Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива 1.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нива 1.7

    Здравейте колеги искам да питам дали мога да преработя Лада Нива 1.7 пълна инжекциа като изхвърля всичките илектроники на карбуратор без да сменам главата а само смук. колеттори и карбуратор делко бубина и бенз. помпа. До гуша ми дойде от тази инжекция

  • #2
    От: Нива 1.7

    Можеш ама после ще ти дойде до гуша и от карбуратора.

    Коментар


    • #3
      От: Нива 1.7

      Благодаря на тази е служебна и не знам какво не е сменено по нея вкл и компа имахме две до преди месец и съм разменял всичко по електрониката и няма управия и в сервиза на Нива с СтЗ не можаха да я оправят и за това искам да я опростя катжо едно време ладите си вървяха

      Коментар


      • #4
        От: Нива 1.7

        Ще ти трябва междинен фланец между главата и всмукателният колектор,който да запуши отворите за инжекторите.Или друга глава комплект,но ще има цирк със ангренажа.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Нива 1.7

          Първоначално публикуван от lingerov Преглед на мнение
          Благодаря на тази е служебна и не знам какво не е сменено по нея вкл и компа имахме две до преди месец и съм разменял всичко по електрониката и няма управия и в сервиза на Нива с СтЗ не можаха да я оправят и за това искам да я опростя катжо едно време ладите си вървяха
          Сложете и газ. Обикновена, с изпарител и смесител.

          Това е значително по-лесно и ще доведе до незабавен положителен резултат, за разлика от напъните с карбуратора.

          Коментар


          • #6
            От: Нива 1.7

            А най-добре, цял нов двигател, или ако не се дават пари на фирмата, пак цял, но втора употреба.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Нива 1.7

              Да бе, цял двигател ще сменя защото му прекъсва някоя жичка. И то на автомобил прост като футболен запалянко.

              Той не е писал каква е "инжекцията" де, ама ако е от ония ужасни моноинжекционни на GM няма какво да мисли - те само с карбуратор или газ се оправят.

              Ако е многоточковото дето е Бош макар и да се прави в Русия - то се вкарва в пътя доволно лесно.

              Коментар


              • #8
                От: Нива 1.7

                Точно на Бош е и работи когато си иска не държе обороти понякога се оправя и в сервиза нищо не направиха комп нов стъпков мотор дотчик на дросела темп. датчик свещи кабели бобина нови инжектори почистени и работещи датчик разпр. вал нов

                Коментар


                • #9
                  От: Нива 1.7

                  Аз отскоро имам следният проблем - след запалване при студен двигател НЕМОГА да потегля - двигателя работи но при подаване на газ неможе да се изфорсира. Гледах какви ли не параметри на Torque Pro-то но немога да я хвана...след като достигне 40 градуса всичко се оправя и няма проблеми...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нива 1.7

                    Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                    Аз отскоро имам следният проблем - след запалване при студен двигател НЕМОГА да потегля - двигателя работи но при подаване на газ неможе да се изфорсира. Гледах какви ли не параметри на Torque Pro-то но немога да я хвана...след като достигне 40 градуса всичко се оправя и няма проблеми...
                    Умиращ мап-сензор. Или в добрия случай - замърсен маркуч на мап-сензора.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нива 1.7

                      Яска ти ма утрепа...мерих го тоа проклет дебитомер. Сега ще сляза и ще видя пак показанията...
                      Eто тук е показано как става - при мен беше - 1,02

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нива 1.7

                        Меренето няма да го хване, той при този начин на умиране започва да реагира бавно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нива 1.7

                          Ще го сменя...да видим! Ще пиша за резултатите!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нива 1.7

                            Щом са сменили всичко по електрониката, според мен, проблема е в хидравличните повдигачи. Наскоро имахме такъв проблем. Лошото е, че доста често от неработещи хидравлични повдигачи, страда и разпределителният вал. Така, че погледнете механично как стоят нещата, но на 90% съм сигурен, е проблема идва от това.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нива 1.7

                              Умиращ мап-сензор. Или в добрия случай - замърсен маркуч на мап-сензора.
                              Яска, смених го с нов/добре че имах, не съм го купувал/...симптомите останаха...най вероятно някой термодатчик...ще продължавам боя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X