а както вече казах, евтините са китайски.
    Какво е Вашето мнение за китайските универсали ?
    Ето го струга:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15055630_1113219535422124_7258340190774013740_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:6124378
    Самоделка е.
    Електромотора е трифазен, но е вързан като монофазен. За съжаление табелката липсва и не знам колко оборота и kw e.
    Не беше работил 14г.
    Имал е и универсал, но някой го е откраднал...

  • #2
    От: Универсал 125мм за дърводелски струг

    Купи си китайски.Ти няма да гониш стотни точност . Няколко десети биене не те бъркат.Ако си от София се разходи до битака ,може да се изненадаш приятно.Успех!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #3
      От: Универсал 125мм за дърводелски струг

      Не съм от София.
      Точността не ме притеснява. Въпроса е колко здраво ще държи...защото:
      Миналата година ми се разби оригиналния патронник на бормашината и трябваше да купя нов. Купих китайски за 5-6лв. и познай какво се получи...
      Затягам свредло и решавам да пробия отвор в метал. При докосването на метала, челюстите на патронника се отварят /разви се/ и свредлото падна.
      Пробвах да навия хартия около опашката на свредлото - имаше ефект но само за отвори в меко дърво.
      Пробвах и идиотско затягане /бой с чука по ключа докато изкъртих няколко зъба/ - без резултат.
      Накрая си купих патронник на Bosh за 40лв. и до ден днешен няма проблеми. Пробивах някакво желязо със свредло 6мм, но при излизане на свредлото, то заклещи - пръсна се на три части без да превърти опашката.
      По този повод ме притеснява и покупката на китайски универсал.
      Също така ако излезе, че затяга добре - колко време ще изкара ? Може да изкара години, но може да изкара и седмици...
      Струга може да обработва детайли до 1м дължина и 29,5см диаметър => не е редно да се рискува.

      Коментар


      • #4
        От: Универсал 125мм за дърводелски струг

        Вземи си български тогава.Провери в нета има обяви и е по евтин от чешките и руските.Ако искаш качество ,ще трябва да се бръкнеш по дълбочко.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • #5
          От: Универсал 125мм за дърводелски струг

          Нищо им няма на китайските в Полимета например. Имам 4-челюстен и нямам никакви забележки. Биенето го докарах до 3 стотни, което е по-добре сигурно от 90% от универсалите по всички "гаражни" стругове въобще. И челюстите са добре закалени и изработени - работих само с него около 2 месеца, докато си взема чешкия 3-челюстен. И двата са 2 пъти по-големи от това, което ти искаш и със сигурност ако някога ти се измъкне детайл, няма да е от универсала.

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          ...Ти няма да гониш стотни точност.
          И за гонене на точност става. Съвсем нормален универсал, покриващ на 100% техническите характеристики, написани в паспорта му.

          Вярно, чешкия го докарах под 2 стотни, но изначално е с по-висок клас на точност. Редовно като ми трябва точност играейки си с микрометъра съм докарвал биене и от под стотна, с лека заигравка със стягането.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Универсал 125мм за дърводелски струг

            А за какво му е нужно универсал на този струг?
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Универсал 125мм за дърводелски струг

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              А за какво му е нужно универсал на този струг?
              За каквото и на останалите стругове - просто един от начините за захващане на детайл.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Универсал 125мм за дърводелски струг

                От много години имам струг с копирно устройство , никога не ми е трябвал универсал , а съм изработвал всякакви детайли , затова питам.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Универсал 125мм за дърводелски струг

                  В Полимета цената е 150лв. с ДДС
                  В Инструмент Комерс цената е 132лв. с ДДС /пак китайски/
                  Сега чакам отговор от Интеринструмент. Техните са чешки, но цената не я знам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Универсал 125мм за дърводелски струг

                    Извън темата искам да вметна, че като купих струга, заедно с него човека ми даде "прикачен инвентар", + бързо седло от Tos mn80 и част от супорт на някакъв малък струг /тази част на която се монтира ножодържач - върти се на 360 градуса и има винт за напречно подаване. Стъблото на което се слага ножодържача е с резба М10/.
                    По късно ще кача снимки.
                    Някой знае ли колко мога да им взема ако реша да ги продавам? След като ги почистих и ги смазах работят. Скалите даже се разчитат.

                    П.С. Моля да ме извините ако съм объркал терминологията, но не съм в час с тези неща...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Универсал 125мм за дърводелски струг

                      Я ме светнете как се прави копир?
                      Виждал съм да се задвижва с верига, но аз мисля, че със зъбна рейка и модулно зъбно колело ще е по-добре.
                      Последно редактирано от bobi235; 06-12-16, 15:31.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Универсал 125мм за дърводелски струг

                        Ето снимки:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161206_160205.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5736366
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161206_160347.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5736367
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161206_160500.jpg
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:5736368
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161206_160323.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5736369
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161206_160216.jpg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5736370

                        Коментар


                        • #13
                          От: Универсал 125мм за дърводелски струг

                          Вземай първият във който се спънеш,само гледай да е в комплект с прави и обратни челюсти.Няма вариянт да се саморазвие а и на теб ти трябва точност плюс-минус два пръста.
                          Китаеца е добро решение,ползвам такъв 125мм закупен от полимета на един от делителните апарати,побра се във две стотни.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Универсал 125мм за дърводелски струг

                            Каква е разликата във формите /A,B.R/ на центровите свредла?
                            Примерно:
                            1.Центрово свредло форма А
                            2.Центрово свредло форма В
                            3.Центрово свредло форма R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Универсал 125мм за дърводелски струг

                              Универсал ще купувам най-вероятно от Инструмент Комерс за 132лв. с ДДС.
                              Имат и центрови свредла и искам да си взема едно 4мм, но не знам каква форма /А или В/. Само тези имат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X