Обява

Свий
Няма добавени обяви.

автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

    HONDA CRV 2004 бензин 2000 кубика автоматик на 3000 оборота колата все едно е на максималните обороти на прекъсвач.трябва да махна крака от газта и като смъкне малко обороти чак тогава сменя.върви точно със 106km в час и като подам газ забива все едно изключва от скорост докато намали до 85km в час и включи пак на скорост.диагнозата според запознатите каква е ориентировъчно.

  • #2
    От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

    Първоначално публикуван от 2004CRV Преглед на мнение
    HONDA CRV 2004 бензин 2000 кубика автоматик на 3000 оборота колата все едно е на максималните обороти на прекъсвач.трябва да махна крака от газта и като смъкне малко обороти чак тогава сменя.върви точно със 106km в час и като подам газ забива все едно изключва от скорост докато намали до 85km в час и включи пак на скорост.диагнозата според запознатите каква е ориентировъчно.
    Диагнозата е казвШ от къде си и ти препоръчват къде да идеш
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

      за съжаление не съм в бг .а след по малко месец пътувам и да знам долу готе за какво става на въпрос.ремонта тук ако е по скъп от автовоз до бг се губи смисъла .в лондон e автомобила
      не съм в България a London.

      Коментар


      • #4
        От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

        Провери си първо маслото на автомата на загрял мотор, и кога е сменено масло и филтър на автомата.

        Коментар


        • #5
          От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

          Спомени кога и как започна да го прави, внезапно ли, след някакъв ремонт ли.......
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

            така я купих от собственичката.маслото на двигателя беше на минимум женска работа
            и не знам кое кога е сменено. A маслото на автомата откъде се проверява.

            Коментар


            • #7
              От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

              Ами има щека в двигателния отсег, драпни я, зъбарши я, и провери на загрят и работеш мотор на равно място. Трябва да е между минимум и максимум, и цвета трябва да е медено вишнев, да не мирише на изгоряло и да не е кафяво черен.

              Коментар


              • #8
                От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

                Прилича на авариен режим (възможно е и да е от двигателя)....
                А свети ли нещо по таблото?
                Също така бих ти препоръчал да си купиш един ОБД четец за десеттина паунда и да споделиш какви грешки отчиташ...
                Така по никаква информация гадаенето на боб е тежка работа, а разценката на ремонта - невъзможна
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

                  Дебитомер,ебава целия автомат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

                    Няколко пъти съм влизал в авариен режим по 3 различни причини - горивото почти на 0, ниско налягане на vtec-a и т.нар. "стъпков мотор". Ефекта е същия - към 3000 об/мин и 50 мили/час. Колата е същата (подписа). Когато я купих беше на 79000 мили.

                    Закачи я да й прочетат грешките и тогава ще решиш. Това не пречи да провериш нивото на маслото в скоростите и да смениш маслото на двигателя с правилното за модела - 5/30 пълна синтетика. Моя vtec правеше проблем заради старо и/или неправилно масло. Ако двигателя ти е като моя -К20А4, има голяма вероятност да сменяваш разпределителни валове, особено ако е карана с неправилно масло.

                    edit:
                    Като загасиш двг и го запалиш, да кажем след 1-2 минути, оправя ли се? Ако да, имаш някаква моментна грешка, vtec-a ми беша така. При другите две си стоеше в авариен режим до отстраняване на проблема. Обаче и в трите ми случая лампата за чек-енджина си оставаше да свети до изчистване на грешките с компютър.
                    Последно редактирано от krasi-mir; 28-11-16, 09:46.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

                      понеже енджин чек свети разкачих клемите на акумулатора след това чека yгаснa.караx 5 минути всичко нормално ,когато намалих да обърна и превключа на задна колата държеше мн ниски обороти и гасне..и в момента в който запаля чека светва а след минута започва да мига.
                      цвета и нивото на маслото на кутията са добре поръчах си четец за грешки до 3 дни ще е при мен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

                        Извинявай, е сега се сетих - при палене на колата, като дадеш на контакт, заедно с всички лампи на таблото трябва да светне и "D" на автоматика, и да изгасне заедно с другите. Това е "чек" на скоростната кутия и ако остане да свети означава проблем с кутията. По време на движение, при положение на лоста на "D", ако същата лампа започне да мига това означава проблем с кутията.

                        Откачването на акумулатора изчиства записаните грешки, но не решава проблема (както сам си разбрал). Твоя проблем изглежда да не е в скоростната кутия, а някъде другаде по двигателя или колата.

                        Никога не съм ползвал разни джаджи да си чета сам грешките (освен на 1-ва ген. CR-V), но съм малко скептичен спрямо тях. Не съм сигурен, че четат всички системи и разпознават всички проблеми по колата. До сега да ти я бяха "прочели" във всеки уважаващ себе си сервиз срещу 30-40 паунда и да си започнал да работиш по проблемите
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #13
                          От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

                          Pазглобих и почистих дроселовата клапа,интересно енджин чека се появява и премигва само под 1500 оборота след 2000 го няма.Tърсих дебитомера да изчистя,но не можах да го намеря къде е?

                          Коментар


                          • #14
                            От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

                            Това
                            Първоначално публикуван от 2004CRV Преглед на мнение
                            Pазглобих и почистих дроселовата клапа...
                            защото така каза компютърната диагностика, или работиш на принципа "проба - грешка"?
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #15
                              От: автоматик не може да се изфорсира и смени над 3000 оборота

                              оказа се слаба компресия на първи цилиндър 7 при12 на останалите цилиндри

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X