Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

    Първоначално публикуван от isbul Преглед на мнение
    Оказа се задно каре на кардана и семеринг на диференциала за смяна. Семеринга не се наеха да го правят.
    Като гледам лошите отзиви се чудя дали да ходя в Инд.
    Семеринга ти е най-малкият проблем. Може да тече щото ти се е разхлабил пиньона, но така или иначе семеринга трябва да го смени който знае как после да затегне пиньона.

    Напиши в профила от къде си ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

      Да, в един сравнително голям сервиз, да не правя реклама ми отказаха.
      От София съм.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

        Ше ти откажат я, като не могат да го направят.

        088 547 7440 Соти, звънни му и се разберете.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

          Година по-късно, проблемът със скоростите на Теракана пак се появи. Включват се все по-трудно, като включа задна понякога не излиза, докато не пусна и пак натисна съединителя. При скорост над 100км/ч към пета хърка.
          Точно преди година ми смениха двете помпи и съединителя, преди няколко месеца смених маслото на скоростната кутия (Total Transm 75W-90). Дали някоя от помпите не е заминала или пък скоростната кутия?

          Коментар


          • #35
            От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

            Първоначално публикуван от isbul Преглед на мнение
            Година по-късно, проблемът със скоростите на Теракана пак се появи. Включват се все по-трудно, като включа задна понякога не излиза, докато не пусна и пак натисна съединителя. При скорост над 100км/ч към пета хърка.
            Точно преди година ми смениха двете помпи и съединителя, преди няколко месеца смених маслото на скоростната кутия (Total Transm 75W-90). Дали някоя от помпите не е заминала или пък скоростната кутия?
            Това не е от скоростната кутия а от съединителя. Борил съм подобно, макар и на друга кола. Щом са сменили двете помпи на съединителя остава маркучът помежду им и вилката. Едното от двете поддава.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

              Провери с какво са ги сменили тия 2 помпи и в какво състояние ти е спирачната течаност. Ако е почерняла, ще сменяш наново. Понеже миналата година и аз сменях 2 пъти помпи та ми е прясно. Профилактично може да провериш в какво състояние ти е вилката. Моята се проби, и ми е правила въртели точно защото е била пред пробиване.

              В крайна сметка - оригинални помпи, оригинален маркуч, TRW DOT-4 течност, и от тогава си стои бистра и съединителя си работи.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

                Помпите изглеждат оригинални, течността е бистра. Има нещо между двете помпи (на първата снимка). Не намерих информация какво е. До колкото разбрах долната помпа ако е проблемна тече, няма течове. Маркуча външно изглежда добре, няма напуквания. Един приятел твърди, че се регулира положението на вилката. Възможно ли е?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:256.4 КБ
ID:5773612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:275.8 КБ
ID:5773613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:270.5 КБ
ID:5773614

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

                  Подобен проблем имаше един нисан навара. Накрая се оказа счупено ухо на аксиален лагер.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

                    Първоначално публикуван от isbul Преглед на мнение
                    Година по-късно, проблемът със скоростите на Теракана пак се появи.
                    А ако превключваш в движение без съединител как е? Ако не можеш, намери някой приятел да пробва (естествено без превключване на задна).

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем със скоростите. Не влизат след час шофране

                      От опита ми със соц. возила. Трябва да знаеш или свериш с друга кола/същия модел/ колко мм. излиза клечката долу или колко се измества вилката при натискане на педала. Ако излиза по малко - горната помпа не дава необходимото количество и е за ремонт. С поздрав Борето. Например за Волга ГАЗ 24 изместването на вилката не трябва да е по малко от 14мм.
                      Последно редактирано от boreto2; 01-12-17, 14:55.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X