Обява

Свий
Няма добавени обяви.

E46, какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: E46, какво?

    Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
    Колкото и да е пробега, разликата между бензин и дизел, особено градско не е 2л/100км а доста повече - дизела трудно ще даде над 9-10, докато бензина от раз си прави 14-15 на сто, което си е голяма разлика при липса на газ.
    ми на мен Х5 3,5 бензин ми дава 11 градско. Дали да уточнявам какво ми е градското или според теб няма смисъл?

    Коментар


    • #17
      От: E46, какво?

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Миналата седмица купихме на брат ми прекрасна Мазда 3 2003г. 2,0 150к.с. за горе долу същите пари.
      Колко прекрасна може да е която и да е мазда...
      По темата: Карах Е46 комби 320d
      Много приятен автомобил, приличен разход. Вярно, отзад е доста тясно, но все пак е среден клас автомобил. Динамиката не е впечатляваща, но с подходящ чип става много приятно за каране.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #18
        От: E46, какво?

        Имам 330хд хафтомат
        Върви що годе, за женска кола е перфе.
        БМВ имат и вървящи модели, но не започват с 3 или 5.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: E46, какво?

          Човека иска някаква кола, да се вози, не бегачка. Аз лично не съм фен на БМВ, но Е46 не е лош избор. Още повече, щом него го кефи.
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #20
            От: E46, какво?

            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
            Човека иска някаква кола, да се вози, не бегачка. Аз лично не съм фен на БМВ, но Е46 не е лош избор. Още повече, щом него го кефи.
            Да, просто му обяснявам защо не му трябва 330хд
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: E46, какво?

              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
              ми на мен Х5 3,5 бензин ми дава 11 градско. Дали да уточнявам какво ми е градското или според теб няма смисъл?
              Повече от интересно е постигането на този разход с тази машина...Уточни за публиката !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: E46, какво?

                Благодаря на всички за мненията. Борко е прав, не искам бегачка, искам кола с която да ходя от Троян до София и обратно. Ще возя хора отзад, това ме притеснява, ама пълно щастие няма. Май клоня към 320д. Мисля, че с добра поддръжка и нормално каране, едва ли ще се чупи чак така, че да си го платя двойно. Притеснява ме това задно зимата, нали няма да стои в гаража?
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #23
                  От: E46, какво?

                  Произвеждат ги от '98 до '06. Фейсово търси, че старите си късат задния мост от купето, особено като ги суркат децата по дупките. Избягвай N46 и SULEV разновидностите. М54 е пословичен маслояд във всички си видове. Малките дизели М47 - стария не е комън-рейл не върви и харчи, новия си гълта пеперудките и се самоунщожава, а като поостареят, трошат колянови валове заради разбити маховици и демпферни шайби. Ориентирай се към големите кубици М54 или големия дизел М57. Автомат разбира се ... Х -са не като в Е34 та да не върви, ама безмислено си усложняваш живота и оскъпяваш поддръжката. Като цяло е чудесно младежко автомобилче, но масово на пазара са абсолютни кошове, рядко излизат читави и държат неестествено високи цени...

                  Коментар


                  • #24
                    От: E46, какво?

                    Хубави зимни гуми и малко мисъл при боравенето с десния крак и няма никакъв проблем зимата. 3 литровия дизел аз лично го предпочитам пред 2.0 но все пак ти ще си караш и плащаш затова си купи според предпочитанията си. Е 46 на мен ми е ужасно тясно и отпред и отзад.
                    Subaru Legacy 2.5
                    Suzuki GS500 E

                    Коментар


                    • #25
                      От: E46, какво?

                      За 6 години с две Е-30/320, мога да кажа, че задно и зимно не са несъвместими в едно изречение. Още повече, че Е-46 си има достатъчно контроли за целта. Ако не ти липсва здрав разум, за да не ги изключваш, няма да имаш проблеми зимата. Мой приятел има 320 бензин и всеки ден пътува от Перник до София. Правили сме си експерименти по разни завои и определено трябват много целенасочени усилия, за да се пребиеш при включени системи за безопасност.

                      П.П. При софийско градско, лятно време разхода беше около 12. Зимата около 14. Газ не съм слагал, но и маршрута ми не минаваше по жълтите павета. Вярно е и другото, че не минаваше и само по околовръстното.
                      Последно редактирано от коко келеша; 06-12-16, 06:20.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: E46, какво?

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        Благодаря на всички за мненията. Борко е прав, не искам бегачка, искам кола с която да ходя от Троян до София и обратно. Ще возя хора отзад, това ме притеснява, ама пълно щастие няма. Май клоня към 320д. Мисля, че с добра поддръжка и нормално каране, едва ли ще се чупи чак така, че да си го платя двойно. Притеснява ме това задно зимата, нали няма да стои в гаража?
                        320д фейслифт е с комн рейл дизел и е много здрав и икономичен двигател, нищо общо със 136 коньовото извращение. Общо взето 3 двигателя си заслужават в е46. 320d, 330d и 330i

                        Коментар


                        • #27
                          От: E46, какво?

                          E45 с 3.0д автомат с 204 к.с,има ли разлика с автомата на 184 к.с?Освен броя скорости?

                          Коментар


                          • #28
                            От: E46, какво?

                            Сестра ми (т.е. мъжа и) имаха 330д комби, преди това пасат. Ами бмв-то возеше много дървено, като каруца, вярно че спортно окачване, ала бала, отделно е и доста тясно. Беше автомат, похарчваше си на градско около и над 12, на дълго пада, зависи колко го настъпваш. Поддръжката му не е много евтина, скоростната кутия е проблемна и си трябва навременно обслужване, ако не е правено, може да се берат ядове. Той неговото затова го и продаде.
                            Зимата с едни и същи гуми каза, че пасата бил по-ЗЛЕ от бавареца , т.е. много добре се държал за кола със задно.
                            С друго едва ли мога да бъда полезен, това е що годе от първа ръка.

                            Огледай и други марки, ауди (може и куатро) май-ще е по-евтино за поддръжка, може и някоя японка , има и пасати 4мошън, като возия са доста по-комфортни.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #29
                              От: E46, какво?

                              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение

                              Огледай и други марки, ауди (може и куатро) май-ще е по-евтино за поддръжка, може и някоя японка , има и пасати 4мошън, като возия са доста по-комфортни.
                              Същото щях да предложа и аз. Задължително ли се търси БМВ?
                              First Man, then Machine!
                              Lada Niva
                              Honda XR 400

                              Коментар


                              • #30
                                От: E46, какво?

                                Имал съм в къщи 2 екземпляра Баварише от по-новите модификации, едното 5-та серия 2006 177 к.с. дизел с 6 АСК 2005 г. и 120 кабрио 170к.с. бензинс 6 АСК 2008 г.

                                И на двете ме учудваше големия разход -дизела около 9/100 и бензина 10/100 при спокойно каране със 100-120 км/ч. и ходене на работа 25-26 км. в едната посока, дизела беше на около 65-70 000 км, а бензина на 28 000. Последния беше още гаранционен и нямаше грешки, проблеми, и на двата нещо не светеше по таблото за проблеми /рядко се среща при БМВ/.
                                Палеха от раз, горяха като змей. Питал съм в сервиза на марката във Варна като карах 120-ката какъв е проблема, защо гори толкова много. Отговориха ми, че който си купува БМВ не го вълнуват такива въпроси.
                                Много ми харесва цялата мултимедийна система, радиото, настройката на климатика, паметите. 5-та серия е много приятна за каране и вози приятно и е с много добро пътно поведение. Седалките също са много комфортни с много подробни настройки. Мястото на задния ред е повече от достатъчно.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X