Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

    Здравейте колеги.
    Миналата събота се появи следният проблем: Тераното спря да пали ,успях да го запаля,но загуби всякаква мощност!
    При огледа установих,че подгревните свещи са изгорели.Смених ги ,почистих главата на помпата и смених прекъснат кабел на умната дюза.
    Проблема с вървенето се оправи,но оборотите пак танцуват.
    Мисля да взема добавка на Бардал за прочистване на дюзите,ако и това не помогне....не знам.
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,моля да сподели опит!

  • #2
    От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

    Смени горивния филтър, със сигурност има боклуци в него.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • #3
      От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

      Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
      Смени горивния филтър, със сигурност има боклуци в него.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Нов е!

      Коментар


      • #4
        От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

        Сега ли си го сменявал? Моя се запуши за 2-3 хил. км.


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • #5
          От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

          Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
          Сега ли си го сменявал? Моя се запуши за 2-3 хил. км.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Хм.И аз съм го сменил преди има - няма толкова!

          Коментар


          • #6
            От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

            Може и да не е от него но знае ли човек.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • #7
              От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

              Сондата в резервоара и горивопроводите,вижда ли се въздух по тръбичките?

              Коментар


              • #8
                От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Сондата в резервоара и горивопроводите,вижда ли се въздух по тръбичките?
                Въздух не се вижда.Утре ще взема горивен филтър и ще пиша какъв е резултата!

                Коментар


                • #9
                  От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                  Здрасти Живко,
                  аз с моето чак до отказ да пали не я докарах, но на студовете преди 10-ина дни палих толкова лошо, колкото НИКОГА. Съседите си затваряха прозорците от сутрешното проветряване. Все едно палеше съветски булдозер. Такивва пушеци бяха. Проверих свещи, тръбички, маркучета, даже МАНН-овски филтър поръчах с идеята да го сменям (въпреки, че е на около 5-6 хил.). Почнах да се филмирам, дали помпата не е сдала багажа. На последните 20 л в резервоара налях bardhal за дюзи - минимално изменение. Накрая успях да издухам нафтата с присадката и заредих от непроверен Газпром дизел (първата по-нормална бензиностанция, която ми се оказа на път). След 1-2 км нямаше и помен от проблемите... Най-странното в цялата работа беше, че денем, като е малко по-топло, палеше маааалко по-трудно от обикновенно, припушваше 1-2 пъти, но като цяло не се усещаше някаква голяма драма. Паднеше ли под -5 температурата, нещата се изменяха много драматично. Явно бях "случил" на нафта Помисли, дали и при теб случайно не може да се е получил някой желиращ се нафтов "дефект"
                  Тераното не ми е първия дизел в живота. Пукал съм горивопроводи от лоша нафта и студ. В общи линии си мислех, че съм на ясно какви са измененията в работата на мотора, като сипя куца нафта, но явно алхимията на родните бензинджии бележи нови върхове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                    Здравейте! Проблема още не е решен Смених филтъра,смених стартера и проблема с паленето е решен. Прекъсването обаче остана При равна газ не се усеща,но при по рязко натискане придръпва. Понякога при потегляне светва чека и загасва, а при последващо стартиране лампата гасне. Определено и мощността е намаляла. Мисля че е горивен проблем и ако някой е имал подобни симптоми да помага......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                      Еми като светва чека му прочетете грешките. Все ще кажат нещо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Еми като светва чека му прочетете грешките. Все ще кажат нещо.
                        Къде....? Където и да попитам все нямат кабел, програма и т.н

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                          Не ти трябва кабел, а кламер. Ако преди 2000г.:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:teranoklamer.jpg
Прегледи:1
Размер:6.1 КБ
ID:5740672

                          Даваш на късо въпросните изводи с кламер, даваш на контакт и броиш миганията на лампата на таблото - дългите и късите, и казваш колко са.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                            Първоначално публикуван от jivcho loveca Преглед на мнение
                            Здравейте! Проблема още не е решен Смених филтъра,смених стартера и проблема с паленето е решен. Прекъсването обаче остана При равна газ не се усеща,но при по рязко натискане придръпва. Понякога при потегляне светва чека и загасва, а при последващо стартиране лампата гасне. Определено и мощността е намаляла. Мисля че е горивен проблем и ако някой е имал подобни симптоми да помага......
                            При мен се оказа проблем с ръчната подкачваща помпа. Засмукваше въздух покрай буталото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нисан Терано 2.7 TDI- проблем,или не?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Не ти трябва кабел, а кламер. Ако преди 2000г.:
                              [ATTACH=CONFIG]898898[/ATTACH]

                              Даваш на късо въпросните изводи с кламер, даваш на контакт и броиш миганията на лампата на таблото - дългите и късите, и казваш колко са.
                              А трябва ли да връщам контакта или лампите сами ще престанат да мигат?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X