Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек проблем с късите светлини на XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лек проблем с късите светлини на XJ

    Здравей те колеги,имам Cherokee xj 2.5I 1998г.Проблема го забелязах от няколко дена,та значи пускам фаровете на къси но няма има само габарит и след 5мин.се появяват от самосебеси.Предполагам,че е слаба връзка но къде незнам.Някой имал ли е такъв проблем и къде да погледна?Благодаря
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
    Toyota Hilux III

  • #2
    От: Лек проблем с късите светлини на XJ

    Почнал е да ти заминава ключа за фаровете, докато не останеш накрая без светлени. Направо се топи вътре.

    Коментар


    • #3
      От: Лек проблем с късите светлини на XJ

      Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
      Здравей те колеги, имам Cherokee xj 2.5I 1998г. Проблема го забелязах от няколко дена, та значи пускам фаровете на къси но няма има само габарит и след 5мин.се появяват от самосебеси. Предполагам, че е слаба връзка но къде незнам. Някой имал ли е такъв проблем и къде да погледна? Благодаря
      На пръв поглед по схемата има най-малко 3 места където може да провериш за проблем.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture1.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5735722 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture2.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5735723

      1. Провери предпазителя и слота му дали имат добър контакт помежду си.
      2. Провери състоянието на буксата и клемите на ключа за късите светлини. Включи късите светлини и виж дали има напрежение на клема 2. Ако има - премини към точка 3. Ако няма или се появява със закъснение значи проблема е в ключа за късите светлини.
      3. Провери състоянието на буксата и клемите на ключа за дългите светлини. Включи късите светлини и виж дали има напрежение на клема 1. Ако няма или се появява със закъснение значи проблема е в ключа за дългите светлини.
      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

      Коментар


      • #4
        От: Лек проблем с късите светлини на XJ

        Благодаря за бързите отговори,тези дни(само да позволява времето)ще се позанимавам и ще дам резолтат.Поздрави
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
        Toyota Hilux III

        Коментар


        • #5
          От: Лек проблем с късите светлини на XJ

          По тоя джип всички копчета правят проблеми рано или късно.
          И аз съветвам да погледнеш ключа. Дори да не е от него не е лошо да се понатисне буксата и да се погледне колко е стопена. Е, може и да не е.
          Който не знае къде да бръкне и натисне трябва да свали наколко пластмасови панела.
          Ключа комутира големи токове и се влошава проводимостта на контактите при всяко превключване. За съжаление е необслужваем и се заменя с нов когато му дойде времето. Не че не може да се отвори и почисти, но е занитен и не става с подръчни инструменти затварянето.
          "Перото" за къси - дълги - мигачи също комутира голям ток. Може лесно* да се разглоби и почисти, желателно и да се смажат с подходяща грес подвижните части, доста "олеква" след това. И фаровете ще светнат малко по-ярко.

          Може и да е другде проблема, но това е 1 добро начало.

          Прибирал съм се на дълги, придържайки лоста в позиция за присветване, с максимално наведени фарове. Не е оферта, заслепявах почти колкото бакшиш с китайски ксенони.


          *Възможно е с отварянето да изпаднат някои от пружините. Не мисля, че е трудно да се сети човек къде са били. По-лесно се сглобява обърнато на обратно спрямо позицията, в която се използва .

          Коментар


          • #6
            От: Лек проблем с късите светлини на XJ

            Проблема не го прави постоянно,но когато не работят късите нямам и дълги.Другото което е,че лостчето за мигачите при подоване на мигач не се изключва сам а ръчно.Дали има нещо общо?Този уикенд се надявам да разбера
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
            Toyota Hilux III

            Коментар


            • #7
              От: Лек проблем с късите светлини на XJ

              Няма общо.
              Фаровете щом така се държат е още по-вероятно да е ключа.
              Мигачите се изключват с 1 палче, което кормилния вал бута. (Не помня дали не беше част от clock spring-а...)
              Това палче също е фабрично гресирано, но греста започва да прилича на ушна кал и действа като лепило, а не като смазка. Освен това има и пружина, която го връща и държи в средно положение. Ако е откачена или много разтегната, и двете малко вероятни, няма да изкючва. Или по някаква причина "зъбчето" не може да го бутне, примерно не е сложен волана в правилно положение или каретата не са закачени в правилната позизия на волана.. или нещо друго.

              Коментар


              • #8
                От: Лек проблем с късите светлини на XJ

                Здравейте колеги,проблема е намерен и решен,всичко се е дължало на ключа за фаровете(както казаха някой колеги).Той беше капсолован но аз го разкапсоловах с бургия ф5,вътре беше много зле и мръстно.Почистих хубаво и го сглобих като на мястото на нитовете слоших болтове м3x30.Благодаря на всички отзовали са,живи и здрави.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Nikola Nikolo-v; 19-12-16, 20:23.
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                Toyota Hilux III

                Коментар


                • #9
                  От: Лек проблем с късите светлини на XJ

                  Колега, препоръчвам ти да си сложиш реле, така през лостчето ще управляваш само бобината на релето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лек проблем с късите светлини на XJ

                    Благодаря колега но с токовете съм малко на „вие„.Мисля,че проблема вече е решен и може би не са нужни допълнитени релета.Опитах да кача малко снимки за да покажа лошото му състояние но не се получава.Поздрави
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                    Toyota Hilux III

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X