Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос на практичен избор, или...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос на практичен избор, или...

    Здравейте, имам някои въпроси за закупуване на нова катафалка. Казусът е следния: 26 дни в месеца по 100/130km на ден. Средно тежък терен /Района на Троян/,пътуване предимно по 3 класни пътища /зимата почистването, до колкото го има, е кошмарно, доста често сутринта карам и по девствен сняг с дири само от диви животни/. В момента карам с Лагуна 2ка 2003г. Обмислям покупка на някакъв SUW до към 18000 лъвчета, как ще се справят със задачата да речем следните колици : Rav 4 , Hohda crv, гледам и някакви мицубишита, хвана ми окото ACX ,но за последното нямям никакви идеи. Колата ще се води нещо като полу-служебна, с други думи имам лимит от 300лв. за гориво от фирмата. Търся нещо след 2008г. Предлагайте на воля всичко което да отговаря приблизително на тези критерии. С една дума да е работен кон,не кола за фън. С поздрави.

  • #2
    От: Въпрос на практичен избор, или...

    Нито една от изроените не е работен кон.
    Тия работните коне са нисан тойота мерцедес (може и в друг ред). В Бг комай други няма.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос на практичен избор, или...

      Ако Лагуната се е справяла до сега, не виждам защо някой SUV да не може, още повече че ще има някакво 4х4.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос на практичен избор, или...

        Първоначално публикуван от turtey
        За триене, нещо се дублира
        Ааа, не си прав, Ал Бънди никъде не е написал, че е мед. брат !

        Колега, ако темата не е поредната "ташацинарояци", както е казал цитираният, от мен, класик, що не фанеш да прочетеш първо тук, пък после да попиташ нещо конкретно ?!

        ПиснА ми всеки ден да виждам по две еднакви нови теми от някой дето не иска да чете !

        ... и ако може да покажете на новия колега темата на мед. сестра, че не можах да я намеря.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос на практичен избор, или...

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe)
          Ааа, не си прав, Ал Бънди никъде не е написал, че е мед. брат !

          ... и ако може да покажете на новия колега темата на мед. сестра, че не можах да я намеря.
          Ако не се лъжа е тази.

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214176
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            Въпрос на практичен избор, или...

            Първоначално публикуван от albandi Преглед на мнение
            Здравейте, имам някои въпроси за закупуване на нова катафалка.
            Принципно и с кадет капка съм карал ковчег на погребение но това инцидентно и по спешност щото нисата на общината не се яви
            Но щом с лагуна си се справял, вземи каквото ти е на сърце но тука при нас във Варна предпочитат мерцедес С класа за катафалка.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос на практичен избор, или...

              Нещо не се разбрахме май. Имах впредвид трошка. Не буквално катафалка.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос на практичен избор, или...

                Трошка за 18 000 ? Сигурно имаш Бентли за по нужда до външния кенеф...Я разгледай ДУстерите, ако не са ти много евтини.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос на практичен избор, или...

                  Първоначално публикуван от albandi Преглед на мнение
                  Нещо не се разбрахме май. Имах впредвид трошка. Не буквално катафалка.
                  Има едно дизлово Йети в СФ за 16990 с история от официалния вносител на 182000 км.
                  За мен за тези пари и тази употреба е пИрфектна
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос на практичен избор, или...

                    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                    Трошка за 18 000 ? Сигурно имаш Бентли за по нужда до външния кенеф...Я разгледай ДУстерите, ако не са ти много евтини.
                    Какво е според теб кола на 9/ 10г.И ъмнайсет хиляди километра?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос на практичен избор, или...

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Има едно дизлово Йети в СФ за 16990 с история от официалния вносител на 182000 км.
                      За мен за тези пари и тази употреба е пИрфектна
                      От една година експлоатираме Йети, не е никак лоша кола. Лошото е, че масово ги продават със слабите двигатели на VW(под слаби имам предвид с по-малка мощност).
                      Ако някой го интересува мога да напиша малко повече впечатления. Като цяло обаче си е относително малка кола според моите стандарти (задния ред е много удобен). От друга страна точно по-компактния размер беше търсения ефект, така че сме доволни от тази гледна точка, пък и от други!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос на практичен избор, или...

                        Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                        От една година експлоатираме Йети, не е никак лоша кола. Лошото е, че масово ги продават със слабите двигатели на VW(под слаби имам предвид с по-малка мощност).
                        Ако някой го интересува мога да напиша малко повече впечатления. Като цяло обаче си е относително малка кола според моите стандарти (задния ред е много удобен). От друга страна точно по-компактния размер беше търсения ефект, така че сме доволни от тази гледна точка, пък и от други!
                        Конкретното препоръчано е 2.0 140 к.с. Ръчка, Мисля достатъчно
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос на практичен избор, или...

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Конкретното препоръчано е 2.0 140 к.с. Ръчка, Мисля достатъчно
                          Нашето е 150к.с. - когато го взимахме този с 140 вече не се предлагаше, а и другия е по-ново поколение. В крайна сметка точно това имах предвид, това е нелош мотор. Миналата година, когато го оглеждахме за тест-драйв имаше само 110к.с. Не пожелах да се кача в него.

                          Btw пусни някакъв линк да го видя?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос на практичен избор, или...

                            Аз ли нещо криво чета или вашите предложения са леко неадекватни , ама ни дъстър , ни Йети ми се връзват с катафалка !

                            П.П. Да , явно съм се заблудил от първото мнение в темата ! Успех с избора на питащия и дано си намери подходящата "катафалка" !
                            Последно редактирано от stankos; 30-11-16, 08:25. Причина: Допълнение

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос на практичен избор, или...

                              Явно четеш по диагонал и през ред.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X