Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андория

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Андория

    Преди време бях писал, че имам проблем с една Андория 2.4тд качена на деу люблин сега питането ми е имали човек запознат с тези агрегати тъй като първото студено палене се оказа от ниска компресия и се чудя дали да правя мотора или да го сменявам.

  • #2
    От: Андория

    Добре де колеги поне някой тоя мотор не го ли е обезглавявал, да знам какво ме чака. Имали ризи или е на блок-риза, дали буталата ще са износени много след като духа компресията в картера, дали ще мина само с едни сегменти.
    Ако
    Моля за някакви насоки защото до седмица мисля да го вадя и отварям, просто да съм подготвен.

    Коментар


    • #3
      От: Андория

      http://www.uazbuka.ru/lib/index.htm
      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

      Коментар


      • #4
        От: Андория

        Мерси колега информацията е задоволителна.
        Сега вися в полския продавалник и пазаря цял мотор, само не знам с доставката как ще се оправя.

        Коментар


        • #5
          От: Андория

          Благодарение на колегата "ПЕРКО", мотора е на земята разфасован на съставни части. Изключетелно лесен за изваждане и ремонт.
          Та с няколко думи: имах сериозен теч на масло около картера и труден първи старт, като започнах да разглобявам агрегара навсякъде попаднах на силикон включително на задния семеринг на коляновия вал. Който беше се мъчил да отстранява течевете е бил голям майстор на силикона, О-пръстена станал на пластмаса, ама дашно силикон около него, даже и на гарнитурата на главата в предния край имаше.
          Все пак добре че го отворих навреме иначе тоя агрегат ще ше да замине за скрап, сегментите и лагерите бяха на предела си и пак казвам благодарение на килегата Перко замерих колянов вал, блок и всичко беше в нормите.
          Намерил съм човек който внася части за този полски мотор и за скромната сума от 400лв мотора ще работи като часовник.
          П.с.
          Поне едно нещо беше направено като хората, комплект съединител.
          И ГНП-то и дюзите съм ги дал на дизелджия да си каже тежката дума.

          Коментар


          • #6
            От: Андория

            Успех с ремонта колега, радвам се че съм помогнал....
            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

            Коментар


            • #7
              От: Андория

              Много, понеже вала беше търкал само на дупките се бях вкарал във филм и където и да занеса да ми премерят вала, отговора беше един и същ: дай данни.
              Та с таза литература замерих всичко и минах без шлайф на вала.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X