Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

    Здравейте,
    Чудя се измежду трите изброени от мен модела. Конкретно бензиновата Фронти е на колегата от нашия форум и има пбяеа в раздела "Продава". Другите два автомобила - Тераното и дизеловата фронтера са също на познати хора. При еднакво техническо и приблизително еднкаво козметично състояние, коя бихте взели вие?
    Рискът от чупенето на дти-то компенсира ли големия бензинов мотор с як разход, бутилка в багажника или надеждния 2.7 на Терано бие и двете фронтита? Какво мислите?
    ТРЯБВА за ходене 15 пъти в годината по гората /24км коловози, скали, клони и кал през тия 15 ходения/, останалото - сълги пътувания и леки излети по поляната, пушек и бира )
    Цените са им приблизителни.
    Благодаря!

  • #2
    От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

    Аз лично бих избрал Тераното, заради по-здравия двигател и купето ми е по-удобно.

    От друга страна 200 коня автоматик си е голям кеф. На газ разхода в пари е колкото на дизела. Стига да можеш да си позволиш поддръжката на V6-ка и автомата.
    Последно редактирано от bullet_pk; 30-11-16, 19:44.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

      Предлаганата от колегата фронтерка не е автомат, но пак си е голям кеф като се настъпи предполагам.
      Поддръжката на V6-кa се има предвид...?

      Коментар


      • #4
        От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

        Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
        Предлаганата от колегата фронтерка не е автомат, но пак си е голям кеф като се настъпи предполагам.
        Поддръжката на V6-кa се има предвид...?

        Аз съм с такава джипка виж подписа ми, едно ще ти кажа 205 коня ти се лепват плътно към облегалката особено като го настъпиш, не карам спортно но големия запас от N·m си казва думата

        п.с. Колкото до поддръжката частите му не са от най-евтините, но чрез ebay има доста по-евтини алтернативи.
        Последно редактирано от Еделвайс; 01-12-16, 16:38. Причина: Пояснение

        Коментар


        • #5
          От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

          "Нютон-метрите ускоряват автомобила, а конските сили го продават", имаше такъв лаф навремето, а сега е още по-актуален с мотори от 1.2 / 1.4 кубика и с над 170 коня, а не като навремето старите джипки с 3-ка мотор и около 80-90 коня... Ноо това е една друга тема, да не се отклоняваме.
          Така, Фронти се представя достойно, но по някои причини отпада от надпреварата. Новите "състезатели" в дискусията (освен Терано 2.7) са Диско 2 тд5 и Гранд Черок 2.7/3.1/4.7 след 2000г.

          Коментар


          • #6
            От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

            За мен бензин или дизел има еднозначен отговор. Той се съдържа във въпросите:
            1. Искаш ли да не се чудиш дали ще запали зимата (в тоя студ)?
            2. От коя бензиностанция да зареждаме дизел, че нещо замръзва?
            3. Пак ли са ми изгоряли свещите за подгрев?
            ...
            От скоро карам един 3.2 бензин 177 коня - голям кеф е.

            П.П. Също така бягам от автоматик. Не ме кефи да влизам във филма скъпи поддръжка и ремонт на автоматик на незнайни километри 2-ра/8-ма употреба.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

              Прав ли съм да мисля, че за гората ръчна скоростна кутия е по-добре от автомат? Всичко се случва - може да откаже стартера поради износени четки или да гръмне акумулатора (случвало ми се е) и с ръчна ск. кутия по има шанс да запалиш. Две от колите ми са автоматик и са ми супер удобни, но за гората и за далечни пътешествия ръчката май е по-добре.

              Коментар


              • #8
                От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

                Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
                "Нютон-метрите ускоряват автомобила, а конските сили го продават", имаше такъв лаф навремето, а сега е още по-актуален с мотори от 1.2 / 1.4 кубика и с над 170 коня, а не като навремето старите джипки с 3-ка мотор и около 80-90 коня... Ноо това е една друга тема, да не се отклоняваме.
                Така, Фронти се представя достойно, но по някои причини отпада от надпреварата. Новите "състезатели" в дискусията (освен Терано 2.7) са Диско 2 тд5 и Гранд Черок 2.7/3.1/4.7 след 2000г.
                От всички изброени най достойно е Гранд Чероки 3.1 - колкото по старо и изтормозено толкова по добре
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

                  Повечето народ си мисли ,че бензинов двигател, било то V6 или V8 е скъпа за поддръжка.В повечето случаи бензиновата Фронтера ще е на по-малко км. следователно трябва да е по-здрав и запазен на вид.Като поддръжка, не знам какво ще му е по-скъпо от дизела освен слагането на ГИ.
                  По въроса автоматик-ръчка ,почти няма разлика в поддръжката и ремонтите.Рециклирането на автоматик струва средно 1500-3000 ,смяната на демпферен маховик + съединител + масло общо ще са най-малко 1800+лв.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    ....От скоро карам един 3.2 бензин 177 коня - голям кеф е.....
                    Ха ! Да не си минАл на "Монтерей" ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

                      Чак "минАл" не съм, просто си взех цивилна кола, която, ако реша, да мога да подготвя.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Чак "минАл" не съм, просто си взех цивилна кола, която, ако реша, да мога да подготвя.
                        Добре де , да задам въпроса по друг начин : За цивилен "Монтерей" ли става въпрос ?
                        Питам , щото ми бръмчи една муха в главата ...а ми трябва мнение от човек , който е в час .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

                          Да, ако искаш питай на лични, да не спамим тук.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            За мен бензин или дизел има еднозначен отговор. Той се съдържа във въпросите:
                            1. Искаш ли да не се чудиш дали ще запали зимата (в тоя студ)?
                            2. От коя бензиностанция да зареждаме дизел, че нещо замръзва?
                            3. Пак ли са ми изгоряли свещите за подгрев?
                            ...
                            От скоро карам един 3.2 бензин 177 коня - голям кеф е.

                            П.П. Също така бягам от автоматик. Не ме кефи да влизам във филма скъпи поддръжка и ремонт на автоматик на незнайни километри 2-ра/8-ма употреба.
                            Аз па не знам как не ви омръзна с тия доводи срещу дизела, банални и архаични, от времето на Ескорт 1.8Д.
                            Съжалявам за спама, ама да чета едно и също се отегчавам.
                            Добре дошли който иска в най-големите студове, да види как пали дизел от четвърт, като зареждам нафта САМО от тираджийските бензиностанции и никога от ренометата, дето ме цакат с поне 10 ст на литър.
                            Ако някой има мерак, мога и да му покажа, че една подгревна свещ се сменя за почти същото време, колкото и на бензинова кола.
                            Мърляво обгрижвана кола, няма значение дали е бензин или дизел, за да не ти запали сутрин.
                            Защо карам дизел от 10 години и никога не съм имал горепосочените проблеми?
                            Нищо лично, колега!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Frontera B 2,2 dti, / 3.2(lpg) 2000г. или Терано 2.7тди 2000г.

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              От всички изброени най достойно е Гранд Чероки 3.1 - колкото по старо и изтормозено толкова по добре

                              Чувството за хумор е точно на място за днешния ден, гледах баш такова Гранд Чероки, 3.1 - всичко му беше наред, отвътре, отвън, работа на мотора, автомата включваше супер и т.н. Закарах го на познат майстор и се почна: "...веднага да слизаш от това, тръбичката в радиатора за охлаждане на скоростите / автоматика / се пука вътре, смесва антифиз и масло, троши автомата, един месец бе кола и 2000лв., отделно главите - 1000-2000лв. ремонти, отделно 16/100 градско нафта, голям боклук, веднага слизай..."
                              Да не продължавам, това само по спомен. А колата върви, работи супер, вози супер интериор и екстериор - екстра, от човек, регистирана и обслужена.
                              Та общо взето каот слушаме само майсторите - май няма угодия! Да съм си купел 4.7 и те това е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X