Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Жигула

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за Жигула

    Добър ден.

    Имам въпрос относно гумите, които да сложа на енда стара дама. Става въпрос за една червена хубавица комби 2102. Поседяла е 20 години в един гараж и вече е след основен ремонт със с сменно всичко, което се е скапало от времето. Още е с оригиналните гуми, които от толкова стоене на едно място са се сплескали отдолу и при движение друса. Искам да закупя нови гуми ако може с 4 нови джанти за да имам комплект зимни и летни. Четох в доста форуми вклщчително и този относно размерът и все повече се обърквам. За по кратко имам 2 въпроса:
    1. Какъв размер гуми да си закупя ? Спокойно каране до 100 км/ч без дрифтене и други подобни.
    2. Може ли с тези стоманените джанти да се ползват безкамерни гуми или стават само за външни + вътрешни ?
    На много места има доста предложения заедно с един, който твърди че си слага безкамерни гуми с вътрешна гума за всеки случей (това незнам доколко е сигурно). Не мисля да пестя и искам да си взема нови гуми за да се чуствам сигурно. Лек ден и всичко хубаво.

  • #2
    От: Гуми за Жигула

    Джантите на ВАЗ са няколко вида и по-късните варианти стават за безкамерни гуми. Твоите дали стават ще ти каже гумаджията. Джанти лесно ще си намериш, стават и от най-различни Фиат. Болтовете са 4х98мм и НЕ СТАВАТ джанти от немски или френски леки коли (те в общия случай са 4х100мм)

    Вътрешната гума не допринася за безопасността - при спукване силно влошава управляемостта.

    Оригиналният размер мисля че е 155x80R13 и няма нищо лошо в него, освен че не навсякъде го имат. Но се намира.

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за Жигула

      За размера на гумите-165/80/13. И както каза Ясен-консултирай се с гумаджия. Като види джантите,ще ти каже дали стават за безкамерни гуми! А този който слага вътрешни,ей така,за "всеки случай"-не го слушай!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за Жигула

        Колата е прозводство 1982 година. Евентуално ще се спра на безкамерни пък било и с джанти от друга кола. Бях при гумаджии даже я ги гледаха, но като го питах дали стават за безкамерни и като го гледах как се чеше и накрая каза дай да и сложим пък ще видим . . . 175 70 13 също ми препоръчват.

        Коментар


        • #5
          От: Гуми за Жигула

          Дай снимки да я видим тази красавица!
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            От: Гуми за Жигула

            На ВАЗ-2102 след 1974г се монтират 5" джанти. Съответно гуми 165/70/13. Интересното е, че "братушките" от ГДР в книгата "АЗ ремонтирам "ЛАДА", упорито твърдят, че нито един оригинален вид джанти за Лада-класика, не са подходящи за безкамерни гуми.

            П.П. Самите братушки пък казват, че след 1991 година са пуснати в производство 5" джанти с ръбове за безкамерни гуми.
            Последно редактирано от коко келеша; 02-12-16, 15:43.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Гуми за Жигула

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              ... "братушките" от ГДР в книгата "АЗ ремонтирам "ЛАДА", упорито твърдят, че нито един оригинален вид джанти за Лада-класика, не са подходящи за безкамерни гуми.
              Джантите за безкамерни при Лада се появяват след издаването на книгата.

              По това време в ГДР и Вартбург, и Трабант отдавна са с безкамерни гуми.

              Коментар


              • #8
                От: Гуми за Жигула

                На първата ми Лада 2106 - 79-то лето, си карах с безкамерни. На втората, 21061, 86-ти набор също. Размер 175/70. На жигулата оригинално май е с 155, ладата 165. Имам книга, ще погледна.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми за Жигула

                  Жигулата оригинално е 155/80/13
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми за Жигула

                    Фиятови 6,1/2 с гуми 185/60/14 - моята е с такъв летен комплект, зимния е с предни 13. Ако държиш на 13-ки от фият някой от тях опират в предния спирачен апарат.
                    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                    Е250 1998-продаден
                    Субару Пустош

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми за Жигула

                      Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                      Ако държиш на 13-ки от фият някой от тях опират в предния спирачен апарат.
                      Да, а отзад на барабана също не влизат и не прилягат като хората. Пробвано преди 20+ години с джанти от "Фиат Ритмо" и от "Застава ГТ 55 (или нещо такова беше)". През 90-те години си купих на старо някакви джанти 13" от ВАЗ 2105 и ставаха за безкамерни гуми.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми за Жигула

                        Няма проблем да се монтират безкамерни гуми на старите стоманени джанти. Лично съм карал така Москвич 2138 от 1977 г., както и 2140 от 1980 г.
                        Гумите са 165/70R13 - има чудесни BARUM Brillantis по около 55 лв. бройката.
                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми за Жигула

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Жигулата оригинално е 155/80/13

                          Точно.
                          2103 са с 165....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми за Жигула

                            А пък 2102 (питащият е с такава), по незнайни причини е с гуми като тези на 2103. Сигурно заради по-голямата товароносимост.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми за Жигула

                              Според книгата "Автомобили ВАЗ" от 1976 г., която имам, за 2102, 21021 - диагонални камерни 6,45-13(165-330) или радиални 165-13Р. Джанта по книга за модела 127J-330(5J-13).
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X