Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глазгоу и Единбург през ноември

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Глазгоу и Единбург през ноември

    Опитвайки се влезем във всяка отворена врата,да надникнем зад вески камък и да прочетем всяка табела вътре,неусетно се изтърколиха няколко часа.Настана златиня час на фотографите,от който се опитах да се възползвам и аз,макар и с не особен успех,както се вижда!
    Прикачени файлове
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #17
      От: Глазгоу и Единбург през ноември

      Ако някога попаднете в Шотландия,особено внимание обърнете на магазините за Уиски.Аз,като любител на тази напитка особено в шотландските и варианти дълго време се любувах на произведенията на Шотландските дестилерии. Разнообразието е огромно,и само регулациите за превоз на течности в самолета ме предпазиха от множество неразумни покупки...за щастие не и от никакви.....
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #18
        От: Глазгоу и Единбург през ноември

        Деня в Единбург мина неусетно.Едно е сигурно...следващият път ще прекараме времето си там.Обратния път до Глазгоу почти проспахме във вклака...На другия ден трябваше да летим за София.Понеже полета беше късно следобяд,трябваше да убием няколко часа.Какъв по добър ачин за това от разходка в центъра на града и малко коледен дух на първия за сезона коледен базар.....Наредс традиционните греяно вино и всякакви саламчета,можеше да се хапне и бургер от зебра,кенгуро и какви ли още не чудати животни.Както можете да си представите-тях ги пропуснах!
        Дойде време за обратния полет.Скука.После до Варна....В крайна сметка,прекараните няколко дена в Шотландия за нас бяха прекрасни,и дълго ще си спомняме и ще си говорим за времето,прекарано там!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0709 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:198.3 КБ
ID:5735837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0692 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5735834Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0745 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5735841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0714 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5735838Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0689 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5735835Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0716 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5735839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0698 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5735836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0718 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5735840
        Последно редактирано от jouzzin; 30-11-16, 21:02.
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #19
          От: Глазгоу и Единбург през ноември

          Тази есен и аз посетих Шотландия за първи път и останах възхитен. Приятно и интересно ми беше да прочета за същите места, които сте посетили. Един от най-известните ескпонати в Kelvingrove Art Museum всъщност е картината на Салвадор Дали Christ of Saint John of the Cross, която има много интересна история по придобиването й от този музей. Една от причините да посетя този музей беше именно тази картина, за която бях чел предварително. https://en.wikipedia.org/wiki/Christ...n_of_the_Cross

          За следващото пътуване бих препоръчал да посетите Замъка Стърлинг http://www.stirlingcastle.gov.uk/, от който се разкриват невероятни гледки вкл. и към Монумента на Уилям Уолъс.
          Първата столица на Шотландия - Сейнт Андрюз също е задължителна спирка. Студентски град с невероятна атмосфера и гледки. Освен най-стария университет в Шотландия (осн. 1415 г., ако не ме лъже паметта), там се намира и най-старото голф игрище в света.
          Аз също планирам ново посещение/я. Много места обиколих с кола, но 10 пъти по толкова останаха умишлено за следващите ми пътувания. На Единбург му отделих един ден, но той беше крайно недостатъчен.

          Коментар


          • #20
            От: Глазгоу и Единбург през ноември

            За следващият път е ясно.Кола под наем и по плана на жената тур от Глазгоу на север,сума заъци си е харесала!И поне 3 4 дена в Единбург.Само малко да позабрави тази екскурзия.....
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #21
              От: Глазгоу и Единбург през ноември

              Върна ме 14 години назад. Първите 6 месеца, след пристигането ми в Обединеното кралство, живях в Единбург. Съпругата ми вече беше там от една година. Почти веднага си купихме кола (ако Форд Фиеста може да се нарече кола ), на която за 10 месеца навъртях 30К мили. Единбург и Шотландия като цяло е прекрасно място. През годините, след като вече се бяхме преместили много на юг, сме се връщали няколко пъти там, за да я доразгледаме и пак ми се ходи. Имах много снимки, но останаха само тези на хартия, електронните ги отнесене нек'ъв вирус
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X