Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Самоделен теглич

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Така де.
    Но пък ги има нефелните куки и веригите дето били опасни
    Не са опасни стига да знаеш точно за какво слушат .
    Загледаи се куките колко са масивни и здрави.
    Също така се загледаи и на теглича отстрани двете скоби колко с тънки и заварени за теглича
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #47
      От: Самоделен теглич

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Веригите са си ок, но на куките кое им пречи просто да си се откачат при друсване?
      Достатъчно са тежки куката и сенджира а и воените не карат като Търтио бързо.
      Под колона и с 10 километра в час .
      Закача се лявата кука по посока на движение при някъв проблем в теглича чупене откачане и прочие ремаркето остава само на осигорителния сенджир кука при дърпане теглича на ремаркето отива на дясно къса тази 6 милиметрова заварена конзолка и отива в канафката.
      Дето се казва простотията и зелената боя в казармата не свършва
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #48
        От: Самоделен теглич

        Както казах още в първите няколко поста на темата, теглича го направих, за да мога да свърша някоя дребна работа на село с ремаркето. Върши ми работа. Имах питане за по-голямо ремарке или каравана и получих отговори, от които ми стана ясно, че с този теглич не бива. Ще си взема оригинален теглич. Иска ми се да бъде такъв, че да може да се захване на три точки - две на надлъжните греди на рамата и една на напречната греда, където е куката, както е на снимката на Паджерото от Швейцария. Ще се оглеждам за такъв.

        Коментар


        • #49
          От: Самоделен теглич

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

          Много ме учудват и тези 80 кг, за които говори jimito Не звучи сериозно.
          Бали го ,да не съм я писал аз , някой тарикат ще да е. Има цяла книжка кое да правим и какво не трябва да правим.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #50
            От: Самоделен теглич

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Вярно ли,че тия синджири са оригинално?
            Може да е някаква новост,не знам?
            Няма да си сложа такива,че си е сигурна катастрофа при късане на теглич. ...
            На ремарке без спирачки трябва да имаш "допълнителна връзка" (въже или верига) между ремаркето и автомобила. Ако нямаш такава, ремаркето минава в параграф "технически неизправно" ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              От: Самоделен теглич

              Осигуряващо въже , функцията му е да задържи ремаркето при откачане от теглича . При ремаркета без спирачна система минимума е 8 мм стоманено въже . Може и верига , но не знам какви са изискванията за размер . Ако е със спирачна система , тогава функцията е само да я задейства . Заради това осигурителното е обикновено от 4 мм .

              Коментар


              • #52
                От: Самоделен теглич

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Ами представи си примерно на завой,караш със 60км. къса се теглича.Дали няма да си на единица?/термин от прицепите,да си видиш ремаркето/
                Другия вариант,магистрала 90км. къса се теглича,какво правиш?
                Ако карам с тия синджири,ами сичката газ.
                Сега пак ми обяснете,щото не съм видял ремарке вързано със синджири!
                Колега, тия вериги/въжета са за безопасността на другите, не за твоята. Като теглиш носиш отговорност, не може да отнесеш някой защото си претоварил теглича и да се радваш че не си се обърнал. Има и техники за спиране в тези ситуации.

                Коментар


                • #53
                  От: Самоделен теглич

                  Мъка, мъка. Как така все има извинение да не се спазват елементарни неща.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #54
                    От: Самоделен теглич

                    Първоначално публикуван от dsx500 Преглед на мнение
                    Има и техники за спиране в тези ситуации.
                    Хи хи хи, баш на бат'Гошо да му обясняват за техники на спиране...
                    При положение, че кара самосвал в кариера...

                    Да де, деесхикспетстотин не знае този факт, и е невинен, ама на мен ми стана смешно.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X