Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перфектния МАН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Перфектния МАН

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    Брат, брат, ама май полубрат. Това оранжевото няма ли повече общо с Volkswagen LT, отколкото с Мерцедес ..?
    Знам ли ...отпред пише MAN
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Перфектния МАН

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Знам ли ...отпред пише MAN
      MAN пише и на капаците на клапаните а на повечето части има щампа на VW i AUDI.

      Коментар


      • #18
        От: Перфектния МАН

        хубава машина.само работа да има.ако беше и сьс трети мост щеше да е още подобре.

        Коментар


        • #19
          От: Перфектния МАН

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Ако си около София - Пазарджик или Велинград питай за Къркъма от Велинград как с неговия МАН през ноща отсвири радара на Траянови врата с над 180 километра в час и какъв стрес им беше докарал на куките които успели с чисто нова Опел Астра да го стигнат чак като влезнал в Пазарджик щото все пак град та се наложило на понамали
          Чети, Кольо, чети...


          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Аз продължавам да твърдям че няма камион, с товароносимост 20 тона, който конструктивно да може да върви със 160. И със 130 не може.
          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Малко късно се включвам, ама да се обадя пак...


          По-горе казах-като се сметнат максималните обороти на двигателя, спрямо трансмисията, и размера на гумите-няма съвременен камион който във фабричния си вид да може да развие 200. По мощност може и да може, но трябва специална трансмисия.
          И все пак, макар и празен един камион(соло, бордови, щото гол влекач си е по-опасен) си тежи 10-на тона.
          Не знам какво дупе се иска за да управляваш 10 тона засилени с 200.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Перфектния МАН

            Има и камион Скания R 500 седлови влекач на която в Гърция мотора и е пипнат до 630 кончета . Върви колкото искаш ако не те е шубе да караш с такива скорости камион . На приятел е камиона щракаш едно копче да изключиш ограничителя и от там нататък става страшно А иначе Къркъма беше легенда по тая линия сега одъртя и се кротна . Тогава се връщал празен с автобуса от София докарал абитуриенти и през ноща раздал натам всичката газ като мислел че през ноща на Траянови врата на караулката няма никой . За късмет тая нощ имало . Куките помислили че някой пиян е откраднал автобуса въобще не им минало през акъла че шофьора на рейса просто така си кара Много див беше . Аз лично имам акт написан след моста на Йорданкино с Шкода Европа с 24 000 литрова цистерна с 126 километра по нанадолното . И аз бях млад и бая див . Сега се чудя с кой акъл карах така .
            Последно редактирано от sek.1; 01-12-16, 18:44.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Перфектния МАН

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Тогава се връщал празен с автобуса от София докарал абитуриенти и през ноща раздал натам всичката газ като мислел че през ноща на Траянови врата на караулката няма никой.
              Чакай-чакай. В крайна сметка над 180 км/ч не е било с въпросния стар МАН, а с автобус?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Перфектния МАН

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Чакай-чакай. В крайна сметка над 180 км/ч не е било с въпросния стар МАН, а с автобус?
                Автобус МАН серия SR 280 по стар от този камион и със същия двигател . Такъв камион с такава тежка трансмисия такива скорости не може да вдигне . До 100 върви нормалната скорост по шосе му е 80 - 90 . Седловите влекачи са съвсем друга бира .
                Последно редактирано от sek.1; 01-12-16, 19:05.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Перфектния МАН

                  Леле,леле,ти да видиш,заприлича на бързи и яростни!
                  Колега не се излагай с тия скорости......., мечтите и фантазиите са безплатни!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Перфектния МАН

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...Автобус МАН серия SR 280 по стар от този камион и със същия двигател .. .
                    Пу ! Уби кефа на Гагич да докаже за пореден път правотата на твърденията си .

                    ... а иначе - да влезеш в тунела на "Траянови врата" с лека кола със 180 км./ч требе да си без чувство за самосъхранение . Да влезеш обаче със 180 км./ч с автобус ... требе да си малко повече от луд .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Перфектния МАН

                      Хубав МАН, функционален, но за специализирана дейност. Ако беше за ремонтно-възстановителна работа в железниците, щяха да му турят жп ход и още повече нямаше да става за дърводобив, например, или жътвена кампания. Такива машини се поръчват нови на специализирани в производството им предприятия, струват скъпо, стопанисват се от квалифициран персонал, имат удължена амортизация и рядко излизат на вторичния пазар, по принцип. Затова има 30-40 годишни че и повече спец камиони. Ако беше Волво или Скания пък, щяха да го направят с половин кабина и да спечелят при аналогичен център на тежестта още 2-3 метра работна дължина. Скандинавците са царе да си улесняват живота, според мен. Иначе и за нашата промишленост вероятно не би бил проблем да направи нещо такова, даже и без участието на ВПК, само да поръча някой. Градското ни Енерго преди имаше ГаЗ 66 с български кран и свредел -виждал съм го да влачи стълбове през такива места, дето тоя МАН сигур няма да мине дори и празен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Перфектния МАН

                        Колеги не подценяваите старите автобуси и камйони... Лично съм бил с бащата на магистралата когато се опитвахме да догоним едно Мицубиши Маратон със мерцедес 190 2.0 дизел.... Че бяхме качили баба ми на грешния реис. Еми не се получи да го изпреварим и спрем докато не спря за почивка а мерцедеса с лекота вдигаше 160...
                        0-

                        Коментар


                        • #27
                          От: Перфектния МАН

                          Абе румънските тирове дето изпреварвали Гагича със 200 ( от една друга тема ) да не са МАН?
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Перфектния МАН

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Абе румънските тирове дето изпреварвали Гагича със 200 ( от една друга тема ) да не са МАН?
                            RoMAN

                            П.п. Колегата с Мицубиши Маратона - също особена машина. Някъде напред из темите мисля, че бяха коментирани...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Перфектния МАН

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Хубав МАН, функционален, но за специализирана дейност. Ако беше за ремонтно-възстановителна работа в железниците, щяха да му турят жп ход и още повече нямаше да става за дърводобив, например, или жътвена кампания. Такива машини се поръчват нови на специализирани в производството им предприятия, струват скъпо, стопанисват се от квалифициран персонал, имат удължена амортизация и рядко излизат на вторичния пазар, по принцип. Затова има 30-40 годишни че и повече спец камиони. Ако беше Волво или Скания пък, щяха да го направят с половин кабина и да спечелят при аналогичен център на тежестта още 2-3 метра работна дължина. Скандинавците са царе да си улесняват живота, според мен. Иначе и за нашата промишленост вероятно не би бил проблем да направи нещо такова, даже и без участието на ВПК, само да поръча някой. Градското ни Енерго преди имаше ГаЗ 66 с български кран и свредел -виждал съм го да влачи стълбове през такива места, дето тоя МАН сигур няма да мине дори и празен.
                              Специализираното по никакъв начин не му пречи да си е просто камион с кран . Това лято с него прекарах един завод машини .
                              Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                              Колеги не подценяваите старите автобуси и камйони... Лично съм бил с бащата на магистралата когато се опитвахме да догоним едно Мицубиши Маратон със мерцедес 190 2.0 дизел.... Че бяхме качили баба ми на грешния реис. Еми не се получи да го изпреварим и спрем докато не спря за почивка
                              Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                              а мерцедеса с лекота вдигаше 160...
                              На времето така се опитах да догоня един Маратон който ме изпревари все едно съм спрял а бях със 120 . На 160 се отказах щото разстоянието между нас се увеличаваше а не бях сам в колата . За старите маратони са ми казвали че ограничителя на двигателя изключвал някъде над 200 . Това лято към сръбската граница един сръбски рейс Мерцедес устойчиво си държеше 150 та и по новите като им изключиш ограничителя си вървят .
                              Последно редактирано от sek.1; 02-12-16, 18:03.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Перфектния МАН

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Абе румънските тирове дето изпреварвали Гагича със 200 ( от една друга тема ) да не са МАН?
                                И? Къде съм писал такова нещо? Писал съм, че ти трябва кола, вдигаща 200, за да изпревариш румънски и прочие безразсъден тираджия, което се потвърждава от мненията тука.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X