Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

    Всичко накрая опира до пари.
    Камионче 4х4, каквото и да било в състояние да има смисъл да го стягаш, струва едни пари. Дори Виетнамка или Чавдар 4х4, Авия/Савием и пр. са по няколко хиляди лева. Стягането им е още пари, превръщането в кемпер със съответното оборудване също. А минуси има и голямата машина - разход, съхранение, поддръжка, данъци и застраховки...При положение, че няма да се ползва често, са си едни вързани пари. Джип/пикап с коруба, особено ако се сваля, е по-практично. И по-човешко е за ползване, не е много различно от кола за каране, екстри разни...А ГАЗ 66 Виатнамка, е еталон за неергономичност, какво да говорим за комфорт и екстри. След дълъг пробег с нея, по добре в кемперната част да има реанимационно оборудване. С разхода 30 на сто, няма и да си мечтаеш за далечни пътувания.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

      Готов кемпер щар по щар струва още повече пари.
      Аз лично ако правя такъв ще го направя да се разгъва.
      Може и на базата на Прага да се направи.

      Коментар


      • #33
        От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

        тази идея все още ми втасва в главата вече няколко месеца ... ама колкото повече го мисля, толкова повече стигам до извода че кемпер без душ и тоалетна си е на практика палатка и като цяло се губи целия смисъл. всякакви варианти въртях, нито бус става за целтa нито джип ... явно на практика не е възможно човек да има практичен високопроходим кемпер, защото единственият му вариант е военен камион.

        Коментар


        • #34
          От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

          Намери си ей такъв:
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...E0%E2%E8%E5%EC

          Моя не го давам.

          Коментар


          • #35
            От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

            Хубаво де, тоя камион кемпер с каква винетка се кара? Така като гледам има два варианта, евтиния е малко над 1К за годишната. Още 50% от нея за ГО.

            На мен също ми изглежда страшно готино Виетнамка с контейнер отзад и си ходиш на къмпинг, но дори елементарната сметка на неизбежните разходи показва, че трябва да си мега-ентусиаст, за да караш такава машина /не казвам просто да притежаваш/.

            Коментар


            • #36
              От: Колко може да струва самоделна изработка на малък Truck Camper?

              Моя се кара с винетка за 97лв и застраховка около 200лв

              Данните му са на ръба за M1G категория - маса 3500кг, дължина 4997мм, ширината пак беше нещо с много деветки.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X