Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Jeep ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Jeep ?

    Здравейте на всички. На скоро си продадох Land Cruiser-ра (120-ка) понеже не ми влизаше в употреба много.
    Очаква се скоро да ми трябва работна кола която да може да носи (да и падат задните седалки) и да може да тегли платформа с кола (сув) на нея.
    Ориентирал съм се към Grand Cherokee около 2000 година не знам точно коя генерация се води.
    Мисълта ми е че търся сравнително евтина кола до към 10 000 лева която да има горе долу хубава визия и да е здрава друго като избор освен jeep-па не се сещам.

    Въпроса ми е кои мотор да търся и с какви скорости. Като цяло за какво да гледам ? Както казах бюджета е до около 10к.

    Извинявам се предварително ако вече са дискутирани тези въпроси, но лично аз не намерих точен отговор.

  • #2
    От: Избор на Jeep ?

    Нещо усещам , че Джипа няма да го караш ти !

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Jeep ?

      За мен си е, лична кола.

      Коментар


      • #4
        Избор на Jeep ?

        Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
        Здравейте на всички. На скоро си продадох Land Cruiser-ра (120-ка) понеже не ми влизаше в употреба много.
        Очаква се скоро да ми трябва работна кола която да може да носи (да и падат задните седалки) и да може да тегли платформа с кола (сув) на нея.
        Ориентирал съм се към Grand Cherokee около 2000 година не знам точно коя генерация се води.
        Мисълта ми е че търся сравнително евтина кола до към 10 000 лева която да има горе долу хубава визия и да е здрава друго като избор освен jeep-па не се сещам.

        Въпроса ми е кои мотор да търся и с какви скорости. Като цяло за какво да гледам ? Както казах бюджета е до около 10к.

        Извинявам се предварително ако вече са дискутирани тези въпроси, но лично аз не намерих точен отговор.
        Разгледай американските пикапи за тези пари.
        Хем ще е комфортна, хем ще си товариш в легена и ще дърпа каквото ти трябва
        Джипа не че са лоши но нямат рама а за дърпане на тежки товари се иска тежък влекач с дълго междуосие на ресори.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Jeep ?

          Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
          За мен си е, лична кола.
          Дядо Владо и Гагич са твойте хора !

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Jeep ?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
            Ама тази тема е майтап някакъв, бре? Постановка!
            Бих се радвал ако споделиш мнение. А относно темата напълно сериозна е. Благодаря !

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Jeep ?

              Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
              Бих се радвал ако споделиш мнение. А относно темата напълно сериозна е. Благодаря !
              Мнението ми се съдържа в подписа ми. Jeep са първопроходец на понятието SUV, а именно SPORT utility vehicle - коли за кеф и развлечения. Т.е. несъвместими с понятието "работна кола". Никъде, никой по света не ползва Jeep за работа! Като изключим, разбира се един Wrangler, вършеещ из Мамковината ни през 90-те години с нарисуван на калъфа на резервната гума лъв и надпис "ВИС-2. Служебен автомобил". Изолирани кадри на някой "селски" шериф, горски или граничен патрул с Jeep може и да мернеш по някой щатски филм, но в действителност тези служби не ползват такива коли. Това са автомобили с ненормално висок за европейските (че и за доста американски) представи разход на БЕНЗИН и с излишна мощност, която не е излишна само когато предизвиква усмивка на лицето на водача си в моментите, когато с леко натискане на газта изкачва баир, пред който водачите на другите (добрите, работните и т.н.) "джипки" включват бавните предавки, че и спират, слизат от колата "за оглед" и за да свалят калъфа на лебедката. Усмивка, която се появява на лицето ти всеки път, когато дадеш газ и тягата те залепи за облегалката. И така нататък, не продължавам, защото сега ще ме налазят дизелджиите-астматиководачи, да се подиграват, кълнат и псуват както обикновено И тъй като това "непрактично" нещо трудно намира пазар в Европа, от години се правят опити да му се присади европейски ДИЗЕЛОВ двигател. НЕУСПЕШНО - това е истината. А че много притежатели на такива дизелови джипове си ги карат, стискайки зъби и даже хвалейки ги, това е другата истина. "Тарикат мъж не писка". Голям страх има българинът да не настине и да не се мине. Ама още по-голям страх има другите да не разберат, че се е минал. Нека плюенето да започне СЕГА!
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Jeep ?

                Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                .....На скоро си продадох Land Cruiser-ра (120-ка) .....Ориентирал съм се към Grand Cherokee
                Това не е истина... извинявам се за спама но за мен темата е "кон за кокошка"

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Jeep ?

                  Въпроса е че Тойотата ми беше втора кола и по стечение на обстоятелствата спря да се ползва толкова затова я продадох. Нито съм заклет тойотаджия нито искам да я замествам. Макар, че наистина за 260 000км е изяла много тормоз и никога не ме е предала...
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Jeep ?

                    Ясно, с една дума си търсиш само работна джипка и така хич да не ти пука за джипката при по-високата и експлоатация, в такъв случай Боголюб, който ти писа по-горе и Дядо Владо, са твоите хора успех.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на Jeep ?

                      Гранд Чероки тези модел(99-04) тегли до 3 тона и половина. Дизел или бензин на тези години е все тая според мен. Общо взето зявиси дали имаш нещо против газта, освен ако разхода ти е безразличен. Доста обикаляне и гледане те чака докато намериш запазен и поддържан безпроблемен екземпляр. Личното ми мнение е в полза на дизела все пак.

                      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Jeep ?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Мнението ми се съдържа в подписа ми. Jeep са първопроходец на понятието SUV, а именно SPORT utility vehicle - коли за кеф и развлечения. Т.е. несъвместими с понятието "работна кола". Никъде, никой по света не ползва Jeep за работа! Като изключим, разбира се един Wrangler, вършеещ из Мамковината ни през 90-те години с нарисуван на калъфа на резервната гума лъв и надпис "ВИС-2. Служебен автомобил". Изолирани кадри на някой "селски" шериф, горски или граничен патрул с Jeep може и да мернеш по някой щатски филм, но в действителност тези служби не ползват такива коли. Това са автомобили с ненормално висок за европейските (че и за доста американски) представи разход на БЕНЗИН и с излишна мощност, която не е излишна само когато предизвиква усмивка на лицето на водача си в моментите, когато с леко натискане на газта изкачва баир, пред който водачите на другите (добрите, работните и т.н.) "джипки" включват бавните предавки, че и спират, слизат от колата "за оглед" и за да свалят калъфа на лебедката. Усмивка, която се появява на лицето ти всеки път, когато дадеш газ и тягата те залепи за облегалката. И така нататък, не продължавам, защото сега ще ме налазят дизелджиите-астматиководачи, да се подиграват, кълнат и псуват както обикновено И тъй като това "непрактично" нещо трудно намира пазар в Европа, от години се правят опити да му се присади европейски ДИЗЕЛОВ двигател. НЕУСПЕШНО - това е истината. А че много притежатели на такива дизелови джипове си ги карат, стискайки зъби и даже хвалейки ги, това е другата истина. "Тарикат мъж не писка". Голям страх има българинът да не настине и да не се мине. Ама още по-голям страх има другите да не разберат, че се е минал. Нека плюенето да започне СЕГА!
                        Това е самата истина, пък кои каквото иска да си говори.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Jeep ?

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          Личното ми мнение е в полза на дизела все пак.
                          На Дядо лафа е : Господ го е наказал с дизелов JEEP !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Jeep ?

                            Работна кола, ама да е с красива визия, а и да дърпа платформа с 3 тона, па и да е здрава....Грешиш с този избор друже, но ако решиш- ще го разбереш по трудния начин...Вземи друга Тойота и спи спокойно, без кошмари !
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Jeep ?

                              За тази цел Тлк 90 или 95 не е ли по подходяща? Аз бих помислил за този вариянт, успех с избора.
                              NISSAN PATROL Y61 ZD30
                              HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X