Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГТП за 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГТП за 4х4

    Колеги 7 години минавам ГТП на валяци които се въртят в противоположни посоки за да не се задеиства задния диф, така мерят 6 пъти на 4 те колела, днес пак доиде време за преглед и пак отидох в сервиза в които ходя последните 4 г, този път обаче доста бързо ме претупаха, интересното беше че пуснаха валяците на пред и колата не излезе от мястото си, ама то как да излезе като и са натиснати спирачките. Веднага попитах що не въртят в различни посоки гума по гума, човека без да се зачуди какво да ми отговори ми каза че направили нова настройка на валяците, единия въртял по бавно от другия и така разтоварвал за да не се товари предавката към задния диф. Ся, те ли ме баламосват или наистина може да е така, лично на мен не ми се вярва ако едното колело се върти по бавно от другото към задните да не се предава движение. По скоро си мисля че тоя дето беше в колата веднага щом пуснеше валяците натискаше спирачките и така избягваше да товари задния диф че да се опитва да избута колата от валяците. Има ли някои достатъчно запознат или да му се е случвало и на него така да му минат колата, или поне да е чувал за такава опция на валяците.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    От: ГТП за 4х4

    Когато си на валяци и си на свободна предавка мисля, че нетрябва да се задейства зафния диф.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

    Коментар


    • #3
      От: ГТП за 4х4

      Преди няколко дни минавах ГТП на джипа.. Там лично видях (и напомних на служителя), че в компютъра трябваше да се отбележи графата 4х4.. Предполагам това промени настройките на стенда, и се въртеше валяк по валяк (т.е. основното усилие е било валяк по валяк, но дали и втория валяк се е въртял - не знам), защото при всяко натискане на спирачката колата дърпаше в различна посока..
      Но все пак джипката е малко по-4х4 отколкот Хондата и Кашкая (да, пак си е с муфа, но поне според документацията - постоянно 'полузацепена' в отношение 40/60 по мостове)...
      На Кашкая (който като задвижване много прилича на CR-V) нямаше никакви проблеми - минавам си все едно е 4х2... Реално муфата не може да затегне при такъв тест дори при обикновен стенд...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: ГТП за 4х4

        Добре е да се пуска единия валяк в обратна посока, иначе се включва съединителя на задния диф. Няма общо с това дали си на скорост или не, винаги задейства. Обаче скоростта на валяците е доста ниска и усилието което предава доста малко, времето също не е много, та на практика няма голям проблем от това. Ако е пуснат само единия валяк усилието което предава съединиеля е още по-малко....

        Коментар


        • #5
          От: ГТП за 4х4

          Ако се включва валяк в обратна посока пък ще ти товари заключващия диференциал...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X