Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
    Аз го разбирам така:

    B3 - 3-та генерация
    B4 - фейслифт на 3-та генерация
    B5 - 4-та генерация
    B5.5 - фейслифт на 4-та генерация
    Пишеш в чичко Гугъл Passat B3 и гледаш картинките:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66c4663b1dbd838e71f4d31a4429d686.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5736266

    Някой да каже на какво е фейслифт това?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #32
      От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

      Първоначално публикуван от Kartecharq Преглед на мнение
      Здравейте на всички !
      Банално е да казвам ,че съм нов в форума и ,че темите са дъвкани безброй пъти.

      Като начало ,трябва да уточня за какво точно ще се използва превозното средство .
      Семеен съм с дете ,а вилата в която ще живеем е на що годе равнинен терен , но достъпа до селището е посредством стръмен байр .Зимата се изсипва достатъчно количество сняг който ме довежда до идеята за покупка на 4х4 автомобил.

      Изчетох достатъчно теми ,затова кое какво има и какви кусури има.Не ми стана ясно доста от материала ,поради факта ,че всеки само и единствено казва " не вземайте това , не вземайте онова".

      Passat b5.5 2.5tdi 4motion - кофти двигател , гори много ,подръжка 2 бона ,тромав.

      Passat b5 1.9tdi - дяволски издържлив мотор ,нисък разход ,лека подръжка , няма 4х4

      Passat 2.8i 4motion - гори много ако няма ГИ , висока подръжка

      bmw 330xd - не намерих никаква информация за колата освен ,че гори 12/100 градско и е с верига.


      Сега се чудите , аджеба за какво е тази тема ?

      Търся някой да си изкаже мнението , което не е прочел или чул от съседа ,а реално се е сблъсквал с поне някой от моделите по-горе .
      Ако всички са т"""к ,то тогава да сподели неговият модел който според него е по-добър от тези в списъка.
      Ценовият клас е с лимит от 6000лв , като търсените характеристики са 4х4 ,климатроник , кожа (по желание) .

      Много ще бъда доволен и искренно благодарен ,ако ми споделите Вашият опит.
      Ето нещо и от мен:
      BMW не ти препоръчвам в случая, по простата причина, че каквото и да се счупи по 4х4 системата ще струва маса пара, мотора принципно е доста надежден.
      Понеже експлоатирам и шкода октавия и беше предложена от друг колега - срамно здрав автомобил, като изключим 2-3елемента в купето, които са изработени по-некачествено, но това са наистина козметични забележки. До тук добре, само че колата е с нисък алуминиев картер, в нашия случай сме чупили само 2 пъти. Не познавам човек, който да притежава кола на тази платформа и да не е чупил картер поне един път (това включва ауди а3, голф, пасат 5 и5,5, А6 и т.н.). Уверявам Ви, че всякакви защити на картера не са достатъчно ефективни. Говорил съм със хората от сервиза и просто този конструктивен недостатък няма как да се избегне.

      Като цяло пасат 5.5 с 1.9тди е най-добрия избор, но за съжаление и още повече в комплектацията 4х4 ще е много трудно да намериш нещо на сносни километри и прилично състояние.

      Коментар


      • #33
        От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

        Кой модел ми е пасат-а?
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #34
          От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

          Владо, не се излагай. Марката си има доста добър форум у нас, че и други по света. Във всеки от тях е отделен раздел за обясняване на моделите кой, кой е и как е коректното му означение. Тия глупости "двойка", "тройка", са за джамбазите на Горубляне и други "разбиратели". Официално такова разделяне няма, а точно за коректност се ползва в случая B1/B2/B3/B4/B5/B5.5/B6/B7/B8. Същото е и Ауди в тоя клас, в по-горния са с буква C. Уикипедията също описва нещата съвсем коректно. Мога да кажа и кое на кое е фейслифт, и подробности, но не е тук мястото, пък и всеки може да намери и да прочете.

          Лично аз имам и цитирания B5.5 1,9TDI 4MOTION. В тази комбинация са само с версията 130к.с на 1,9-литровия дизел, с по-високия въртящ момент и шестстепенната ръчна кутия. Има си и плюсове и минуси модела, не съм сляп почитател само да го хваля. Конкретно за в България, още един недостатък е, че модела доста се краде, заради скъпите части, които бързо се продават.

          Иначе е прилична колица за парите си, но е доста шумен този мотор. Поддръжка, обслужване и ремонти...също не са евтини (до ден-два мога и конкретни цифри да посоча). Има доста излишни ел. неща които все някога сдават багажа и създават излишни емоции (примерно да не можеш да си отвориш багажника, или въобще колата). 4х4 е механично с торсен, има винаги и системи за стабилност в комбинация и за против буксуване. При нормално каране много трудно се стига до тяхна намеса.
          Мотора си има известни слабости, които рано или късно се проявяват, окачването също е сравнително скъпо и сложно. Лично според мен, ако ще е на тая платформа, по-добре предишния модел с дизелите преди ПД, а може и да е Ауди А4, което е същото но с други ламарини. Там вече 110 коньовия го има пак с 4х4, но са с пет скорости (което не е загуба, от шестте няма голяма полза). Като цяло обаче, важното е попадането на читава бройка.
          Дизела 2,5 V6, само ако е нов от магазина...
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Тия глупости "двойка", "тройка", са за джамбазите на Горубляне и други "разбиратели".
            Аз явно само на такива попадам, защото масово се използва именно това. И като напишеш Пасат 4, всеки (поне "разбирателите") ще си мисли за Пасат B5 и доколкото не е ясно кой е от Горубляне и кой не, би следвало да се пише с В, за да няма объркване. Оттам тръгна и спора с Тедо - изрично писах, че говоря за Passat B5.5, което пък е Пасат 4, но тох се хвана за 4-ката, да показва какво е B4 и взехме да си обясняваме едни и същи неща. Както и да е.

            ПС: Тъкмо се сетих един интересен тест: Написах в гугъл Passat 4 и му дадох да търси картинки. Тея от Горубляне са налазили целия свят, да знаеш.
            Последно редактирано от silverfox; 05-12-16, 09:21.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

              Фoрумът на Фолксваген. Тема - Какъв модел ми е пасатора? Дано пък те да знаят кой модел как е обозначен... И да, пасаторът на Теодор е B5.5 или 3BG.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #37
                От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                Първоначално публикуван от Kartecharq Преглед на мнение
                Здравейте на всички !
                Банално е да казвам ,че съм нов в форума и ,че темите са дъвкани безброй пъти.

                Като начало ,трябва да уточня за какво точно ще се използва превозното средство .
                Семеен съм с дете ,а вилата в която ще живеем е на що годе равнинен терен , но достъпа до селището е посредством стръмен байр .Зимата се изсипва достатъчно количество сняг който ме довежда до идеята за покупка на 4х4 автомобил.

                Изчетох достатъчно теми ,затова кое какво има и какви кусури има.Не ми стана ясно доста от материала ,поради факта ,че всеки само и единствено казва " не вземайте това , не вземайте онова".

                Passat b5.5 2.5tdi 4motion - кофти двигател , гори много ,подръжка 2 бона ,тромав.

                Passat b5 1.9tdi - дяволски издържлив мотор ,нисък разход ,лека подръжка , няма 4х4

                Passat 2.8i 4motion - гори много ако няма ГИ , висока подръжка

                bmw 330xd - не намерих никаква информация за колата освен ,че гори 12/100 градско и е с верига.


                Сега се чудите , аджеба за какво е тази тема ?

                Търся някой да си изкаже мнението , което не е прочел или чул от съседа ,а реално се е сблъсквал с поне някой от моделите по-горе .
                Ако всички са т"""к ,то тогава да сподели неговият модел който според него е по-добър от тези в списъка.
                Ценовият клас е с лимит от 6000лв , като търсените характеристики са 4х4 ,климатроник , кожа (по желание) .

                Много ще бъда доволен и искренно благодарен ,ако ми споделите Вашият опит.
                2.5 дизела го задраскваш много дебело, колкото и лъскава, набухана с екстри да е колата.
                Адекватни мотори са 1.9 tdi във всичките му разновидности. От бензина 1.8т е много добър мотор, който се разбира добре с газ.
                4х4 е е здраво и безпроблемно. Това, че не могло да тръгне по баир са пълни глупости. 4motion моделите са с независимо окачване на задния мост, което им е най-голямата екстра. Помисли си хубаво дали ти рябва такова нещо, за 2-3 дни.
                Няма никакви проблеми с окачването, има комплекти за по 300 лева които спокойно изкарват 30 000 - 40 000.
                БМВ-то е с железен двигател, преди фейса са със раздатка с верига, след фейса е вече x-drive. И между другото също е с алуминиево окачване, което е по-скъпо от пасата.

                Колкото до наименованието. "Двойка, тройка, петица" са горублянски лакърдии. Има един модел и това е B5 (3b2), който е разработен на PL 45 платформата. През 2000 година излиза фейслифт на колата, който също е B5 но вече (3b3). B5.5 идва от американските форуми и няма нищо общо с фирмената номенклатура.

                Коментар


                • #38
                  От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                  Много ще е трудно да намериш читав екземпляр от тези години на по-малко от 250к км. Далечната 2008г. си купих Пасат Б5,5 2,0тди 136 к.с. от Германия на 3г. и беше на сравнително малките 160к км. Всички други които се предлагаха там по автокъщите бяха на по 220-250к км. 8 години по-късно тези екземпляри са вече на по 300-400к км най-малко. Още го карам същия Пасат и съм доволен от избора. Разхода е много добър за такава голяма кола. Извън градско при нормалко каране 5-6л., при по агресивно и по магистрала 6,5-7,5л. До сега не ме е предал никъде, обслужван е когато трябва, светва по някоя жълта лампа от време на време, но нищо фрапиращо. До скоро беше с оригиналното си спортно окачване, но го повдигнах малко и сега е екстра. Съжалявам единствено за това, че не е 4х4.- много Nm и при тръгване върти гуми много лесно.

                  Ето го моделите на пасат и кой как се води

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:passat-generations.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5736688
                  O898595418 - Митко

                  Коментар


                  • #39
                    От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                    B 5.5 е фейслифт или бъркам, защото тук пише друго?

                    http://www.auto-data.net/bg/?f=showS...&modeli_id=902
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #40
                      От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                      Точно така - В5,5 е фейслифт на В5 ( или както в България се води - Пасат 5 е феислифт на Пасат 4)
                      O898595418 - Митко

                      Коментар


                      • #41
                        От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                        Обещах по-горе цени... (B5.5 1,9TDI 131h.p 4motion) Ама не съм ги разбивал баш....но да кажа... Масло(Кастрол 5W40 Turbodiesel - баш нужното), филтри, ангренаж(с водна помпа) и другите ремъци, подгревни свещи(Beru), предни дискове и накладки(ATE), смяна спирачна течност, диагностика на електрониката(тя си е бонус), бърз ремонт на кабела за аербега под дясната седалка, смяна на двете крушки на оргиналниО ксенон(за съжаление, чак след всичко, та се наложи повторно сваляне на бронята)... Всичко около 1300лв с работата(от човек който знае какво прави).
                        Само дисковете и накладките са 300лв(само предни), крушките за ксенона около 90лв всяка. Подгревните свещи комплект, не вярвам да са под 100лв - три бяха изгорели, а разлика в паленето така и не съм усетил, само миришеше гадно дима на студен мотор. Маслото си го взех от Германия -60 евро, 5 литра.
                        Другите неща и работата не съм се интересувал по отделно, майстора си знае всичко- дълъг опит в официалния сервиз(и е инструктиран да слага всичко качествено, не евтино). След като ми взеха в немско към 100 евро за смяна на пистов ремък(на друга подобна кола) в съвсем не скъпарски сервиз.... мисля, че е обяснимо безразличието ми към ценообразуването на моя майстор

                        Друго - колата е дърта, от първите такива края на 2000г. Но по купето няма никаква ръжда, и всичко функционира и изглежда добре. Пробег 275 хиляди...вече. Най-главното ТЮФ за близо две години, цена 3000евро, от първи собственик.
                        А, да, полирах фаровете за 60лв, че го имаше като единствена забележка в протокола от ТЮФ. Та за сега мисля ще върши работа (за тука си е като стегнат Москвич у нас, средата на 90-те. )
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                          Записвам в сервизната книжка всичко, което сменя на моя, но без цените. Наблюденията са ми като твоите- скъпички части за обслужване, куп изненади при изначално лошо състояние... реално кола на почти 300000км ти е излязла по-скъпо , отколкото джамбазите искат на 130-хилядните. Та, всеки да си прави сметка към "новия внос" още колко пари трябва да налее за да тръгне по пътя.
                          п.с. Съветвам те , за да не полираш фаровете пак лятото, да им сложиш фолио за фарове на 3M или Орафойл. Няма да мръднат повече.
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • #43
                            От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                            Първоначално публикуван от Kartecharq Преглед на мнение
                            Извинявам се ,че ще Ви прекъсна ,но само един човек ли ще каже нещо пред дилемата ми ?
                            4Motion-a на Пасат Б5 и Б5.5 с надлъжно разположени двигатели е Quattro IV-то поколение - торсен диф в средата и отворени преден и заден дифф с EDL (Electronic Differential Lock) - електронна имитация на блокаж посредством ESP и ABS. Мисля, че имат малко разлика в компютърните настройки спрямо тези на Ауди, но на практика е същото. Това, че ако едното колело било на лед нямало да тръгнеш ... не съм убеден. Ще споделя като падне по-хубав сняг от днешния. Моята А4-ка е с Quattro IV. Точно за такъв Пасат се оглеждах преди да я купя.

                            Мотора като цяло е доста здрав, но наистина си е лаком. С газ няма ядове, ама и там пак си смуче. Поддръжката нормално да е цифра, все пак е V6. Мотора във високите обороти си има доста тяга и на магистрала само 5-та и само отнемаш и подаваш газ. И ръчната кутия и автомата са 5 скоростни. На ръчката маховика е двумасов и смяна на съединител в най-лошия случай отива на 1500-1600 кинта без труда. Автомата си има ядове с едни втулки на хидротрансформатора и фрикционните дискове, и там нещата отиват към 2-ка.
                            Това е кола за дълъг път. Широка е, достатъчно място отзад за 3-ма, но наистина предните седалки не са супер удобни.

                            Купето е поцинковано и доста добре омазано отдолу със едни битуми. Ламарините са дебели, за разлика от Субару, което ти предложиха, където ги правят от капачки за буркани. Като цяло като погледнеш Пасат-а отдолу конструкцията е доста по-сериозна. Още нещо - няма да играеш главна роля във филма с кърпене на задни бомбета и греди около коша за резервната гума. Не казвам, че Субару е лоша кола, обаче честно казано тая японска шит ръждясва почти колкото Опел. Чудя се как ги карат на техния остров с тоя влажен солен океански климат.

                            Окачването отпред е двойни алуминиеви носачи отдолу и отгоре. Вози много комфортно и добре стои на пътя. Вярно е скъпи са за смяна, но има защо. Нормално е да се разбиват по нашите пътища с тия ями, но не е само това. Основното е, че мотора е тежък и е изцяло пред бомбетата. Като цяло затова има бая стрес върху тях. Пасат Б6 вече е на Макферсъни.

                            Клиренсът обаче мисля, че не е особено достатъчен за твоите цели, а и колата е бая дълга. Картера на тоя мотор е бая ниско. И при мен е същата история, а моята е и със спортно окачване, тъй че е още по-близо до земята.
                            Последно редактирано от royce; 16-12-16, 23:13.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Passat b5.5 2.5tdi 4motion ,Passat b5 1.9tdi ,Passat 2.8i 4motion или bmw 330xd

                              Здравейте. Аз от вече 3 години карам Passat B5.5 1.9tdi, 131к.с. 4motion. Първо да почнем с купето - няма нищо общо с Ауди А4 - Пасата е доооста по-широк и удобен, особенно за пътуващите отзад. Естествено още с взимането му, го позасилих малко с ремап, но въпреки всичко това 4х4 го убива и за мен си е една мудна кола. Въпреки че има 6 скорости, 6-та е доста къса и на магистралата си е мъчително. Като трансмисия е презастраховано и адски здраво ( съответно и тежко ), това с едната гума на лед са пълни глупости и мога да го заява съвсем смело, тъй като съм правил дооооста и всякакви тестове. Това за картера също не е съвсем вярно, тъй като голямото страдание с картери е на колите с напречен мотор. Като разход доста варира: в София е между 8 и 15 ( много е важно в какъв режим загрява колата ), извън градско между 6 и 10, по магистралата от 7 нагоре. Чисто като обслужване колата е с доста сносни цени и да - 131 коня помпа-дюза е по-ненадежден и по-скъп за подръжка, но пък и повече върви. Един от много специфичните проблеми с мотора е породен от мърдането на дюзите и изяждането на главата. Проблема в повече случай се лекува с 70лв. за нови дифтунги и О-пръстени на дюзите, вече в крайни случай се наварява и калиброва главата или направо нова. Друг проблем с мотора е изяждане на разпределителния вал, но това за мен от мърлъовщина, т.е. не смяна на масло каране с некачествено такова. Аз го сменям на 10 000км, карам само с Amsoil, не го жаля грам и вече близо 80 000 нямам проблеми ( да чукам на дърво ). Проблем при всички също така са уплътненията на вратите ( тези между прозореца и вратата ), в резултат на което се пълнят вратите с вода и текът ВЪТРЕ в купето. Също много специфичен проблем е и прецакването на ключетата по вратите и багажника, отговорни за това дали е отворена врата или не ( оригинално не се продава ключе, а цяла брава, но проблема се лекува с няколко лева и поялник ). Като цяло колата е доста приятна за каране по завои, но са и малки спирачките и лесно прегряват, съответно трябва да се има едно на ум . В комбито се спи много добре. При сваляне на задните седалки става 190см. право и равно . И тъй като си водя всеки един лев даден по колата, ще кача и малко цени за ориентир:
                              1. Ангренаж комплект оригинален VW - 250лв.
                              2. Водна помпа оригинална VW - 285лв. ( имаше по-евтин вариант с връщане на старата, за жалост беше менте предишната)
                              3. Предни накладки (TRW) - 65лв.
                              4. Задни дискове+накладки (TRW)- 100лв.
                              5. Лагер главина предна (SWAG) - 60лв.
                              6. Задни амортисъори ( Monroe Reflex) - 110лв.
                              П.с. - тези цени са с търговските отстъпки, но все пак мисля са добър ориентир.
                              И понеже и аз бях пред същата дилема, преди да взема този автомобил, реших точно този, защото: Върви по-приятно от V6 ( може и да е по-бавно, но се кара по-приятно и е по-гъвкав мотора, а и цената за първоначалното обслужване на V6 e по-неприятна). За 2.5тди изобщо и не съм мислил. А БМВ-то - много хубав двигател, но слаба и ненадежна трансмисия и доооста по-скъпо обслужване. А и не на последно място - вътре Пасата е доста по-широк.
                              Все пак успех и ... най-важното е да попаднеш на читава бройка, което за жалост ще е трудно, но не изключено.
                              RB Patrol Team

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X