Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли нарушение на закона.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли нарушение на закона.

    Чисто хипотетично.
    Ясен управлява автомобил на три колела по републиканска пътна мрежа. Има и такива коли.
    Да не се мъчите става въпрос за ситроен.
    Аз го спирам за проверка.
    И ся кво правим???
    Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.

  • #2
    От: Има ли нарушение на закона.

    Е как какво правите.Ами черпите се и продължавате разбира се.Човек ще помисли,че не си полицай.....
    Майтапа на страна ама мисля имаше и 3 колесни ситроени.С тоя не трябва да е проблем.Знам,че и на тия хидравличните може да им свалиш една гума и да си продължиш така та ако за такъв случай говорим то Ясене виновен си!
    Според мен де.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Има ли нарушение на закона.

      Че какво му има като е на три колелета , джантата или барабана на четвъртото ако не нарушава настилката - всичко си е точно .
      Преди време в Разград , един приятел си взема коша на мотора от боядисване . Гумата на коша обаче е тотална щета .И за да не разбива джантата - потегля и след не повече от два метра си го изправя на две колелета (кошовото във въздуха) .
      Полицаят който го спрял , доста се чудил по какъв параграф да му пише акта ...

      Коментар


      • #4
        От: Има ли нарушение на закона.

        Много се извинявам за тъпия въпрос
        За такъв Ситроен ли става въпрос ?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3w.jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5735732

        Коментар


        • #5
          От: Има ли нарушение на закона.

          Много по-веряотна да е това.

          Коментар


          • #6
            От: Има ли нарушение на закона.

            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
            ...
            Полицаят който го спрял , доста се чудил по какъв параграф да му пише акта ...
            А не е имало за какво да се чуди.
            В Европа параграфа (избран от шегобиец в добро настроение и чувство за хумор, и останал за поколенията), е "...Загуба на контрол над превозно средство..."

            Прилага се най-често за каране на задна гума. Предполага се че е за да се насладят на умилителния спор след това "...Ама как така ще съм загубил контрол, напротив, на задна гума е върха на контрола..."

            Това - когато не треснат направо "Опасно поведение на пътя", според настроението. А май можеше и двете.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Има ли нарушение на закона.

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Много по-веряотна да е това.
              Поздравявам ви с чл. 101 от ЗДвП

              Коментар


              • #8
                От: Има ли нарушение на закона.

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                А не е имало за какво да се чуди.
                В Европа параграфа (избран от шегобиец в добро настроение и чувство за хумор, и останал за поколенията), е "...Загуба на контрол над превозно средство..."

                Прилага се най-често за каране на задна гума. Предполага се че е за да се насладят на умилителния спор след това "...Ама как така ще съм загубил контрол, напротив, на задна гума е върха на контрола..."

                Това - когато не треснат направо "Опасно поведение на пътя", според настроението. А май можеше и двете.
                "Опасно поведение на пътя" трясват и за изсвирване с гуми дори!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли нарушение на закона.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Поздравявам ви с чл. 101 от ЗДвП
                  Не става . Може да е частен случай но по този член няма как.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли нарушение на закона.

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Не става . Може да е частен случай но по този член няма как.
                    "Чл. 101

                    (1) При възникване по време на движение на повреда или неизправност в пътно превозно средство, която застрашава безопасността на движението, водачът е длъжен да спре и да вземе мерки за нейното отстраняване.
                    (2) Когато отстраняването на повредата или неизправността на място е невъзможно, водачът може да придвижи пътното превозно средство на собствен ход до място за тяхното отстранява-не, но само след като вземе необходимите мерки за безопас-ност на движението.
                    (3) Разпоредбите на ал. 2 не се прилагат при следните повреди или неизправности:
                    ... ... ...
                    6. джантата на едно от колелата е повредена, с нарушена цялост, липсва или е повреден елемент за закрепване на джантата към главината на колелото..."

                    Не че 5. не би вкарала поне няколко съфорумци в разрез с точка 5 де :

                    5. по силовото предаване - ако не работи съединителят, липсват или са повредени закрепващи елементи на карданния вал или полуваловете;
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли нарушение на закона.

                      То, по-превратно тълкуване на чл. 101 може да каже че ако си изкривил една джанта - не може, ама с две ударени - няма проблем.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли нарушение на закона.

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        "Чл. 101
                        ... ... ...
                        6. джантата на едно от колелата е повредена, с нарушена цялост, липсва или е повреден елемент за закрепване на джантата към главината на колелото..."
                        Запетайките много променят нещата.Не , че не съм си оставил вратичка , но така не става.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли нарушение на закона.

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Запетайките много променят нещата.Не , че не съм си оставил вратичка , но така не става.
                          Демек ако карам на гола главина, но със завити гайки на шпилките (за да не липсват) съм ок ?
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли нарушение на закона.

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Демек ако карам на гола главина, но със завити гайки на шпилките (за да не липсват) съм ок ?
                            По закона да.
                            А за идеята акт по чл 22.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли нарушение на закона.

                              Е той ИМА основателна причина да се движи бавно (по чл. 22). Автомобилът е неизправен и го придвижва по реда на чл. 101(2)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X