Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - борба с родителския авторитет

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ - борба с родителския авторитет

    Здравейте,аз съм момче на 13 години и отскоро много се кефа на красивите мотори но тате е против а мама е за но не знам как да накарам тате. Моля ви помогнете ми много съм зарибен! Ще се радвам ако ми напишете как да го накарам
    Последно редактирано от Ясен; 24-11-16, 19:44.

  • #2
    От: Помощ - борба с родителския авторитет

    Най-лесно е да пораснеш и със спестени от твои дейности пари да си купиш мотор.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ - борба с родителския авторитет

      Тате е против, защото го е страх. Не от теб, а за теб.И, не трябва да го накараш.Трябва да го убедиш, че може да ти има доверие. Каквото и да правиш. А, това, не става с" две думи прости" . То си е процес..
      Последно редактирано от zorod; 24-11-16, 20:02.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ - борба с родителския авторитет

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Най-лесно е да пораснеш и със спестени от твои дейности пари да си купиш мотор.
        Това отнема много време, аз бих седнал с тате и като мъж с мъж поговоря с него да ми каже какво искрено го притеснява и защо не ми разрешава.

        Моя тате навремето не ми даде да стана парашутист, щото е бил парашутист и са събирали останките на един с неотворен парашут, кофти преживяване.

        На времето тате ми даваше мотор, даже имах 2-3 мои мотора, всичките които разглобявах и троших на воля, сега имам пари за 5 мотора но УМИШЛЕНО не си вадя категория А, и аз съм видял доста кофти неща и искам да спра да си насилвам късмета, иначе като малък карах и се возих много на мотори, сега съседа ми се падна майстор на Харлей Дейвидсън, един луд стар американец, около мен има винаги поне 10тина Харлея и другия ми съсед по гараж е друг дядка който само с ремонт на мотори се занимава, дърпа ме понякога към мотори/АТВ'та но разума надделява и за това на нещо с по-малко от четири гуми не се качвам
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ - борба с родителския авторитет

          Трудно ми е да повярвам, че в този форум има отговорни Татковци, които биха позволили на детето си да кара мотор по улиците и магистралите.

          Справка:

          "Motorcycles are less stable and less visible than cars and often have high performance capabilities. When motorcycles crash, their riders lack the protection of an enclosed vehicle, so they're more likely to be injured or killed. The federal government estimates that per mile traveled in 2014, the number of deaths on motorcycles was over 27 times the number in cars."

          *National Highway Traffic Safety Administration. 2016. Traffic safety facts, 2014: motorcycles. Report no. DOT HS-812-292. Washington, DC: US Department of Transportation.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Помощ - борба с родителския авторитет

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Трудно ми е да повярвам, че в този форум има отговорни Татковци, които биха позволили на детето си да кара мотор по улиците и магистралите.

            Справка:

            "Motorcycles are less stable and less visible than cars and often have high performance capabilities. When motorcycles crash, their riders lack the protection of an enclosed vehicle, so they're more likely to be injured or killed. The federal government estimates that per mile traveled in 2014, the number of deaths on motorcycles was over 27 times the number in cars."

            *National Highway Traffic Safety Administration. 2016. Traffic safety facts, 2014: motorcycles. Report no. DOT HS-812-292. Washington, DC: US Department of Transportation.
            Извън вицовете за пистарки, рисковете за живота и здравето от притежаване и употреба на мотоциклет са силно надценени. Примерно спрямо употребата на тютюн, алкохол в ранна възраст, липсата на висше образование или живота в град с над 1 милион жители.

            Ама това средно.

            Ако тате знае колко ти е акъла, може и да е прав конкретно за тебе.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ - борба с родителския авторитет

              Същото важи и за пушенето, говоря за деца с отговорни Татковци.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                От: Помощ - борба с родителския авторитет

                Ами другите неща? Те всичките са по-зле и от пушенето.

                Всичко е компромис. Деца не се отглеждат с абсолютизъм (е, поне няма успешни примери).

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ - борба с родителския авторитет

                  Виж, сега , един ден живот и здраве и ти ще станеш родител. Тогава ще разбереш за какво става въпрос.
                  На времето и аз много се ядосвах на баща ми/лека му пръст/ Не че не ми разрешаваше, но все ми мърмореше да внимавам.
                  Колко пъти съм се пребивал и колко пъти са ме събирали почти с лопатата, само аз си знам. Сега, като се застуди времето май само косата не ме боли...
                  А и доста приятели изпратих завинаги...
                  Щерката порасна, а тя е луда за три момчета и взе да ме ръчка за мотор. Докато мога, ще се опъвам. Не съм сигурен, че съм прав, но някак се опитвам да я предпазя.
                  Така че баща ти не го прави за лошо.
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ - борба с родителския авторитет

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Ами другите неща? Те всичките са по-зле и от пушенето.
                    С мненията си не ангажирам никого, апропо.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ - борба с родителския авторитет

                      Борбата с родителския авторитет може да се изрази единствено с финансова независимост.
                      пп: Сякаш се връщам 30 години назад със себе си...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ - борба с родителския авторитет

                        Това не е за притеснение. По-лошо щеше да бъде, ако беше 13 годишно момиченце, което се кефи на красиви батковци. Е тогава вече ......
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ - борба с родителския авторитет

                          Ела да поработиш като санитар в Спешното във Варна само за 1седмица през лятото и после аз ще ти купя мотор , ако още искаш!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ - борба с родителския авторитет

                            На мой колега сина 20 годишен се размаза с пистарка карайки с 200 в града блъскайки се в камион.
                            Ама той колегата сам си е виновен купувайки такъв мотор и давайки го на такъв младеж.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ - борба с родителския авторитет

                              Niki003, а защо ти е да се бориш с родителският авторитет? Защо не работиш с него?
                              Кефят те моторите-ми супер. Заграждаш родителското тяло и обясняваш, че имаш мечта-да караш мотор. След това кродко обясняваш какъв е планът да я постигнеш.
                              В нормалните страни (поне както го виждам около мен) започват с "дърти байк"(кросови мотори) дето са ми малко над коляното, а самите ездачи са на 4-5 годинки. Татковците ги водят уикенда на пистата и започват постепенно да придобиват навици, като също така постепенно преминават на следващото ниво (по-голям мотор).Ходят на състезания ( "мерят си пишките" в контролирана среда) и така постепенно започват да приемат мотора като нещо нормално.
                              На 16 години взимаш книжка за мотопед, на 18 следващата и т.н.
                              Как планираш да разрешиш финансовата страна на въпроса? Мотор, екипировка, поддръжка, застраховки, гориво, гуми.... Няма нищо безплатно.
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X