Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 90 3.4V6 Mods

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: TLC 90 3.4V6 Mods

    Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
    Имам купешка основа за джека, но не я ползвах, защото после няма да мога да я извадя отдолу. Става за кал, но за река
    Парче хидрофобен шперплат с подходяща дебелина и размер, а на него - въженце за вадене.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.JPG
Прегледи:1
Размер:201.5 КБ
ID:5739024
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      От: TLC 90 3.4V6 Mods

      Добра идея, може да разпробия за въженце и купешката подложка.

      Коментар


      • #63
        От: TLC 90 3.4V6 Mods

        Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
        Дърпане на джипа с лебедка повече от десетина метра не очаквам да ми се случи. Гледам да не влизам в дълбокото. Лебедката е предвидена само ако нещо се обърка и лекия/среден оффроад се е превърнал в затъване.



        А когато нещата се объркат при наглед лек оффроад...



        и



        За година и половина при каране не повече от 10% на оффроад на старата ми фероза успях да счупя три пъти скоростна кутия, два пъти задни ресори, веднъж преден диференциал, накрая и мотора изпуши и я продадох.

        Значи викаш лек оффроуд.............всички така си викаме ама..........
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #64
          От: TLC 90 3.4V6 Mods

          Първоначално публикуван от Scrapheap
          Щраката у лево! Има друг фаворит.

          Май май .......
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #65
            От: TLC 90 3.4V6 Mods

            Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
            ......Впоследствие в гумаджииницата смениха вентила с гумен (тези в комплекта са метални), късмет че имаха подходящ с болт за захващане на датчика.
            ....
            1. Датчиците за налягане на гумите предпазиха гумата от счупване на вентила, като ми изписка че е ниско налягането и видях къде е проблема не съм я въртял мека в камъните да се нареже и проблеми с нея нямаше впоследствие. Извадих джипа основно на лебедката. Системата вече се е изплатила от цената на една нова гума.....
            Вентилите за офроуд са едни други, дето нито се чупят, нито се късат, ама като гледам ти ще го разбереш по трудния начин.
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • #66
              От: TLC 90 3.4V6 Mods

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              Вентилите за офроуд са едни други, дето нито се чупят, нито се късат, ама като гледам ти ще го разбереш по трудния начин.
              Я кажи читави щото на тия дето попадам капачката се сваля с магия ...
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                atanas_93, какви са вентилите за оффроад? Условието е да имат резба отзад за захващане на датчиците. На снимката долу е счупения вентил.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161227_234233 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5739070





                Бих желал, turtey, jimito, Scrapheap, Вива (Liebherr4eto) да прекратят своето участие в темата ми.

                Коментар


                • #68
                  От: TLC 90 3.4V6 Mods

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Я кажи читави щото на тия дето попадам капачката се сваля с магия ...
                  Аз щи кажа, а утре мога и да ти ги снимам.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #69
                    От: TLC 90 3.4V6 Mods

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Аз щи кажа, а утре мога и да ти ги снимам.
                    Снимай ми ги, щото в тая бравурна тема по откриване на топлата вода по трудния начин не ме искат
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #70
                      От: TLC 90 3.4V6 Mods

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Я кажи читави щото на тия дето попадам капачката се сваля с магия ...
                      Не помня откъде съм ги купувал, мисля че от Примекс в Русе, но видях, че в ОЛХ има същите. Хубавото е, че площта на капачката покрива целия вентил отвън и не влиза кал в него. А, и се развива с с проста права отвертка, щото съм попадал на такива с капачки с вътрешен шестограм, ама там, като се напълни капачката с кал, пада едно чоплене..
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5739077
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #71
                        От: TLC 90 3.4V6 Mods

                        atanas_93, от тази снимка не мога да видя отзад има ли резба за захващане на датчици?

                        Коментар


                        • #72
                          От: TLC 90 3.4V6 Mods

                          Резба има, ама дали е подходяща и достатъчна не знам. Аз нямам датчици.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ventili1.jpg
Прегледи:1
Размер:13.1 КБ
ID:5739078
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • #73
                            От: TLC 90 3.4V6 Mods

                            Ползвах такива на предишната ми кола . Само че ги продадох с гумите и джантите. По спомен комплекта струваше 20 лв .

                            Коментар


                            • #74
                              От: TLC 90 3.4V6 Mods

                              След доста ровене из нета и разпитване по гумаджийници и вносители на вентили, се убедих, че няма да намеря оригинални скрити вентили за датчици. Купих си обикновени скрити вентили с капачка за отверка и резба отзад. Оригинално отзад има две гайки за захващане към джантата. Втората контра гайка реших да махна и заменя с правена от мен глава/капачка/гайка за датчик. Използвах счупения вентил за мостра и след малко обяснения стругаря направи точно това, което искам.
                              На долната снимка се вижда оригинален вентил за датчик, оригинален скрит вентил без датчик със свалена контра гайка и преправен скрит вентил.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170103_155242 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5739482
                              Наложи се да се смени и болта захващащ новоизработената глава към датчика. Новия болт избрах с по-голяма глава (периферия) за права отверка. Това се наложи, за да може да се стегне датчика към джантата. Оригиналния болт с квадрат под главата не става. Ето и самия нов детайл. Забележете и малкия страничен отвор за въздуха. Помпенето на гумите през тях става бавно.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170103_161807 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5739483
                              Захващането към джантата:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170103_161613 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5739484
                              И готово за монтаж на гумата:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170103_161648 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:200.9 КБ
ID:5739485

                              п.с.
                              1. Ако някой сменя съединител, диаметъра на феродовия диск е 250мм, в текдок излиза някакъв уж пълен аналог, който се оказва че е 225мм и не става.
                              2. При смяна на водна помпа, на gdm уж японска липсва щуцера за водата (на снимката в горната част). Има заготовка за отвор, но такъв няма и се налага да се доправя.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161231_042550 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5739486
                              3. Ако си поръчвате части от тойота софия, по незнайно каква причина когато искаш комплект ремъци и ролки ти доставят само ремъците и обтяжната ролка на агренажа. Паразитната ролка на агренажа, водната помпа, паразитната ролка на пистовите ремъци някак си им убягва, не ми се чакаше още 10 дни доставка при нова поръчка и си ги набавих отделно афтърмаркет части.

                              Коментар


                              • #75
                                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                                След известно прекъсване довърших част от заплануваните неща.
                                Смяна на охлаждащата течност с безводна на еванс.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170414_182027 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:297.9 КБ
ID:5749138
                                Неочаквано за мен, двигателя започна да работи осезаемо по-тихо след смяна на течността. Разликата в шума е доста. Антифриза остава в историята.

                                Монтиране на метални дръжки за подвижния монтаж и монтиране на закрепване в бажажника. Болтовете бяха заварени така че да съвпадат с гредичките под ламарината на купето и след това нови отвори на плочата на лебедката за тях. Двата болта са усилени, крилчатите гайки са от неръждавейка. Остана да се боядиса, но сега се носи много по-лесно и се транспортира без да подскача и чупи неща в багажника.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170410_191625 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:216.1 КБ
ID:5749139

                                Ключетата за допълнителните светлини бяха сменени с не толкова стърчащи, защото ги удрях с колена и няколко пъти успях да ги откъртя.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170410_193006 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5749140

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X