Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мога ли да я карам по пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мога ли да я карам по пътя?

    Здравейте колеги. Става въпрос за лада нива. От към документите всичко е на ред но съм направил някои промени по колата. На пръв поглед изглежда висока или по-точно с 23см. по-висока от стандартната. Сменени са мостовете и пружините. Големи гуми. Всичко друго си е от нива. Та въпроса ми е мога ли да я карам по пътя? Сигурен съм че тук има много хора с повдигнати джипове. Интересува ме правят ли им проблем катаджийте и къде точно е границата от законно към незаконно повдигане на джип?

  • #2
    От: Мога ли да я карам по пътя?

    Досега на никого не са отворили въпрос за повдигането.

    Коментар


    • #3
      От: Мога ли да я карам по пътя?

      Я качи малко снимки да го видим този гигант.

      Коментар


      • #4
        От: Мога ли да я карам по пътя?

        Първоначално публикуван от Milanov_88 Преглед на мнение
        ...
        или по-точно с 23см. по-висока от стандартната.
        ...
        Я да я видим ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Мога ли да я карам по пътя?

          За Нива, както и за всеки друг джип, повдигането без съответните минавания през Технотест си е 110% незаконно. Има цяла тема по въпроса - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=207910
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Мога ли да я карам по пътя?

            Снимки на този модел молим, иначе питането не се зачита

            Коментар


            • #7
              От: Мога ли да я карам по пътя?

              ще направя че ми се скапа телефона и всичко се затри. Ама сега съм разглобил задния мост. Другата седмица ще ми дойдат частите и като я подкарам ще я покажа....

              Коментар


              • #8
                От: Мога ли да я карам по пътя?

                По закон това го водят изменение на конструкцията на автомобила,но не съм чул да са се заяждали с някой за повдигнат джип.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #9
                  От: Мога ли да я карам по пътя?

                  Един въпрос към знаещите-колко време мога да шофирам кола с БГ регистрация и номера в друга страна на ЕС?И имайки адресна регистрация в съответната страна ,мога ли от там да си купя автомобил,да го регистрирам там с техни номера?
                  Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мога ли да я карам по пътя?

                    Ако няма промяна последната година този срок е 6 месеца, ако си турист. Ако си резидент този срок е силно редуциран, или е забранено. Можеш да си купиш и регистрираш кола на местна почва, както и да пререгистрираш българската. Възможно е да има разминаване в различните държави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мога ли да я карам по пътя?

                      Мисля всяка страна в ЕС си има собствени правила относно времето, през което можеш да караш БГ регистрация ако си регистриран. Както и прилага различна строгост при контрола на въпросните срокове. Ако си турист едва ли има ограничение. Ако си регистриран можеш да си купиш, регистрираш, пререгистрираш и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мога ли да я карам по пътя?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Я да я видим ?
                        Май няма да я видим.Стандартна Нива е 27см. + 23см. 50см. много сериозна височина.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мога ли да я карам по пътя?

                          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                          Май няма да я видим.Стандартна Нива е 27см. + 23см. 50см. много сериозна височина.
                          Ще я видим когато нещо се преебе и автора на темата отново се присети за форума.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мога ли да я карам по пътя?

                            +23см. ...!?
                            Как си го представяте това?
                            Ние тука се радваме на 2.5 инча лифт на Патрол.
                            И става дума за Нива.
                            Според мен темата трябва да се казва: "Ще иска ли да върви по пътя?".
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мога ли да я карам по пътя?

                              komuso просто повдигна стара тема с не съвсем свързан въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X