Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

    Здравейте! Мислим скоро да си взимаме джип . И двата ще са някъде 2003-2005 година , живеем във вилна зона т.е не се чисти пътя зимата има сняг и трябва да се изкачва лек наклон ( но не е нищо фрапиращо) Някой който има впечатления от тези два модела да каже , возията каква е , подръжката , разхода , кои двигатели са най - читави и т.н. Благодаря предварително

  • #2
    От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

    Чувал съм, че на второто може да се постави газова уредба.

    Дори имаше подобна тема.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

      И на двете може. Любопитен съм, доколко това е фактор при избора.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

        Фактор си е,дори да не стои въпроса за газифициране сега при по следваща продажба може да е важно.

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

          Ми да речем , че е фактор ... но това не ме интересува толкова много . Повече ме интересуват другите неща като : качество , возия , подръжка и т.н

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

            Седни покарай и двете машини, след това ще решаваш коя е твоята кола......Аз преди 3,4 години бях пред същата дилема и много бързо реших след като покарах и двете машини.....Заложих на РР Вог 2009 година 3.6 ТД, 272 к.с. А те тези коли по принцип са от различен клас и не е коректно да бъдат сравнявани......Вога си е джип във всяко едно разбиране, а Кайена си е лека кола 4х4.......

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

              То че ще ги карам и 2те е ясно , но писах тук за да ми кажат хората които имат такива дали са здрави , какви са им проблемите , недостатъците , разхода .... А сега още една почнахме да гледаме BMW X5 4.4i - 286 коня , така че ако някой има наблюдение над тези коли да сподели ще съм много благодарен

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

                Вога е много здрав и надежден джип, не съм правил нищо за 3 години освен консумативи....За Х5 какво да кажа, карал съм, имал съм и даже в момента имам 3.0 бензин 272 к.с. това е просто по висока кола 4х4, но не е джип....И поддръжката е по-скъпа от на РР ВОГ....

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

                  За кой модел на Воуг говориш?
                  Ако сравняваш 4,2 супрерчардж и Кайен са сравними по здравина и разход. Но като автомобили нямат НИЩО общо.
                  Едното е суперлуксозен джип, а другото е супер бърз и стабилен джип. Имал съм и двата - Range Rover 4,2 Supercharge 2006 и Porsche Cayenne Turbo S 2008. Още си карам Кайена и заглеждам Ровъра но 5,0...

                  На колегата дето казва, че Кайена е кола - много здраве!

                  Накратко - препоръчвам Ровър 4,2 или 5.0 и Кайен GTS или Тurbo разбира се след фейслифта 2006г. От Кайена може да купиш S-ка а Ровър дизел но 3,0 - и двете преди 2006.

                  И двете коли не са за хора дето питат "колко харчи"...
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

                    955 S или турбо, 3.2 е слабичък и харчи колкото големите. Харча е 20-23 при нормално каране, иначе и до 60 съм го докарвал. Каиена си е доста джип, много е стабилен, но си вози бая твърдо. Доста модули са на VAG групата, но си има и Порше екзотики.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

                      Продължаваме да сравняваме несравнимото........Това са машини от различен клас с различно предназначение......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

                        Първоначално публикуван от byanew Преглед на мнение
                        Здравейте! Мислим скоро да си взимаме джип . И двата ще са някъде 2003-2005 година , живеем във вилна зона т.е не се чисти пътя зимата има сняг и трябва да се изкачва лек наклон ( но не е нищо фрапиращо) Някой който има впечатления от тези два модела да каже , возията каква е , подръжката , разхода , кои двигатели са най - читави и т.н. Благодаря предварително
                        Не знам какво очакваш от толкова стари коли, дори и да изглеждат и да ги чувстваш луксозни в никакъв случай не може да се разчита да са надеждни.
                        За достъпността на частите без всякакво съмнение залагам на BMW, защото е най-масов, а и споделя немалко части с други модели (5-та серия) на BMW.
                        За да си купиш подобна кола обикновено трябва да ти харесва (пасва), практичността в случая може да се свърже с размера, но според мен основния фактор си е вкуса!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

                          Разликата е в личното преживяване. Едното е много бърз слон, другото е много мускулеста хрътка. Поршето е по-леко, по-малко, взема завои по-бързо, паркира се по-лесно (по-маневрено е в тесни пространства). Доколкото знам поршето е със стоманени колела отзад, които са по-здрави ако друснеш в дупка. В Рейнджа може да хвърлиш повече багаж като ходиш на море и пътуването ще е по-голям кеф (по-добра шумоизолация и електронни глезотийки), и ще спестиш някой лев от гориво.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            За кой модел на Воуг говориш?
                            Ако сравняваш 4,2 супрерчардж и Кайен са сравними по здравина и разход. Но като автомобили нямат НИЩО общо.
                            Едното е суперлуксозен джип, а другото е супер бърз и стабилен джип. Имал съм и двата - Range Rover 4,2 Supercharge 2006 и Porsche Cayenne Turbo S 2008. Още си карам Кайена и заглеждам Ровъра но 5,0...

                            На колегата дето казва, че Кайена е кола - много здраве!

                            Накратко - препоръчвам Ровър 4,2 или 5.0 и Кайен GTS или Тurbo разбира се след фейслифта 2006г. От Кайена може да купиш S-ка а Ровър дизел но 3,0 - и двете преди 2006.

                            И двете коли не са за хора дето питат "колко харчи"...
                            Как,стои въпроса с газификацията на 4,2 супрерчарджара?Има ли някакви проблеми?
                            ТЕЛ:0886301378

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover Vogue или Porsche Cayenne 955

                              Първоначално публикуван от kralev.bg Преглед на мнение
                              Как,стои въпроса с газификацията на 4,2 супрерчарджара?Има ли някакви проблеми?
                              Нямам представа. Разходът му не е толкова голям, че да слагаш газ. Около 16-20 градско и 12-15 дълъг път. Двете стойности са - моята е горната, на колегата долната.

                              Моя Суперчардж го продадох на 200 000км. Две години по-късно се появи при Боби за дребни ремонти - вече беше на 300 000км и с газ. Предполагам са я сложили веднага след като го купиха от мен. Оказа се, че 100 000км не е влизал в сервиз, даже беше и с моите гуми. Аз го карах 2 години и 60 000км - за това време слених САМО един датчик на ABS за 250лв.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X