Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 90 3.4V6 Mods

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: TLC 90 3.4V6 Mods

    Като гледам колко е отдалечен прага от рамата, ако е захванато само на шасито от една страна, при вдигане ще се покриви или направо изкърти, защото точките на захват ще са много близо и с дългото рамо към прага ще се получи нещо като лост. Така както е сега - с мост между шасито и праговете, ще подпира директно на шасито и ще има по-голяма стабилност, ако и да не е красиво или да пречи на други неща.

    Коментар


    • #32
      От: TLC 90 3.4V6 Mods

      1. Не разбирам...защо е всичко това след, като колата ще се кара 90% по асфалт?
      2. Какво ще се случи при евентуално ПТП с участие на пешеходец? Изобщо замисляш ли се за такива неща или блъскаш желязо като за последно пък каквото ще да става?
      3. Как точно се случи ПТП-то след което започна този...ъпгрейд?
      42

      Коментар


      • #33
        От: TLC 90 3.4V6 Mods

        Колегата не е писал от къде е, но аз имам подозрения.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #34
          От: TLC 90 3.4V6 Mods

          Перник?
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #35
            От: TLC 90 3.4V6 Mods

            Yaro, колегата martiob е обяснил добре причините. това бяха съображенията ми да се направи така.

            turtey, не знам кой е "Штраката", но качеството на заварките по колата е повече от добро. Работата ми е такава, че работя с доста заварчици, не рядко и нещата които правят се снимат на рентген, та съм наясно какво е една добра заварка. Заварчика които ползвам е в топ 3 на най-добрите в града. До колко се вижда това на снимките незнам, но нямат забележки.

            evos, в кой състезателен клас е колата не ме засяга, няма да се ползва за състезания. Общата добавена маса (броня + усилване под праговете) е около 80кг, нищо сериозно, возиш си един скрит пасажер постоянно. Отделно както вече стана ясно, окачването е съобразено с добавената тежест.

            slaf4u
            1. За кефа на собственика и за останалите 10%, ако не ме удобрят скоро за http://video.offnews.bg, ще кача видео на друго място за да стане ясно какво разбирам под лек и среден оффроад. Тогава ще стане ясна нуждата от подобни промени.
            2. ПТП с участие на пешеходец, явно тази тема е трън в очите на доста хора и трябва да я разнищим по-подробно. Нека да разгледаме броня на АРБ, китайска за модела, друга правена броня (примерно тази качена от VULKAN няколко поста по-нагоре). Височина на удара на бронята с пешеходеца ~ 1 метър, височина на човек да кажем 1.8м, удара с бронята ще му е в таза или над него, шанса да прескочи и да мине над капака - почти никакъв. От тук следва, че пешеходеца ще бъде прегазен с гумите. Джип или сув с маса над 1.5 тона, резултата е тотално потрошаване на пешеходеца. Същото нещо ще се случи и с коя да е броня за джип или сув която е достатъчно висока дори и да няма ролбари, същото нещо ще се случи и с всеки джип или сув с ролбари без значение фабрични или правени. Височината на удара няма да позволи пешеходеца да бъде изхвърлен над колата. Ако имаш ролбар дали си с метална или пластмасова броня за пешеходеца резултата е почти един и същ. От направените по-горе анализи става ясно, че тази броня не е с нищо по-опасна от всеки друг джип с метална броня или с ролбар. А то всеки втори джип и доста от сувовете имат ролбари...но си ги карат хората.
            3. На мокър път с износени гуми (впоследстие разбрах че съм ги купил завъртяни наобратно на посоката на движение, вижда се на снимките със старите гуми), проблемно окачване отзад (което установих при смяната му) на непознат за мен път и намалена видимост не прецених добре един завой и влезнах в него с критична скорост. За късмет нацелих и малка бабанка на пътя която унесе задницата на джипа и след малко пируети по пътя отнесох храсти и дребни дървета край пътя. Щетите почти само козметични, но за сметка на това навсякъде. Ако тогава джипа ми беше подготвен както е сега, щетите при подобна ситуация щяха да са нищожни.

            Последни два поста: Колата се вижда много добре от къде е, регистрационния номер не е скрит, просто явно има хора които не обичат да гледат внимателно. Снимка с регистрационния номер има няколко поста назад. Изнесете изказванията нямащи общо с проекта извън темата, моля.


            Коментар


            • #36
              От: TLC 90 3.4V6 Mods

              Стига го яжте колегата!
              90тки няма много направени, а и не направени по горите. Щото до скоро бяха много скъпи за горски изпълнения, а сега вече са само скъпи.
              Нека да видим до къде ще стигнат подобренията. Аз лично си мисля, че 90тката си е достатъчна за гората и в заводски вид.
              Не ми е ясно само предното окачване. От това което съм виждал по състезания в чужбина, положението с предницата е лошо до степен на трагично.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                Поздравления за желанието, ще следя с интерес какъв ще е крайния резултат.
                Може ли да кажеш като цяло, какво още планирате като подобрения?
                BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                Коментар


                • #38
                  От: TLC 90 3.4V6 Mods

                  Утре трябва да го извадя вече за каране, за сега не предвиждам повече промени по джипа, отпуската почти свърши. До следващата почивка имам време да го мисля
                  Планирал съм да направя стойки за допълнителното оборудване в багажника, да не се лашка и удря когато е в него. За да се маха лесно, мисля да е на болтове с крилчати гайки. Това ще го мисля като си уточня окончателно размерите на допълнителните неща, излезнаха промени в последния момент.
                  Стойката за антена до резервната гума е захваната с 6 нита и боядисана в цвета на купето.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161211_182438 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:48.4 КБ
ID:5736869
                  Релетата за светлините фиксирани със скоба.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161211_215944 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:221.7 КБ
ID:5736870
                  Започнахме да правим адаптерите за лебедката и за джака към предната броня. Оказа се, че джака ми в определени ситуации може да е къс. Някой знае ли дали стеблата на този модел са еднакви като захващане с по-дългите и къде може да се намери и закупи само стебло?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161211_213805 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5736873

                  Коментар


                  • #39
                    От: TLC 90 3.4V6 Mods

                    Продаваш късия и купуваш дълъг.
                    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                    Стефан Арзатов

                    Коментар


                    • #40
                      От: TLC 90 3.4V6 Mods

                      Джипа става добре, тези модели търпят на добавяне на железа, защото в оригинален вид тежат 1.750кг, което не е много. Мотора е пъргав и върви доста прилично. Само трябва да помислиш за носачите отпред, горния се сменя с друг, който не е на шарнир, и е много по надежден, също така и долния търпи промени, само това е слабото място на тези Тойоти. Успех!
                      0887 526 564/ 0897 933 755 /

                      Коментар


                      • #41
                        От: TLC 90 3.4V6 Mods

                        Тъкмо извадих джипа за каране и пак го вкарах в сервиза скоропостижно. Диагнозата: препечен съединител на бавен огън :д
                        Усилването отдолу се оказа много полезно за смяна на съединителя. Не се наложи да се сваля цялата тежка кутия с раздатката, а само я отхлабихме, назад и си легна на гредата. Отвори се достатъчно място за смяната, а ни спести дигане на огромния кютюк.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161213_212732 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5737039
                        А това е красавеца.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161213_215538 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:264.2 КБ
ID:5737040
                        Новия съединител е обикновен, не е усилен, нямам време в момента да чакам по-хубав. Някой ден ако се наложи пак, тогава.

                        lyubo73, имаш ли нещо впредвид оригинално (тунинг) за смяна на носачите отпред или всичко в тази насока е DIY? Линк?
                        Последно редактирано от LZ2BVB; 14-12-16, 00:02.

                        Коментар


                        • #42
                          От: TLC 90 3.4V6 Mods

                          Когато правих адаптерите за лебедката никъде не продаваха фабрични подвижни монтажи и се наложи да си го направим сами. Преди два дни видях, че са докарали такива, но мисля че нашия стана дори по-добър. Към плоча за монтаж на лебедка заварихме теглич и го усилихме.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161214_183042 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5738693
                          Отрязах дръжките на две маламашки, прекарахме ги през въже и се получиха съвсем леки дръжки за пренасяне. От двама души се носи без проблем, за сам с тия меки дръжки е много неудобно, ще видя как ще е в реални ситуации и ако се наложи ще ги направя фиксирани метални. Вижда се монтиран и адаптера за ушите към предната броня.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161215_101451 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5738694
                          Видях на колега Патрола с монтирани на предния мост повдигащи колелета. На тойотата отпред окачването е независимо. Чудя се, дали да монтирам подобни на долните носачи отпред за да ги пази от удари?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161219_115712 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5738695

                          Коментар


                          • #43
                            От: TLC 90 3.4V6 Mods

                            Това е втулката на носача.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #44
                              От: TLC 90 3.4V6 Mods

                              Не знам за какви състезателни класове говориш, имах в предвид, че за МПС над 3,5т обща маса трябва кат. Ц. И да ти кажа нещо, не ти знам идеите за "проекта", който аз лично изобщо не харесвам до тук - МНОГО лесно се кривят шенкелите на тази кола, както си я накичил трябва да внимаваш, най-вече с подскоци и презимяване!
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар


                              • #45
                                От: TLC 90 3.4V6 Mods

                                За момента не предвиждам други промени по външния вид и пускам снимки с резултата от работата по него.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161223_150510 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:377.5 КБ
ID:5738735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161223_150432 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:311.8 КБ
ID:5738736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161223_150105 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:304.2 КБ
ID:5738737
                                След монтирането на по-големите АТ гуми, разхода на гориво се качи от 15-16/100 до 18-19/100. Грубо с 3л/100км отгоре спрямо оригиналните шосейни гуми. Петата предавка стана само за поддържане на скорост, не става за изпреварване, не става и за баири (налага се да сваляш). Динамиката на джипа падна доста. Ще иска чип за мотора. Средната скорост при каране на сопа падна от 160-180 на 120-140. До около 120км/ч е г/д добре, нагоре става мноооого нестабилен и се ограничавам да го настъпвам повече. Според мен пружините са една идея по-твърди от необходимото, джипа се усеща по-комфортен и стабилен когато е добре натоварен. Шума е поносим, радиото се справя перфектно и не дразни. Може да се говори в него без да надвикваш уредбата.

                                Jimi, незнам какво гледаш, говоря за това ограденото в черно:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161219_115712 (Custom).jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5738740

                                evos, я кажи на кой пазар продаваш домати и краставици да не ходя там, че по твоите теглилки един домат ще ми излезе над 20кг. (шегувам се) Кола под 2тона, да я докараш до 3.5 за категория С (не Ц), с два винкела се изисква доста добро въображение Иначе благодаря за предупреждението, смяната не шенкелите не е трудна, ако се наложи някога. Даже и да се изкривят, колата продължава да се движи и може да те прибере и с крив волан. Няма да го мисля толкова за ситуация, която може и никога да не ми се случи отново. Вече смених един шенкел след ПТП-то, оказа се че това е единственото поражение по ходовата част и заедно с главината ми струваше 300лв(втора ръка).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X