Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - борба с родителския авторитет

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ - борба с родителския авторитет

    От бая време си мисля, че трябва да Ви измислим някакъв професионален празник и на Вас- господа модератори. Що да не е днес? Първо национален, после и международен...
    Ае, честито!
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Помощ - борба с родителския авторитет

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Аз пък, не познавам 13- годишен, който да си озаглави така темата.
      Е то на 25я час в #32 бе окончателно изречено директно, а иначе е гот. И предложението си го бива
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Помощ - борба с родителския авторитет

        Три дни я чета тази тема и най-накрая дойде и моя ред да напиша:
        Към подателя: слушай родителите си ВИНАГИ, но прави това, което ти казват докато те те издържат.
        Карането на мотоциклет по асвалта не ми доставя някакво особенно удоволствие, но въпреки това имам и "асвалтов" мотоциклет и ходя с него от време на време на работа и пазарувам с него и с раница на гърба. Много рядко ме остава свободно време за да го карам безцелно, просто за самото удоволствие от карането. Сина ми "изкара" кат. А 1 и му купих KTM DUKE 125 за да ходи на даскало и да се придвижва свободно. Сега ще му платя курса за кат. В, после за А2 и за всички категории за управление на превозни средства за които ми стигнат парите. Макар, че с планери се пада лесно и се потрошава качествено.
        Страх ме е много за сина ми, рисково е карането на мотоциклет, но също е рисково и да работи какъвто и да е физически труд, пример да реже дърва или да работи в строителството.
        За кефа: изобщо не ме кефи да карам джип в гората, повече ме кефи да ходя пеш с кучето, да карам велосипед, да карам UTV, да карам мотоциклет, ски и най-вече ме кефи да карам ATV.
        А мотоциклет за пътната мрежа е просто средство за придвижване, което като електричеството, газта и други благинки улеснява живота ни.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Помощ - борба с родителския авторитет

          Абе, добре е, когато се модерира, да се запази "духът" на посланието.
          Иначе, опитвам да погледна ситуацията отстрани. Не можете да предпазите децата си от всичко. Простотии и цинизми на улицата, в училище... утре ще ги пазите от каки с трипер ли?
          – Тати, м-м-м-м, на колко години трябва да стана, за да казвам "майка му стара"?
          – Хм! Какво значи "майка му стара" бе, сине?
          – Миии, не знам...
          – Глей ся! "Майка му стара" се казва тогава, когато...
          и т.н....
          Таааа, разбрахме какво е "майка му стара", стигнахме до извода, че е прекалено сложен начин да изразиш възмущението си от нещо и е много по- добре да кажеш "майка му деееее"... тва, последното си го измислих, но и на него ще му дойде времето.
          Мисълтът ми е, че ако ще се учат простотии, предпочитам това да става в контролирана среда и с активното ми участие. Аз си падам по простотиите и не желая да бъда пренебрегван. Да отсека, че такова нещо като "майка му стара" няма и не трябва да има, означава просто някой друг да му го обясни.
          С моторите е същото. Да кажа "ЗАБРАВЯШ ЗА МОТОР!!!" е само заобикаляне на въпроса. Означава да съм съгласен и готов, утре комшията да ми притропа на вратата с "... ми той нашия, малкия де, взел маторя на батко си и той, вашия де, му рекъл аре да покарам и аз бе, и той нашия, малкия де, не баткото, оооо баткото никога нямаше да му го даде, ей на, чесно, иииииии, ми той маторя не става за нищо, ама той вашия..."
          Благодаря!
          Поне първото качване на мотор ще го направи с мен. Да, няма да съм винаги наоколо, но на прощъпулника предпочитам да присъствам.
          И, те така. Има цял комплекс от принципи и гледни точки.
          Не претендирам моите да са най- правилни. Аз така ги приемам нещата.
          А, да... асоциацията "мотори- простотии" е съвсем случайна. Надявам се, че съм ясен какво имам предвид.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Помощ - борба с родителския авторитет

            Ей , писателите. Тоя къде я е пляснал тая тема от тогава не се е мернал....

            То бива спомени от съпротивата ма ако всички ги напишат ще подминем бара.

            Коментар


            • От: Помощ - борба с родителския авторитет

              Ей, полицая!
              Темата отдавна е престанала да отговаря на кандидат- моторджията.
              То, бива бой с палката, ама ако ни набиеш сичките, ограничаваш свободата на словото.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Ей, полицая!
                Темата отдавна е престанала да отговаря на кандидат- моторджията.
                То, бива бой с палката, ама ако ни набиеш сичките, ограничаваш свободата на словото.
                За тебе лично мислех , че си пораснал отдавна...
                Ма нищо де,извинявай.

                Коментар


                • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                  Може тате да му е спрял рутера, част от конспирацията на родителския авторитет срещу тийнейджърския порив за революция в семейството. Или просто си пише домашните.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Абе, добре е, когато се модерира, да се запази "духът" на посланието.
                    Иначе, опитвам да погледна ситуацията отстрани. Не можете да предпазите децата си от всичко. Простотии и цинизми на улицата, в училище... утре ще ги пазите от каки с трипер ли?
                    – Тати, м-м-м-м, на колко години трябва да стана, за да казвам "майка му стара"?
                    – Хм! Какво значи "майка му стара" бе, сине?
                    – Миии, не знам...
                    – Глей ся! "Майка му стара" се казва тогава, когато...
                    и т.н....
                    Таааа, разбрахме какво е "майка му стара", стигнахме до извода, че е прекалено сложен начин да изразиш възмущението си от нещо и е много по- добре да кажеш "майка му деееее"... тва, последното си го измислих, но и на него ще му дойде времето.
                    Мисълтът ми е, че ако ще се учат простотии, предпочитам това да става в контролирана среда и с активното ми участие. Аз си падам по простотиите и не желая да бъда пренебрегван. Да отсека, че такова нещо като "майка му стара" няма и не трябва да има, означава просто някой друг да му го обясни.
                    С моторите е същото. Да кажа "ЗАБРАВЯШ ЗА МОТОР!!!" е само заобикаляне на въпроса. Означава да съм съгласен и готов, утре комшията да ми притропа на вратата с "... ми той нашия, малкия де, взел маторя на батко си и той, вашия де, му рекъл аре да покарам и аз бе, и той нашия, малкия де, не баткото, оооо баткото никога нямаше да му го даде, ей на, чесно, иииииии, ми той маторя не става за нищо, ама той вашия..."
                    Благодаря!
                    Поне първото качване на мотор ще го направи с мен. Да, няма да съм винаги наоколо, но на прощъпулника предпочитам да присъствам.
                    И, те така. Има цял комплекс от принципи и гледни точки.
                    Не претендирам моите да са най- правилни. Аз така ги приемам нещата.
                    А, да... асоциацията "мотори- простотии" е съвсем случайна. Надявам се, че съм ясен какво имам предвид.
                    Много ясно си се изразяваш.Баш обстойни обяснения...са нужни на някого , който може да прай простотии само с моторетки.
                    Няма го авторът на темата да обясни за простотии ли ша гу контролират , за кво ли.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                      Обявявам петък вечер.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                        Аз ли нещо?
                        Изправял ли си CBR със 140 км/ч на задна?...
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                          Може.

                          Аз да кажа - карал съм мотор веднъж. 50 метра. За пръв път на 30 години. Колежката на която беше мотора реши че няма да ми го дава повече. Тя самата го ползва половин година и след като добре се понатърти, го продаде.

                          Аз самият съм наясно че двигателната култура, необходима за адекватно управление на мотор, оттук нататък ще я придобия в някой друг живот. Ако много се старая може и в този ама имам по-интересни занимания.

                          Ама на 13г карах колело и можех да го карам в рамките на осевата линия километри наред, без да пипам кормилото. Такъв контрол върху лека кола и към момента нямам.

                          Коментар


                          • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение


                            Аз пък не познавам моторист , който да си ползва мотора за пазаруване или за да си прибира децата от детската градина!
                            Ми баш ми е драго да се запознаем тогава! Напоследък успявам да си ползвам мотора най вече за тия две работи, па ако успея да отскубна двайсетина лева от семейния бюджет за малко безцелно обикаляне, съм супер щастлив! Това го констатирам и декларирам с голяма тъга, но и това ще мине. Ще дойдат по добри времена!
                            Иначе мотор се купува и кара за личен кеф а не просто за придвижване и вършене на работа, и всеки който твърди обратното лъже откровенно или просто се самозалъгва!
                            Аз лично съм имал подобни проблеми като младежа пуснал темата! На 15 за пръв път се хванах през лятото на работа - товарач на газка в АПК-то. Мерака ми беше да си купя колело със скорости, обаче като прибрах заработеното 250 лв дядката ми наби чивиите че ще ме подкрепи с още 100 та да си купя симсонка. Да ама баща ми не даваше и дума да се издума и докато се назлъндисвахме дойде някакво поскъпване на симсонките и парите вече не стигаха! Следващото лято пак бачках като хамалин и поспестих още пари, дядката чивиджия продължи да ме надъхва, вика бе ти симсон не си взе ама още малко и ще станеш пълнолетен та направо си вземи една мзтка! Айде още едно лято бачкане, спестяване, търчане по мототехники, хващане на връзки, всичко нелегално от бащата и с подкрепата на дядката! Обадил се нашия агент от мототехниката че дошла най после моята мзтка да ходя да я взимам, ама телефона вдигнал баща ми и казал да я продават, че съм се отказал. Щях да пукна като разбрах! И така до втори курс студент когато успях да си купя втора ръка мзтка със собственни средства! Та истината е сам да се оправиш, докато си зависим от татко ти, няма да стане докато той не иска, па и да стане, просто се увеличава зависимостта ти от родителите!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                              Бе траях ,траях ...
                              С 140 не съм се изправял ...
                              Мах скорост със нинджа 600 - 260км/ч - повече не съм го правил(беше преди само 25 години ),нямам и намерение - стар съм вече и за донор не ставам.
                              На времето нелегално се записах за "Simson". Нелегално - щото баща ми не знаеше ...
                              Чакаше се в "Мототехника" три дни, проверяваха на час дали си там , ако те няма отпадаш и следващия в списъка .
                              Бяха 40 Симсонки . Моя номер беше 26 !!!
                              Е да де - ама не . Усетил , че ме няма вече втори ден , разпитал мама , и тя си признала всичко ....
                              С шутове и "разговорни приказки " ме изкара от магазина .
                              "Не съм те гледал до сега , за да те целувам студен..." ( И той караше мотор , постоянно...)
                              Не си купих Симсон .
                              Направих(сглобих, възстанових )си SIMSON 425S ....
                              Дума не каза баща ми , видя как го докарах на съставни части .
                              Видя как година и половина , в стаята ми , на 7ми етаж , от едни чаркове се получаваше нещо .
                              Видя как заработи , видя как върви .....Е тате го няма вече .
                              Ама все ми се иска да се покаже отнякъде и да ми забрани нещо....Родителския авторитет...

                              Коментар


                              • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                                За тебе лично мислех , че си пораснал отдавна...
                                Ма нищо де,извинявай.
                                А, моля! Просто се опитвам да свиря в същата тоналност, в която пеете. Пусто, все ми бягате по черните клавиши и ми е трудно да хващам субдоминантата.
                                Ще гледам вече, да карам една октава по- бавно.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X