Обява

Свий
Няма добавени обяви.

jeep CHEROKEE 2,4 147кс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

    При мен бяха с бутални болтове! Сегментите обаче, отделно!

    Коментар


    • #92
      От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

      Най после,вкарахме джипката в "релсите".Голямо благодаря на колегите които помагаха. Къде със съвети,къде с друго да не ги изреждам че са много и ще пропусна някого.Мотора сега работи тихо и спокойно.Всичко направихме в един обикновен гараж с две приятелчета които за пръв път виждаха такъв двигател.
      Сега вече когато всичко е наред ще премина към следващата задача...ГИ.
      jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

      Коментар


      • #93
        От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

        Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
        Най после,вкарахме джипката в "релсите".Голямо благодаря на колегите които помагаха. Къде със съвети,къде с друго да не ги изреждам че са много и ще пропусна някого.Мотора сега работи тихо и спокойно.Всичко направихме в един обикновен гараж с две приятелчета които за пръв път виждаха такъв двигател.
        Сега вече когато всичко е наред ще премина към следващата задача...ГИ.

        Айде честито и безаварийни километри.Снега свърши,но удоволствието от Жипката остава.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #94
          От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
          Айде честито и безаварийни километри.Снега свърши,но удоволствието от Жипката остава.
          Наистина сега удоволствието е пълно.Върви,наема се,не е спъната като преди,все пай сменихме бутала и сегменти и компресията вече е 11бара.
          Сега докато се улегнат сегментите ще бута малко масло но след време всичко ще си дойде на местото.Искаше ми се да я видя как върви в снега
          и да пробвам бързи-бавни,но живот и здраве и това ще стане. Не ми се иска че ми омръзна вече но може пак да завали....знам ли
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • #95
            От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

            Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
            Наистина сега удоволствието е пълно.Върви,наема се,не е спъната като преди,все пай сменихме бутала и сегменти и компресията вече е 11бара.
            Дай малко подробности - колко бутала смени, откъде ги купи, за Jeep или за друга кола със същия двигател бяха, стари или нови?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #96
              От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Дай малко подробности - колко бутала смени, откъде ги купи, за Jeep или за друга кола със същия двигател бяха, стари или нови?
              Смених 4те бутала (нови) и комплект сегменти,гарнитура на главата,клапани всичко от РокАуто.цом Жоро се зае с доставката и съм му благодарен!
              Шлайфах главата 0,8мм че беше малко надрана между 3и4цилиндър,нова гарнитура на картера и друго не се сещам. Както исках да сменя само едното счупено
              бутало и сегменти,щях да допусна генерална грешка. Сега колата стана коренно различна и съм доволен!
              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

              Коментар


              • #97
                От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                Старите с новите бутала нямат нищо общо нали?

                С газовата внимателно че може пак да счупиш колата!

                Коментар


                • #98
                  От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                  Ето какво ми се случи при смяна на ангренажен ремък на Черока.Парче от обтяжна ролка 37мм се счупи,падна,и добре че стана пред очите ми.
                  Иначе не ми се мисли какяи щяха да са последствията Ама така е,човек се учи докато е жив! От сега нататък никакъв компромис...ама никакъв!

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03265 2.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5743660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03268 1.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5743659
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • #99
                    От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                    Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                    Не ми се иска че ми омръзна вече но може пак да завали....знам ли
                    Кал можеш да си намериш винаги.А снег и догодина ни обещаха. И честито съживен мотор.Моите поздравления и за твоите съратници!
                    Я сподели ако искаш , как се отчупи обтегача.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Я сподели ако искаш , как се отчупи обтегача.
                      Ами как се счупи,от много акъл.Не бях го правил никога но сега като сменях ремъка,другите ролки смених,обтяжната ми се видя читава и да не се охарча с 80 кинта реших че ще издържи до следващата смяна.Е да ама не.Започнахме ремонта,завъртях обтегача да извадя ремъка и нещо изтрака долу.Като видях какво парче се отчупи направо изтръпнах.И добре че не се случи в движение,кой знае ква "боза" щеше да стане.Гледам материала не е цам стомана е,качество ли е,умора на метала ли е...не знам.Но от сега нататък никакви такива експерименти. Познавам тука една камара ей такива мърлячи,от как са взели колите си,ни ремъци сменят ни ролки ни нищо.Карат на магия,или ако сменят ремък оставят старите ролки,щото те са по скъпи.Масла какви сменят и дали изобщо сменят или само доливат само те си знаят. Че такива ми ти работи де
                      jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                      Коментар


                      • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                        Браво, Ванко. Много и безаварийни километри за напред. Хайде живот и здраве и аз да си взема новото Джипче и може да направим едно каране заедно!
                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          Браво, Ванко. Много и безаварийни километри за напред. Хайде живот и здраве и аз да си взема новото Джипче и може да направим едно каране заедно!
                          Благодаря за пожеланията Павка! Сега го карам с кеф и дано всичко за напред да е наред!
                          Дано вземеш по скоро новата Джипара и да се похвалиш
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                            Сложих на Черока и ГИ 60л бутилка,марка LandiRenco.Доволен съм като цяло,разхода пълен-пълен (комбинирано) 16/100.
                            Настроиха я да минава на газ ма 30гр по компа на газаджията.Сутрин обаче като я запаля и след минута-две е вече ма газ
                            като не само не е на 30 ами и няма и на 10гр (това по стрелката на таблото) И сега не мога да разбера кое е вярно и кое не.
                            Разграфението като гледам е през 20гр.Обикновенно като загрее си стои на средата и не мърда на никаде.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03272 фурум.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5744135
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                              Здрасти Попе,
                              ако ГИ е настроен правилно на 30,значи е толкова.Времето е от значение за превключване газ/бензин,до няколко минути и мойта обръща.
                              Не знам на Черока къде трябва да е стрелката,но може би трябва да видиш датчика.Термостата сигурно е наред щом загрява.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                                Забравих да кажа.Честито и почвай да го разтриваш тоз Черок.
                                Grand Cherokee WJ
                                Dodge Caliber
                                E 430 4-matic-T(S210)
                                GLK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X