Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2005 RMZ250 прекъсване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2005 RMZ250 прекъсване

    Колеги, взех мотора не беше каран около 2 месеца първите 4-5 карания беше добре, после взе да прекъсва леко в средни обороти а в ниски и високи нямаше нищо, и по някое време се оправяше, на последното каране взе доста да го прави и пак така не постоянно но прекъсването в средните обороти си остана. Някакви идеи какво може да е? чистене и настройка на карбуратор евентуално, въздух? Ще съм много благодарен ако дадете някакви идеи какво да правя мотора си пали лесно и студен и топъл.

  • #2
    Re: 2005 RMZ250 прекъсване

    Как му е въздушния филтър?Кога последно си го прал/омаслявал?

    Коментар


    • #3
      От: 2005 RMZ250 прекъсване

      Обслужи въздушния филтър , смени свещта с нова , и кажи дали има промяна.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: 2005 RMZ250 прекъсване

        Днес ще го изпера филтъра, благодаря колеги за бързите ви отговори, вчера мисля че прегря тоя мотор, карахме с приятел ендуро и то леко с малко газ, спряхме за малко и го държах на място 2-3 минути че минаваха някви камиони и беше тясно и от отдушника на радиатора изтече около 150мл антифри може и повече и даже димеше леко.....

        Коментар


        • #5
          От: 2005 RMZ250 прекъсване

          Взех нов филтър, и испрах стария които не е толкова стар де та ще ги сменям отвреме навреме да ми е за урок, имам и друг въпрос за който дори ме е страх да питам, от известно време насам мотора когато работи неможе да се изключи от скорост, иначе си включва добре и от 4та на 5та все едно е на неутрална и не я включва 5тата...... идеи някакви?

          Коментар


          • #6
            От: 2005 RMZ250 прекъсване

            Ако е студено маслото в двигателя или е с неподходящ вискозитет , е нормално да е трудно изключването от скорост. Но е възможно и съединителя да не отделя достатъчно , голям луфт на командите, назъбена касета , подлагани дискове , пружини. Пета скорост някога включвала ли е при теб?
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: 2005 RMZ250 прекъсване

              Колега като взех мотора включваше си 5та и можех да си го исключвам от скорост, след 2 карания смених маслото и след това започна да ми прави тия ядове, всмисъл за превключването на 5та не го усетих веднага първите няколко карания защото не я включвах и карах на такива участаци дето не ми е нужна, след няколко карания забележих че не я включва, като мотора е угасен и не работил скоро съединителя се натиска трудно от средата до края ръчките са ми АСВ обръщащи се незнам дали има влияние, досега съм карал само пистови това ми е първия кросов мотор извинявам се ако въпросите са ми глупави и невежи.
              И да отбележа че маслото което сипах е лукас 10в50 пълна синтетика и ми го даде момчето дето взех мотора от него не съм копувал друго

              Коментар


              • #8
                От: 2005 RMZ250 прекъсване

                Напълно възможно е , момчето от което си взел мотора , да го е закърпил колкото да ти го продаде , и вече да са се появили проблемите. Вдигни мотора на стойка , без да го палиш , и като въртиш гумата с ръка , пробвай дали включват скоростите до пета , не е нужно да натискаш съединител. Гумата по-точно я буташ напред - назад колкото да превключи следващата предавка.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: 2005 RMZ250 прекъсване

                  Незнам защо така но мненията не ми се публикуварт, Та спрямо поста ти колега пробвах както ти каза и включва 5та на място, но като работи мотора неще ще сменя тия дни маслото да видим. някакви идеи?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X