Обява

Свий
Няма добавени обяви.

jeep CHEROKEE 2,4 147кс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Щом е решил да слага газ, мисля, че е по-уместно първо да сложи газовата уредба и после да "бори комплексно" проблемите.
    Гагич, е те тука смятам че не си прав!
    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

    Коментар


    • #17
      От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

      Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
      Гагич, е те тука смятам че не си прав!
      Не е невероятно да се окаже, че на газ работи нормално? Много примери има.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

        Може и така да е,но вчера ми се обади и ми каза че ако ДВГ работи не както трябва,ще ми остане разходката до Разград и обратно.
        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

        Коментар


        • #19
          От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

          Газовата уредба е универсално средство за вкарване в пътя на двигател, който не може или не е финансово реалистично да се оправи да работи на бензин.

          Само че този фокус го може далеч не всеки газаджия и далеч не всяка газова уредба. Определено е по-евтино да се смени някой и друг датчик и да се пробва по нормалния начин.

          Коментар


          • #20
            От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

            Днес смених свещите и се оказа че единия цилиндър (четвъртия) не е работил или ту е работил ту не.Свещта беше черна почерняла,другите 3 "керемидка'' Интересното е че преди 3дни пак вадих свещите да им видя дереджето и да поръчам нови,тогава тази на 3тия беше черна сега пък тя е добре а тази на 4я не е.Говорих с човек от сервиза,обясних всичко,каза ми докато не се махне главата няма да стане ясно от къде е проблема и че най вероятно е от запукан изпускателен клапан.После пък вика...може и да е дюза,абе луда работа! В понеделник първата ми работа е да ги накарам да измерим компресията в цилиндрите,смятам да стане ясно.А може и сегмент да излезе(да пази Господ)...знам ли вече
            PS Разхода обаче смятам че не е висок 8-9/100 на дълго до Шумен и обратно. Не че не може да се кара така,но ме е страх да не стане по голяма белята.
            Ще бъда благодарен на всяко ваше мнение относно неволите ми!
            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

            Коментар


            • #21
              От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
              Във Варна, квартал Аксаково на изхода за Игнатиево една голяма синя сграда е сервизът на момчето казва се Ивайло, работил е в Балкан стар и после си направи сервиза, сега като не могат да направят някой JEEP го пращат там.
              Благодаря за информацията Ники! Говорих с момчето и май ще се ходи при него...няма управия! Тук в Попово в Т-ще и в Разград...няма кой да я прочете.
              Ако и там не стане,при Еди...
              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

              Коментар


              • #22
                От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                Дано да стане работата.

                Коментар


                • #23
                  От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                  Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                  Днес смених свещите и се оказа .
                  Прати не работещата свещ на друго място (примерно 1ви цилиндър) и виж какво става.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Прати не работещата свещ на друго място (примерно 1ви цилиндър) и виж какво става.
                    Няма промяна Деди! Преди малко точно това направих.Свеща работи коректно а колата на 3цилиндъра
                    Ше сменя сега кабелите,след туй и бобината...няма да стане нейната Сипах и "BARDAHL" 500ml на 20кила бензин,да чисти там каквот почисти ако изобщо свърши нещо,после ще му мислим...
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • #25
                      От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                      Адашът ти в Разград нищо ли не видя на компютъра?
                      Ти идва ли до Разград и ако да, що се не обади?
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #26
                        От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                        Купувам цилиндрово бутало и сегменти 87мм за Чероки КJ 2,4 147кс и гарнитура за главата,ако на някой някъде са му останали.
                        Знам че дори някой да има такъв мотор,няма да се съгласи да го разглабя за едно бутало,но може все някъде да има.Иначе ще се поръчва.
                        Тел 0895 235214 Весели празници на всички!
                        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                        Коментар


                        • #27
                          От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                          Не съм чел темата отдавна, но какво му има твоето бутало(снимка)? Питам защото ако само ги гледате отгоре след сваляне можеш да видиш че всички имат проблем! Лично изпитано и платено от мен!

                          Ако от 4.0 2004 е същото ще ти подаря едно здраво.

                          Коментар


                          • #28
                            От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                            Питам защото ако само ги гледате отгоре след сваляне можеш да видиш че всички имат проблем!

                            Ако от 4.0 2004 е същото ще ти подаря едно здраво.
                            Благодаря за предложението Адаш,но не знам дали ще стане,дядо Владо трябва да се намеси.
                            Казваш че всички имат проблем,но това е със счупен ръб на челото.Като махнахме главата,върху буталото имаше излезли 3-4 парченца(около 4-5мм) от сегмента.
                            Те може и повече да са били,но ги е издухало през клапаните.Днес ще махаме картера,след туй и буталото,и ще видя пораженията.Гарнитурата и тя беше
                            издухана между 4я и 3я цилиндър(около 10мм) правели са си "комшолук" цилиндрите...и аз чакам да има мощност,да не тресе и гасне Буталото не е равно отгоре или сверично,ами с някаква триъгълна шапка(не съм виждал никога такова) вероятно при скъсване на ангренажен ремък да не окриви клапани.Мое мнение...
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • #29
                              От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                              Ако ти е такова буталото не е като моите:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5055(4).jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5739236

                              Според мен или търси двигател втора употреба което значи гарантирано още проблеми, е има теоретично 3-5% шанс да уцелиш нещо добро. Или направо викай гарнитури всичко каквото трябва от щатско и си го направи, но първо разглобете всичко! Нищо не пести защото после става още по скъпо.

                              Причината да стане това ясна ли е вече?

                              Коментар


                              • #30
                                От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                                Е чак двигател,няма да се търси,но ми се струва с ново бутало и сегменти,нова гарнитура,трябва да стане.На главата и няма нищо тъй като гледам,но ще налея бензин върху клапаните да видя дали ще го задържи,ако не ще ги челосам и тях,ще шлайфаме и леглата.
                                Причината според мен е прегрята кола,издухва гарнитурата,счупва и сегмента.Добре че не е задрал цилиндъра.
                                Абе неприятна работа но е желязо,ще се управи все някак.Човек пада и умира както върви,тогава лошо.
                                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X