Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

    Започвам с уточнението че всичко тук е чисто теоретично, просто правя проучване а и ми е интересно да се занимавам с проекти които най-вероятно никога няма да реализирам

    Та понеже единственият начин човек да има високопроходима къщичка на колела за малко пари е да си я качи в каросерията на пикапа, реших да проуча колко би струвало човек да си я направи сам, колко би тежала, какво може да побере и т.н. Направих едно примерно проектче с визуализация как би изглеждал самоделен Truck Camper, оразмерен за каросерията на Mitsubishi L200 Double Cab. Кутия направена от неръждаема ламарина, изолирана отвътре с 20мм фибран и облицована със сачак. В него се побра двулицев матрак 190х92 см за легло, хладилнк минибар, комбинирана мивка с газов котлон, сгъваема маса, две седалки и няколко шкафа.

    Ако предположим че кутията е направена от 1,5 мм поцинкована ламарина върху метална рамка излиза че са необходими около 17 кв.м. от въпросната ламарина, които биха тежали 408 кг и биха стрували 636 лв. Конструктивно не ми е ясно каква трябва да е рамката и колко би тежала но с рамката и всичко вътре не мисля че дори ше се доближи до максималния товар на колата, който е 1100 кг.

    Въпросът ми е колко би струвало изработката на такава метална кутия със заваряването, шлайфането и външно боядисване (и къде биха могли да го направят)?
    А дали не е по-добре кутията да се изработи с някакви пластмасови плоскости за по-леко? Какво може да се използва и колко би струвало?

    ето и няколко картинки каква е идеята:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r4.jpg
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:6124265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r6.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:6124266Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r5.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:6124267Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r2.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:6124268Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r3.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:6124269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r7.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:6124270

  • #2
    От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

    Алуминий или еталбонд според мен
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

      Напиши в профила от къде си.
      Ако си от София, може да те пратя да видиш на живо.
      Мисля че беше в/у F-150.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

        Аз бих мислил за обшивка със сандвич-панели, 40 или 50мм дебели с 0.5-0.7мм ламарина. Около 10-12кг/кв.м и цена 25-30лв/кв.м. Вътре си е изолацията и е с финиш за вътре и отвън.

        Конструкция: стоманена тръба ф60/3.0мм или правоъгълен профил 60/40/3.0мм с по един диагонал на всяка от стените и покрива. 30-40м общо. По 4-5кг/м и 6-6.5лв/м.
        Рамката отвътре може да е видима с боя, или покрита с мебелите.

        Големият проблем, според мен, е среща с орган.
        Човек се учи докато е прост!

        Коментар


        • #5
          От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

          Виждал съм, че на подобни фургони им слагат "крака", с цел да може лесно да се махат от пикапа и да стоят някъде докато не се ползват. Даже един си паркираше ежедневно под фургона.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

            Много по-удачен варянт, според мен,е малък бус тип Т4,примерно...поне има повече място...и определено е с по-малък бюджет.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

              тук наблягаме на високопроходим кемпер с ограничен бюджет а не на какъвто и да е кемпер затова бусовете отпадат

              иначе да с еталбонд 4мм теглово би се намалило тъкмо 4 пъти, май наистина е по-добър вариант

              Коментар


              • #8
                От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Виждал съм, че на подобни фургони им слагат "крака", с цел да може лесно да се махат от пикапа и да стоят някъде докато не се ползват. Даже един си паркираше ежедневно под фургона.
                Този дето съм виждал също има.
                Заводски, щатски, и съм сигурен, че е на Форд Ф-150,
                пък дали се прави по размер или за модел пикап, не знам.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

                  Консултирай се с Гладиатор - със сигурност ще ти дадат съвети за неща, които те решават практически.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

                    Аз да попитам-защо непременно кемпера трябва да е високопроходим?
                    Това съоръжение ако започнеш да го караш по наистина гадните места, за които се изисква да си 4х4, за да може да минеш-ще се разпадне от клони, скали и каквото там друго има по "пътя".
                    За нормалните дестинации си трябва обикновен кемпер, там никакъв офроуд няма.

                    А ако се иска да се достига до сериозни места, които са достъпни само за 4х4-никой не би ползвал кемпер. Джип дълга база, за да спи отзад, или да му вози сериозното оборудване за лагер, и палатка.
                    А кемперите са за по-цивилизовани райони.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

                      Имам познат,който си изкарва хляба с производство на дограма.Та този човек си прави такова за пикапа,и каза че му е излязло около 5000лв. Това,при положение че взима материалите на някакви други цени и не си е платил лев за работата която е хвърлил по тази коруба!
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

                        Две теми в които са коментирани подобни возила....
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%F0%E0%ED%EE

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=25564

                        Мисля, че някъде в разходките имаше снимики на такъв проект, изработен в България, но не успях да намеря темата...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

                          Първоначално публикуван от Arntor Преглед на мнение
                          ..... и колко би струвало?
                          10 000 лв.
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Аз да попитам-защо непременно кемпера трябва да е високопроходим?
                            Това съоръжение ако започнеш да го караш по наистина гадните места, за които се изисква да си 4х4, за да може да минеш-ще се разпадне от клони, скали и каквото там друго има по "пътя".
                            За нормалните дестинации си трябва обикновен кемпер, там никакъв офроуд няма.

                            А ако се иска да се достига до сериозни места, които са достъпни само за 4х4-никой не би ползвал кемпер. Джип дълга база, за да спи отзад, или да му вози сериозното оборудване за лагер, и палатка.
                            А кемперите са за по-цивилизовани райони.
                            Именно...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Аз да попитам-защо непременно кемпера трябва да е високопроходим?
                              За кеф.
                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              ...
                              Нищо не разбирате вие.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X