Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 90 3.4V6 Mods

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: TLC 90 3.4V6 Mods

    Не виждам къде е спора, ясно е че е антизамръзваща течност с добавки. А дали е пропилен гликол или глицерин има доста разлика...в цената на продуктите.
    Няма нищо общо с коментираното тук, защото базата на това което си качил и това което съм снимал изглежда различна. Това не прилича на етилен гликол базиран продукт, има вид на леко разредено олио.

    Коментар


    • #92
      От: TLC 90 3.4V6 Mods

      Няма разлика в цените, която да оправдае разликата в цените на въпросния антифриз спрямо кой да е друг:

      От една и съща българска фирма, доставчик на химикали:
      - Етилен гликол: 3.30лв за литър, за 200л. опаковка или 4.00лв за литър наливно. 1л=1097г.
      - Пропилен гликол: 3.90лв за литър за 200л. опаковка или 4.50лв за литър наливно. 1л=965г.
      - Глицерин: 2.30лв за килограм за 250кг опаковка, или 2.50лв за килограм наливно. 1л=1260г., приведено към литри - 2.90лв за литър на едро и 3.15лв за литър наливно.

      И двете в чист вид са "по-гъсти" от класически антифриз концентрат.

      "Класическите" антифризи с етилен гликол са разредени с вода даже и като концентрати, защото така се получава замръзването им при -60 градуса (в какъвто вид масово се продават). Чистия етилен гликол замръзва при -12 градуса и за да слезе по-ниско трябват добавки. За разлика от пропилкен гликола, който в чист вид замръзва при -60 градуса, и може да се ползва директно. Глицеринът в чист вид е съвсем извън целевия диапазон на действие - топи се при +18 градуса и кипи при +290.

      Ето пряко сравнение на охлаждащи течности, базирани на двете, от един и същ производител:
      http://msdssearch.dow.com/PublishedL...romPage=GetDoc

      Спора е единствено в това че въпросната течност няма никакви магически свойства, които да оправдаят цената и, нито такива, които да не могат да се получат ако си химик достатъчно в час и си купиш изходните продукти от магазина.

      Иначе и аз като прочетох "безводен антифриз" наум си казах "разгеле! следващия ми ще е такъв", ама това ми настроение остана само докато не поразрових по въпроса - просто нямам автомобил, на когото въпросните 180 градуса точка на кипене биха имали някакъв ефект спряно 130-140 на нормалния при 1 бар налягане. Всичко друго му е по-зле от на стандартен антифриз, може би с изключение на това че евентуално ще се изпарява по-малко от разширителния съд и по-рядко ще иска доливане, ако изобщо. Макар че средно половин литър на година доливане никога не ми е било особена драма.
      Последно редактирано от sparkybg; 17-04-17, 22:54.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: TLC 90 3.4V6 Mods

        В корабните охлаждащи системи се добавят химикали (концентрати) за намаляване на корозията и образуването на накип. Основните фирми производителки са дрюмарин и унитор. Вторите са по-добри. Опита ми с тях е показал че са доста ефективни и си заслужават по-високата цена. Погледнато като съставки основните са:
        Е250 : Натриев нитрит (Sodium Nitrite) - против накип - Cas N 7632-00-0
        BNaO3 - натриев борат - ди-натриев тетраборат декахидрат - против корозия
        натриев-2-етилхексаноат и други в по-малки концентрации
        Погледнато като микс от отделни химични съставки, общата им цена е далеч от предлаганата като готов химикал за охлаждащи системи. Това не им пречи да са най-продаваните и успешни на пазара. Никой не се занимава да поръчва отделни химикали и да бърка бълвочи с неясен във времето резултат. Ползват се проверени неща за сериозни приложения и не съм чувал някой да се прави на химик и да се упражнява върху скъпоструващи съоръжения. Аз не съм химик и предпочитам да си купя готово това, което според мен е най-доброто на пазара. Дали цената си заслужава... за мен да. Ако можеш да направиш (и докажеш) по-добра смес на по-добра цена...тогава пазара е твой. За единични приложения според мен е по-лесно да си вземеш наготово това което искаш, отколкото да си правиш експерименти до получаване на подобен ефект.
        Друг антифриз на пазара, при който мога да отворя капачката на радиатора без кипване, до сега не съм попадал.
        Друг антифриз на пазара, който да направи двигателя по-тих, до сега не съм виждал.
        Спрямо другите антифризи на пазара, при загрят двигател маркучите не са надути.

        Коментар


        • #94
          От: TLC 90 3.4V6 Mods

          Ето ти още един:
          https://www.amsoil.com/lit/databulletins/g1156.pdf

          Далеч съм от мисълта да кандардисвам някой да си бърка антифриз вкъщи.

          Липсата на кипване и другите свойства ще получиш дори като напълниш системата с чист пропилен гликол. Дали по-тихия двигател, по-меките маркучи и липсата на кипване като отвориш капачката са положителни качества не е еднозначно нито изобщо, нито при всички двигатели, на фона на по-ниската топлоносимост, по-голямото натоварване на водната помпа и по-малкия поток заради по-големия вискозитет. Дали при теб ще има ефект и какъв ще е той ще видиш лятото в жегите, натоварен и с пуснат климатик, катерейки някой баир.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: TLC 90 3.4V6 Mods

            Съвсем кратък оффроад по Великден, на първия клип не са хванали навреме да снимат началото на изкачването, но пак се разбира от къде съм минал.



            Втория клип е слизане на същото място, този път цял и отвътре Внимание, нецензурни думи!



            Та това е целия оффроад за деня, няма и 10% като километри или време зад волана, но пък яко

            Коментар


            • #96
              От: TLC 90 3.4V6 Mods

              Вчера с пуснат климатик (двама в джипа + багаж) и теглене на хонда CRV около 100км, стрелката за температурата не помръдна от обичайното си място при средна скорост 90-100км/ч и почти изцяло каране на 4та предавка и пълна газ. Хондата през повечето време беше със зацепена 3-5 скорост за опъване на въжето. Външната температура според датчика на колата беше между 27 и 30 градуса по Целзий. Среден разход на гориво - към 25 -30л/100. НЕ забелязах никакво влошаване на топлообменните свойства на Еванс-а спрямо стандартния антифриз. По-лоши условия от тези трудно могат да се получат.

              Коментар


              • #97
                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                На повечето коли стрелката седи като нарисувана, независимо от реалната температура.
                Това само за сведение
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #98
                  От: TLC 90 3.4V6 Mods

                  Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                  ... Среден разход на гориво - към 25 -30л/100...
                  Този разход бензинов или газов е ?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #99
                    От: TLC 90 3.4V6 Mods

                    turtey - подобни дефекти като некоректно работещи температурни датчици се констатират лесно и се отстраняват лесно и ефтино. При мен със сигурност работи правилно, проверено е.

                    sonda - това е разход на бензин (газова няма). Нормалния разход в момента е около 18-19 без значение градско или не. При г/д двойно натоварване каквото е тегленето на CRV-то е съвсем нормално разхода да се покачи значително. Мощността не достигаше за теглене на 5та по равно или лек наклон надолу.

                    Коментар


                    • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                      [/COLOR]sonda - това е разход на бензин (газова няма). Нормалния разход в момента е около 18-19 без значение градско или не. При г/д двойно натоварване каквото е тегленето на CRV-то е съвсем нормално разхода да се покачи значително. Мощността не достигаше за теглене на 5та по равно или лек наклон надолу.[/QUOTE]

                      Много и то за ръчка ...Слагай нещо чип за оптимизация, виж запушени катализатори избуши, работа ламдасонди, свещи...
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение

                        Много и то за ръчка ...Слагай нещо чип за оптимизация, виж запушени катализатори избуши, работа ламдасонди, свещи...
                        Не виждам защо разхода да е много. Преди модефикациите с летни гуми и средна продължителна скорост извънградско около 140км/ч разхода беше 15-16л/100. Сега с по-големи АТ гуми и средна продължителна скорост извънградско около 120км/ч е 18-19л/100. Имам приятел със същия джип и двигател и при него разходите на гориво са аналогични. Катализаторите и свещите са проверени, двигателя е перфектно обслужен. Разхода се дължи на по-тежкия десен крак, ако се кара с 90км/ч вероятно ще е по-нисък, но нямам нерви да го пробвам :Д

                        Коментар


                        • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                          Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                          [COLOR=#3E3E3E]turtey - подобни дефекти като некоректно работещи температурни датчици се констатират лесно и се отстраняват лесно и ефтино. При мен със сигурност работи правилно, проверено е.
                          Нещо не си ме разбрал - това е съвсем коректния начин на работа на часовника на таблото. Защо е така е дълга тема.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                            Търтея иска да каже че уредите, например при Патрол и ТЛК са инертни.в не малко случаи стрелката тръгва когато вече може и да е късно (за реакция).

                            Коментар


                            • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                              Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                              Не виждам защо разхода да е много. Преди модефикациите с летни гуми и средна продължителна скорост извънградско около 140км/ч разхода беше 15-16л/100. Сега с по-големи АТ гуми и средна продължителна скорост извънградско около 120км/ч е 18-19л/100. Имам приятел със същия джип и двигател и при него разходите на гориво са аналогични. Катализаторите и свещите са проверени, двигателя е перфектно обслужен. Разхода се дължи на по-тежкия десен крак, ако се кара с 90км/ч вероятно ще е по-нисък, но нямам нерви да го пробвам :Д
                              Аз имам същия такъв автомобил и при мен разхода на гориво на газ е много сходен, спокойно каране 90 - 100 км редовно ми дава 13,5 - 14,0 лева на сто газ това засечено за 15 000 км.

                              На магистралата и аз се отпускам по някога и там ми се колебае при 120 - 130 е 15,0 - 16,0 лева а при 140 - 150 скача на 17,0 - 18,00 лева.

                              Моите статистики са в левове за по лесно.

                              Гумите ми са всесезонни Дънлоп Грандтрек 3.
                              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                              Място и хора към които да принадлежи ...

                              Коментар


                              • От: TLC 90 3.4V6 Mods

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Търтея иска да каже че уредите, например при Патрол и ТЛК са инертни.в не малко случаи стрелката тръгва когато вече може и да е късно (за реакция).
                                Дори и това да се случи (закъсняла реакция на стрелката), с тази охлаждаща течност това не е никакъв проблем. Чак толкова много не може да закъснее, че да стане опасно за двигателя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X