Страница 1 от 9 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 164

Тема: E46, какво?

Райковски е офлайн
    Радослав
    Старши участник | ОС || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София, Троян
    Публикации
    3,773
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране E46, какво?

Предстои ми закупуване на автомобил и съм се насочил към BMW E46 facelift 2002-2004. Обаче се затруднявам с избора на мотор. Хем искам 2.0 бензин (газ никога), защото е здрав мотор и що годе върви, но пък е шестак и гори. От друга страна, 2.0 дизел също не е тромав, но пък чувам, че не е най-читав. Говоря за фейслифтовия мотор 150к.с. Заглеждам се и по 330 xd- друго си е 4х4, друго си е 3000 кубика, но пък цените там са други, поддръжката също. Друг въпрос- ръчка или автомат? Ще съм благодарен, ако колеги с такива автомобили споделят мнение. Интересува ме и разход, поддръжка и т.н.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

Вико е офлайн Старши участник | ТО || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Sofia
    Публикации
    2,181
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: E46, какво?

От 320i до 330xd разликата е около 10 000лв.
    Дай първо бюджет.
    После бензин или дизел. Че 2.0 бензин не може да мръдне. И ако си намериш 330d ще си най-доволен.

Райковски е офлайн
    Радослав
    Старши участник | ОС || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София, Троян
    Публикации
    3,773
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Вико Преглед на публикациите
    От 320i до 330xd разликата е около 10 000лв.
    Дай първо бюджет.
    После бензин или дизел. Че 2.0 бензин не може да мръдне. И ако си намериш 330d ще си най-доволен.
    Около 6,7 хиляди. За тези пари си има доста читави 330, но обслужването им как е?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

Място
    freiburg
    Публикации
    269
    Точки (при гласуване)
    11

Пробвал ли си да седнеш на задните седалки?
    За мен е много тясен и неудобен автомобил.
    Имал съм 318 бензин, а в момента търкалям едно 320 дизел.
    И двете са ми подарени, иначе не бих си купил.
    Ако си сам и нямаш семейство става, иначе си е наказание.

Място
    София
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    6

От 6 години карам 3d мотора на 530d обаче. Навремето не си взех тройка защото е по - тясна и по - ниска. При мен единствения проблем с двигателя за 120к който съм навъртял е турбината която счупи ос на 250 хиляди, просто и е дошло времето. Най - евтини са комбитата Е46, най скъпи купетата почти двойно вървят ( пазар кво да правиш). За мен това е най - добрия мотор като компромис разход и здравина. 2i също не е проблемен но гори доста. Плюс на тройката е че от две и някоя си има шестстенна ръчка която на магистрала трябва да давя по - добър разход, ръчките са безпроблемни. На 3д автомата е ГМ и е проблемен, на по малките мотори не съм сигурен. Направиш ли компромис при избора на такова с дизелов мотор обаще може да си купиш още два пъти колата.
    Последно редактиран от vas33 ; 05-12-16 в 17:41 Причина: още
    Land Rover Discovery
    Където е текло пак ще тече ...

Място
    София
    Публикации
    4,827
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на vasil lazarov Преглед на публикациите
    Пробвал ли си да седнеш на задните седалки?
    ...

Опита ми е от преди 7 години.
    За новогодишно празнуване ме излъгаха да не си взимам и моя кола, и пътувах баш до сръбската граница и обратно отзад в Е46 седан.
    Бях изгърбен и с подпряна глава в тавана, и през цялото време, при подаване и връщане на газта, разбитите тампони на задният мост ми думкаха под задника.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Бяла Слатина,Враца
    Публикации
    1,701
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    15

карах е 46 320 дизел,136 коня.Прекрасен автомобил и икономичен за класа си.Комби беше.Преди бях с е 36 318 115 коня.Немога да кажа нищо лошо за БМВ.
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

Публикации
    166
    Точки (при гласуване)
    11

Ако ще се сравняват разходи за поддръжка и експлоатация е важно колко км/год ще е пробегът. Защото може да се окаже, че +2 л/100 бензин ще е по-евтино от дизел. Особено ако градското е в Троян.

Място
    Хасково
    Публикации
    129
    Точки (при гласуване)
    10

Колкото и да е пробега, разликата между бензин и дизел, особено градско не е 2л/100км а доста повече - дизела трудно ще даде над 9-10, докато бензина от раз си прави 14-15 на сто, което си е голяма разлика при липса на газ.

Място
    Дупница
    Публикации
    5,621
    Точки (при гласуване)
    19

Братовчед ми кара Е46 шестак бензин. Не е лоша кола, но на мен ми е скучна.
    Карал съм я и аз за проба. Не харесвам колата да ме кара мен. Вози дървено. За вървене, върви, но без да съм карал 330, предполагам че върви много повече.
    И не е, че гроздето е кисело. Просто не е моя тип кола. Пластмасарка, както всички от новото поколение, макар и от по-скъпите.
    Отзад не съм се возил, за да преценя.
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    Шумен
    Публикации
    1,684
    Точки (при гласуване)
    14

Манията по БМВ не я разбирам. Миналата седмица купихме на брат ми прекрасна Мазда 3 2003г. 2,0 150к.с. за горе долу същите пари.
    По темата - имам приятел с 318д което е 2,0 115к.с.. Преди чипа вървеше колкото 320 бензин, след чипа ми се струва, че върви колкото 523 170к.с., ако не и повече. На магистралата му направи над 240км./ч. по скоростомера на колата. Това щом няма да слагаш газ(аз на друго не бих карал към момента, и 4-те коли вкъщи са с ГИ) е доста добър вариант. За мен за тези пари една Е39 е в пъти по-добре, 5-ца и 3-ка нямат нищо общо.
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Място
    Дупница
    Публикации
    5,621
    Точки (при гласуване)
    19

Ако вече се намират 46-тици за по 6-7 К, не знам какво трябва да говори това. На мен ми говори за скъп за поддръжка, понахарчващ си автомобил, на който да се порадваш малко и после да продадеш.
    Братчеда го купи преди 2-3 години, и макар да не е фул опшънал, примерно кожен салон, подгреви и други джаджи, го плати от порядъка на 16-18К. тогава.
    Споделял ми е, че поддръжката на година с включено каско, данъци и каквото е нужно, му е около 3К.
    Не знам закво ги държат, колкото и за п...ловки да минават.
    Казва, горял малко. Около 7-7,5, ма не го настъпва с повече от 120 дори на магистралата. Газ няма.
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    Шумен
    Публикации
    1,684
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на TigerHunter Преглед на публикациите
    Ако вече се намират 46-тици за по 6-7 К, не знам какво трябва да говори това. На мен ми говори за скъп за поддръжка, понахарчващ си автомобил, на който да се порадваш малко и после да продадеш.
    Братчеда го купи преди 2-3 години, и макар да не е фул опшънал, примерно кожен салон, подгреви и други джаджи, го плати от порядъка на 16-18К. тогава.
    Споделял ми е, че поддръжката на година с включено каско, данъци и каквото е нужно, му е около 3К.
    Не знам закво ги държат, колкото и за п...ловки да минават.
    Казва, горял малко. Около 7-7,5, ма не го настъпва с повече от 120 дори на магистралата. Газ няма.
    Е46 ако не бъркам е от 1999г. до 2005г. и като влезеш в сайтовете започват от 2500лв. с малките двигатели, 2003-2004г. може да се намери "перфектна" каквато модификация реши стига да не бърза. Наскоро имах лек инцидент с едно много лачено 330хд 2005г.(леко му жулнах вратата) и май каза, че за 7000лв. го е купил, още не беше го прехвърлил и ходихме 2 пъти при застрахователя с момчето, което пък ми е и съученик и доста си поприказвахме. От доста хора знам, че xDrive не си струва тъй като спъва колата и качва разхода осезаемо. Тъй като имам доста приятели с БМВ сме говорили доста по темата. Всички са на мнение, че Е36 е по-добрия автомобил, като имам приятел който има(ше) Е36 и Е46 и продаде по-новото, сега си кара старата 316 и се чуди пак какво БМВ да си вземе, като единствено Е39 му допада като здравина и кола едновременно, но трудно се намира добра на нормална цена.
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,674
    Точки (при гласуване)
    14

Е-46,2000Д 150кс 6ст ръчка 4-ри врати,такъв взех на лапето преди три години.Преди да му го дам навъртях едни тестови 1000-1200км.Машината върви повече от прилично и разходът и е от порядъка на 5,6-5,8л на 100км извънградско при шофиране със 120-130км/ч.Сачът е внос от Италия и за момента има врътнати към 70000км,като са сменяни масла и накладки.Не съм се мерил на задна седялка,но там се предполага,че е за деца,няма много място.
    Вива:22 март е ден на водата. Понеже бирата е 90% вода, днес е 90% ден на бирата.

Място
    София
    Публикации
    231
    Точки (при гласуване)
    11

Имам Е39 с мотор М52В20 и Е53 с мотор М54В30. И двата мотора са много добри.
    Дано само предишния собственик не е разбирал смяната на маслото с Life Time буквално, т.е. караш докато има живот в мотора ....
    xDrive естествено качва разхода, но си има своите преимущесва.

Късмет!

Публикации
    166
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на martiob Преглед на публикациите
    Колкото и да е пробега, разликата между бензин и дизел, особено градско не е 2л/100км а доста повече - дизела трудно ще даде над 9-10, докато бензина от раз си прави 14-15 на сто, което си е голяма разлика при липса на газ.
    ми на мен Х5 3,5 бензин ми дава 11 градско. Дали да уточнявам какво ми е градското или според теб няма смисъл?

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    2,614
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Иван Жоров Преглед на публикациите
    Миналата седмица купихме на брат ми прекрасна Мазда 3 2003г. 2,0 150к.с. за горе долу същите пари.
    Колко прекрасна може да е която и да е мазда...
    По темата: Карах Е46 комби 320d
    Много приятен автомобил, приличен разход. Вярно, отзад е доста тясно, но все пак е среден клас автомобил. Динамиката не е впечатляваща, но с подходящ чип става много приятно за каране.
    На сърбела майката му е чесането.
    A4 B5 TDI QUATTRO; каравана KIP De LUX; Mitsubishi Eclipse II (D3); Honda CBR 600 F4
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    18,444
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    42

Имам 330хд хафтомат
    Върви що годе, за женска кола е перфе.
    БМВ имат и вървящи модели, но не започват с 3 или 5.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    2,614
    Точки (при гласуване)
    14

Човека иска някаква кола, да се вози, не бегачка. Аз лично не съм фен на БМВ, но Е46 не е лош избор. Още повече, щом него го кефи.
    На сърбела майката му е чесането.
    A4 B5 TDI QUATTRO; каравана KIP De LUX; Mitsubishi Eclipse II (D3); Honda CBR 600 F4
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    18,444
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    42

Цитат Мнение на borko_ruse Преглед на публикациите
    Човека иска някаква кола, да се вози, не бегачка. Аз лично не съм фен на БМВ, но Е46 не е лош избор. Още повече, щом него го кефи.
    Да, просто му обяснявам защо не му трябва 330хд
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Страница 1 от 9 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Какво масълце се слага в ДВГ. и какво на скоростите?-на Киа Спортидж-бензин/99г/128к.
    От lakatnika във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-05-14, 14:09
  2. Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?
    От Балканджи Пламен Янков във форум За дома и семейството
    Отговори: 8
    Последно мнение: 01-10-13, 07:52
  3. Отговори: 31
    Последно мнение: 15-11-11, 15:48
  4. Да си спомним .... да си помечтаем какво можеше да бъде.. и какво е....
    От bgbul във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 73
    Последно мнение: 17-07-11, 19:41
  5. Отговори: 2
    Последно мнение: 25-11-08, 00:36

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •