Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се справяте с акарите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се справяте с акарите?

    Сложихте ли вече лентичките?
    Има сръбски суперстрецис, нещо за тях?
    Хладничко е но няма време.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #17
      От: Как се справяте с акарите?

      Ние с варачет форте пушим, 3 години под ред. Не забелязвам драми с акара.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #18
        От: Как се справяте с акарите?

        Ааа, противогаз слагате ли?

        Коментар


        • #19
          От: Как се справяте с акарите?

          Сложих сипер стрепсис и пчелите започнаха да умират след 20 минути. Имаше много умрели пчели пред кошера и по дъната, стотици да не кажа пояече.
          Извадих ги веднага но белята стана и сложих варостоп.
          Забелязах при на другия ден при слагането на варостопа акари по пчелите въпреки, че измори пчелите акарите си стояха.
          Супеестрепциса беше много навлажнен и миришеше, след час в кошерите лентичките бяха вече сухи, времето беше горещо и можеби бързо се изпари и направи беля, но в упътването пише само да се ползва над 15 градуса.
          Ползвал съм и друг път суперстрепцис, не е имало проблеми. Може да е дефектна партида но аз вече приключих с тях.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #20
            От: Как се справяте с акарите?

            Аз ги редувам. Пролетта сложих суперстрипс червен, а сега ми дадоха зелен (херба). Билковия го препоръчват над 20 градуса да се слага. За сега нямам проблеми. Имам два кошера много слаби, единия беше отписан, като си мислих че е станал търтовка. Преди месец видях че има тук там работническо пило и започнах да ги подхранвам. Като цяло тези два кошера съм ги отписал, но от любопитство ще се помъча да ги спася. След 10-тина дни ще махам лентичките. За сега нямам проблеми с лентичките. Може да е била лоша партидата.

            Коментар


            • #21
              От: Как се справяте с акарите?

              Колега аз сложих по 2 ленти на корпус (през 2 рамки при пилото) от червения Сръбски Superstrip и подмор нямам никакъв. Акара го няма което за мен говори че лентите са наред.Миналата година ползвах MK Ултрагл и резултата беше също добър.
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #22
                От: Как се справяте с акарите?

                Отново е време за лентички.
                Какви ще слагате?
                Нещо ново на пазара?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #23
                  От: Как се справяте с акарите?

                  Няма,и аз се ослушвам обаче
                  Почти всичко е на базата на групата флувалинати: флувалинат, тау-флувалинат, и флуметрин.
                  Останалото е на по старите употребвяани мравчена киселина(амитраз), фосфорорганични (кумафос).
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се справяте с акарите?

                    Мисля да им сложа Фурмитом.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се справяте с акарите?

                      Загледах се в Апивар. Има и аналози на същия принцип, но и цената им е подобна. Изслушах и лекцията им на едно от изложенията. Засега това ми се вижда най-смислено, но е скъпо. Тарикатски вариант ще е , ако се науча да насищам лентите отново с препарат, за повторна употреба. Тази година ще пробвам.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се справяте с акарите?

                        Не си правете експерименти и залагайте на сигурно. Последния път като решихме да сменим лентите с нещо ново и изгубихме половината кошери.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се справяте с акарите?

                          То проблема е по скоро доза на химикала /честота на третиране,от там резидентността на акарите към препарата.

                          Иначе за всичко се плаща :
                          https://www.agro-consultant.net/zhiv...#axzz5AEQ2LROw
                          http://www.medovik.info/interesno/di...ske_i_medu.php
                          Use since:
                          OpenBSD 3.x
                          FreeBSD 4.x
                          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се справяте с акарите?

                            Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                            То проблема е по скоро доза на химикала ...
                            Именно затова заглеждам Апивар. Хитро измислена технология за постоянно и дълготрайно излъчване на малки дози амитраз. Твърдят /не че биха твърдяли обратното/, че не се натрупва в меда и восъка, също и продуктите от разпадането му. Сърбите например са най-доволни от амитраз по принцип.
                            https://www.youtube.com/watch?v=V44SxCBb39I
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се справяте с акарите?

                              С дълготрайно излъчване на малки дози сам резистентност ще си докараш при теб.
                              То нали борбата е да се изчисти колонията/пчелите за кратко време,за после си има репеленти да ги дразни акарите.
                              Поне така мисля аз.
                              Use since:
                              OpenBSD 3.x
                              FreeBSD 4.x
                              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се справяте с акарите?

                                През почивните слагах по 3 ленти Варостоп.Да видим как ще им се отрази флуметрина.Иначе докато съм хранил до момента акар не съм видял.Есента третирах със сръбския суперстрип.
                                3 загуби имам таз зима.Една търтовка с придадена майка октомври,един слаб рояк на 2 рамки се предаде и един силен го няма.Меда стой мухата я няма,а допреди 2-3 седмици имаше силен летеж от него.
                                Use since:
                                OpenBSD 3.x
                                FreeBSD 4.x
                                Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X