Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

    Здравейте!
    Днес пристигна датчикът, доставен от колегата Patrol fen /благодаря му за коректното отношение/. Монтирах го и с ужас установих, че работата на двигателя не се промени изобщо.
    След известно каране, стартиране и гасене на двигателя, прекъсването стана по - слабо, едва доловимо и на по - големи интервали. Оттук нататък нямам идея какво да правя и как да продължа?!

    Коментар


    • #32
      От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

      Явно ще трябва гледане на живи данни, за да се види кое точно прави въртелите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

        Здравейте!
        Развитието от преди малко: Снощи разглобих горната част на помпата отново. Почистих, събрах и след запалването - ЧУДО!!! Няма прекъсване, няма гаснене, няма светкане на чека. При теста около 30 км. каране джипът върви с мощност неподозирана от мен до момента. Имам чувството, че изведнъж всички системи започнаха да работят. Дори при опитите ми принудително да го загася с по - рязко пускане на съединителя сам поема и не гасне - нещо, което до вчера беше непостижимо.
        Възможно ли е датчикът сега да се е сработил със системата и въобще има ли логично обяснение на това, което се случва?

        Коментар


        • #34
          От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

          Категорично не е от датчика или сработването му със системата. Нещо друго си наместил, което преди си бил разместил. Цикловата порция се регулира с местене на капака, например. Аз затова по-горе те питах да дадеш подробности какво точно си правил, защото "чистене" е доста широко понятие.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Категорично не е от датчика или сработването му със системата. Нещо друго си наместил, което преди си бил разместил. Цикловата порция се регулира с местене на капака, например. Аз затова по-горе те питах да дадеш подробности какво точно си правил, защото "чистене" е доста широко понятие.
            Свалих капака,разглобих изходящата тръба(пружинката и сачмата)продухах тръбичките и сглобих. Само това!

            Коментар


            • #36
              От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

              Днес направих още един тест. Преход през Кремиковци до Ябланица. Никакви проблеми От цялата дандания ми остана един датчик, та ако някой има интерес да свирка!!!

              Коментар


              • #37
                От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                Колега поздрави за успешното справяне с проблема!
                Следя темата от началото защото и аз имам същия проблем с притрисаваме и т.н. съветваме на чека...
                И смятам че не е лошо да се почисти помпата от стружки..Но не съм намерил човек който да го направи..
                Ти си явно надеждата:-)

                Коментар


                • #38
                  От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                  Правят го вече повечко хора, но описаното горе, НЕ Е тази процедура.
                  При горното "чистене", просто случайно е сглобена горната част в позиция за по-голяма циклова порция. Ще върви повече, ще пали по-лесно, но и ще поизпушва повече, както и разхода на гориво ще е по-висок. Добре е да се види с комп и да се регулира в предвидените граници.

                  За същинско чистене на стружките, горната част се разглобява по-съществено, дори някои ел. връзки се запояват при сглобяването. Има информация в нета, и не е космическа технология, но и не е за всеки.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                    Аз не бих се справил с тая процедура.
                    За това се интересувам от човек с опит.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                      Здравейте колеги , следя темата с интерес понеже на моето терано 2 - 2,7тди , 98г , имам почти същия проблем таа .... При рязко подаване на газ колата прави едно прекъсване и припушване ( бяло като на неизгоряла нафта ) , при две три такива подавания на газ светва чека и колата угасва , след това паля и няма проблем чека несвети. Има и друго оборотите ми на обортомер са около 650 и се усеща едно досадно треперене вътре в купето . Днес си взех едно кламерче и от по горе показаното и написаното бутнах компа и такаа ..... почна да свети чек лампата 5 бавни мигания и 4 бързи . Някой ако се е срещал подобен проблем и знае как може да се разреши да сподели ако обича . Благодаря предварително . Поздрав

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X