Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шогун 2 2.8тди няма парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шогун 2 2.8тди няма парно

    Нивото на антифриза си е както трябва. Обезвъздушен е със сигурност. Преди имахме драми със един термостат дето играеше стрелката, от както го сменихме стрелката на температурата не помръдва в никакви условия. (градско/извънградско, зимно/летно, с рекарке/в кал)
    Както съм писал направих всичко дето е писано напред в темите. Маркучите са еднакво топли, клапата я видях работи отлично.
    Самия радиатор на парното го пипах докато джипа е загрял и пари целия, обаче сега си мисля ако е запушен частично той ще се нагрява целия, тръбите ще са еднакво топли, обаче като пусна вентилатора на парното студения въздух охлажда радиатора защото само през малка част от него минава топъл антифриз. Тези дни ще го промия профилактично само се чудя с какво. (имам разни обезмаслители)
    В теорията да е запушен малко ме озадачава това което четох, че ако е запушен този радиатор, от задното парно което е с отделен радиатор ще духа по-топло (ако и той не е запушен нали). Лошото е че задното парно (къса база с задно парно) спря да работи, не светва изобщо копчето дето се пуска от него, но до момента в който си работеше от него и от предното парно духаше еднакво хладно. Приемам и съвети от някой патил какво му стана че не работи.

    п.с. Вчера като разглобявах не обърнах внимание, но може ли радиаторчето да се извади без да се сваля цялото прасе на парното? Струва ми се че като се откачат тръбите му и се дръпне леко назад и после настрани (към жабката) може да излезе? Ако излиза така ще го сваля да го промия свален че ще е по-лесно и ефективно.
    '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
    '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
    И разни BMW-та...

    Коментар


    • #17
      От: Шогун 2 2.8тди няма парно

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      .... като видиш какво влиза и какво излиза във всяко радиаторче, и самата му негова температура, ще си направиш изводите.....
      Да докладвам, температура на блока 56 градуса, на големия радиатор 41, на парното вход 41-42, изход 39. Сменихме термостат , загряхме, доляхме и след няколко километра резултатът е следния - на блока 86, на радиатора 56, вход парно 68, изход 49. Чувствителна разлика в духането.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #18
        От: Шогун 2 2.8тди няма парно

        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
        Да докладвам, температура на блока 56 градуса, на големия радиатор 41, на парното вход 41-42, изход 39. Сменихме термостат , загряхме, доляхме и след няколко километра резултатът е следния - на блока 86, на радиатора 56, вход парно 68, изход 49. Чувствителна разлика в духането.
        На стрелката за температурата не показваше ли?

        Поздрави!!!
        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

        Коментар


        • #19
          От: Шогун 2 2.8тди няма парно

          Стрелката се дигаше на средата след някакво време, ама духаше хладно парното. Сега определено има напредък.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #20
            От: Шогун 2 2.8тди няма парно

            Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
            Нивото на антифриза си е както трябва. Обезвъздушен е със сигурност. Преди имахме драми със един термостат дето играеше стрелката, от както го сменихме стрелката на температурата не помръдва в никакви условия. (градско/извънградско, зимно/летно, с рекарке/в кал)
            Както съм писал направих всичко дето е писано напред в темите. Маркучите са еднакво топли, клапата я видях работи отлично.
            Самия радиатор на парното го пипах докато джипа е загрял и пари целия, обаче сега си мисля ако е запушен частично той ще се нагрява целия, тръбите ще са еднакво топли, обаче като пусна вентилатора на парното студения въздух охлажда радиатора защото само през малка част от него минава топъл антифриз. Тези дни ще го промия профилактично само се чудя с какво. (имам разни обезмаслители)
            В теорията да е запушен малко ме озадачава това което четох, че ако е запушен този радиатор, от задното парно което е с отделен радиатор ще духа по-топло (ако и той не е запушен нали). Лошото е че задното парно (къса база с задно парно) спря да работи, не светва изобщо копчето дето се пуска от него, но до момента в който си работеше от него и от предното парно духаше еднакво хладно. Приемам и съвети от някой патил какво му стана че не работи.

            п.с. Вчера като разглобявах не обърнах внимание, но може ли радиаторчето да се извади без да се сваля цялото прасе на парното? Струва ми се че като се откачат тръбите му и се дръпне леко назад и после настрани (към жабката) може да излезе? Ако излиза така ще го сваля да го промия свален че ще е по-лесно и ефективно.
            Ако си махнал таблото вече, свали си всичко, както си му е реда. В бързината може да счупиш нещо и после да се ядосваш. Иначе съм имал проблем със запушени радиаторче на парното и радиатор на охладителната система. И двете са сваляни и водени на майстор, който ги разпоява, чисти ръчно и след това запоява отново. Може да прочетеш тази и тази тема.

            Коментар


            • #21
              От: Шогун 2 2.8тди няма парно

              Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
              Стрелката се дигаше на средата след някакво време, ама духаше хладно парното. Сега определено има напредък.
              Странно,30 градуса разлика би трябвало да я отчете.
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • #22
                От: Шогун 2 2.8тди няма парно

                Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                Ако си махнал таблото вече, свали си всичко, както си му е реда. В бързината може да счупиш нещо и после да се ядосваш. Иначе съм имал проблем със запушени радиаторче на парното и радиатор на охладителната система. И двете са сваляни и водени на майстор, който ги разпоява, чисти ръчно и след това запоява отново. Може да прочетеш тази и тази тема.
                Не съм свалял таблото, имам много работа и не ми остава никакво свободно време за джипа, а пък и той се кара ежедневно.
                Аз сваля ли го таблото после ще го сглобя ама с волана от другата страна, само да намеря частите, но бащата не дава, бил си му свикнал. (осем години го кара от правилната страна)
                Най-вероятно около празниците като съм по-свободен ще го промия с нещо без сваляне, като най-бъзото решение макар и временно.
                '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                И разни BMW-та...

                Коментар


                • #23
                  От: Шогун 2 2.8тди няма парно

                  Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
                  Не съм свалял таблото, имам много работа и не ми остава никакво свободно време за джипа, а пък и той се кара ежедневно.
                  Аз сваля ли го таблото после ще го сглобя ама с волана от другата страна, само да намеря частите, но бащата не дава, бил си му свикнал. (осем години го кара от правилната страна)
                  Най-вероятно около празниците като съм по-свободен ще го промия с нещо без сваляне, като най-бъзото решение макар и временно.
                  Пробвал съм няколко пъти по този начин, без сваляне. Единият път беше с два маркуча, закачени за парното. Понеже нямах мивка наблизо, наливам вода в единия маркуч, а след това надувам с уста. Тази процедура се повтори няколко пъти и от двете страни. Ефектът беше парно за една зима. На другата зима отново същата процедура. Пробвах с добавки в системата, които са предназначени за тази цел, но тогава е желателно да се махне термостата за самото почистване, защото, ако има по-едри боклуци, ще се задръстят при термостата.

                  Във Варна има система, която закача парното и му пуска химия под налягане и така го чисти. Процедурата струва 50 лв. Не съм го пробвал това, защото казват, че има възможност от налягането да се спука радиаторчето. Тогава, искаш, не искаш, се сваля парното. И затова реших за един час да сваля парното, занесох го на майстор да го почисти и отново за един час върнах всичко по обратния път. Надявам се този път парното да изкара повече от една година.

                  Освен това, с тези химии, които слагах, радиатора на охладителната система се задръсти още повече, че и него трябваше да го свалям и да го нося за чистене.

                  Ако някой ден се решиш да сваляш таблото, може да звънкаш на телефона в подписа ми. Стига да имам възможност да говоря в конкретния момент, ще се радвам да ти помогна със свалянето както на таблото, така и на радиаторчето на парното, понеже вече всичко ми е пред очите.

                  Поздрави!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X