Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - борба с родителския авторитет

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ - борба с родителския авторитет

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    Не е правилно баща ти да те ограничава, да е категорично против и незнам си кво там. Ти щом си го решил и те влече значи ще стане. Рано, или късно. Не се гаси туй що не гасне.
    Абе немога да разбера защо родителите винаги гледат така да нагласят живота на децата си, че на самите тях /родителите/ да им е гот и да са спокойни! Бахти егоизма!
    Тая чорба, гадна и горчива, и аз я сърбах едно време преди 30-на години - увличах се по мотори, коли, камиони, пушки, пищови и какво ли още не. Майка ми, гадината мръсна, - рев, писъци, крясъци, заплахи, бой ........ И кво стана? Летните ваканции на село при дядо ми /светла му памет/, Балкан 50 кубика, газ колко може, дядо ми се радваше и ме поощряваше, учеше ме на майсторлъци, на устройство и правилник. И с пушката беше така - стареца ме научи да си правя патрони, имаше везничка, мерки, барут и сачми, капси, гилзи. ''Колкото си направиш - твои са'' - вика, после ми даваше пушката да си гърмя на воля. И баща ми ме коткаше по същия начин - още съвсем малък ме взимаше в скута си на волана и ми даваше да карам Волгата. Друг път ме водеше на базата на ОСО на стрелбището и докато моите съученици плякаха с въздухарки милите, аз дънех с Валтера, или на 50 метра с малокалибрената пушка.

    Момко, не се оставяй да те мачкат, родителите понякога страшно много объркват живота на децата и ги развалят. Винаги преследвай мечтите си! Твоето си е твое, не го давай!
    Ти „момци" имаш ли

    p.s. миналата седмица оперирах един „зеленчук" на 23 г., моторист. Не мисля, че „оцеляването" му от катастрофата е било за добро, предвид актуалната му перспектива.
    Последно редактирано от emanuilis; 25-11-16, 23:48.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #32
      От: Помощ - борба с родителския авторитет

      Niki003, понеже не знам дали си ти или баща ти, ще ви го кажа и на двамата.
      За да се стигне дотам, че да търсите арбитър тук, има нещо сбъркано в семейството. 13 години са трудна възраст, в това спор няма. Тя става още по- трудна, ако тати е през 2/3 от времето на кораба, връща се вкъщи, колкото да се наспи и т.н. Имате много по- важни въпроси за решаване и този, дали да кара детето мотор, или да не кара, е маловажен. Особено, щом мама и тати са на различни мнения.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Помощ - борба с родителския авторитет

        Един сравнително цензуриран пример:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5735452

        Има още много, но перисталтиката ми едва издържа...
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #34
          От: Помощ - борба с родителския авторитет

          Всеки си решава за своите деца.

          Коментар


          • #35
            От: Помощ - борба с родителския авторитет

            Докторе, нещата не стават с плашене. По тази логика, не трябва да ползуваме електричество, автомобили, водопровод... Ае на бас, че тоя на твойта снимка е над 13 годишен. Ако е на 32, кво?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Помощ - борба с родителския авторитет

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Докторе, нещата не стават с плашене. По тази логика, не трябва да ползуваме електричество, автомобили, водопровод... Ае на бас, че тоя на твойта снимка е над 13 годишен. Ако е на 32, кво?
              Може да изглежда като „плашене", но са просто факти, нищо повече:

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              "Motorcycles are less stable and less visible than cars and often have high performance capabilities. When motorcycles crash, their riders lack the protection of an enclosed vehicle, so they're more likely to be injured or killed. The federal government estimates that per mile traveled in 2014, the number of deaths on motorcycles was over 27 times the number in cars."

              *National Highway Traffic Safety Administration. 2016. Traffic safety facts, 2014: motorcycles. Report no. DOT HS-812-292. Washington, DC: US Department of Transportation.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #37
                От: Помощ - борба с родителския авторитет

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Всеки си решава за своите деца.
                Така де, за тежки провинения съществува вариант „отнемане на родителски права".
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ - борба с родителския авторитет

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Може да изглежда като „плашене", но са просто факти, нищо повече:
                  ....
                  Значи съм сбъркал. Niki003 да си поиска директно автомобил.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ - борба с родителския авторитет

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Може да изглежда като „плашене", но са просто факти, нищо повече:
                    Оценката за стойността на живота (собствения, а в проекция и на другите) има ясно изявен максимум в средна възраст и е в пъти по-ниска извън нея. Този механизъм е придобит по трудния начин (еволюционно) и се е доказал в практиката много отпреди съществуването на хората. Следствията ги наблюдаваме всеки ден.

                    В този ред на мисли тези "факти" нямат върху 13-годишния такова въздействие, каквото върху тебе. Всъщност нямат почти никакво. Безсмислено е да ги привеждаш като аргумент.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ - борба с родителския авторитет

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Ти „момци" имаш ли

                      p.s. миналата седмица оперирах един „зеленчук" на 23 г., моторист. Не мисля, че „оцеляването" му от катастрофата е било за добро, предвид актуалната му перспектива.
                      Питаш дали имам деца, ли? Незнам. Не е невъзможно.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ - борба с родителския авторитет

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Добре, де, нали имаме някакви непълнолетни шампиончета по мотокрос? Има и състезания по мотокрос за деца. Може младежът нещо такова да има предвид - да кара нерегистриран мотор по разни ливади?
                        Е тука интересен аспект отваря Гагича... От всички тия мотористчета много малко са случайни дечица, решили че им се кара мотор и преуспяли. Някои от тях са ги качили на мотор доста преди 13 годишна възраст, има и такива, които нямат много съзнателни спомени, преди срещата им с моторите. По обясними причини за тях този вид транспорт, не е по-опасен от ходенето пеша за останалите хора.
                        Но всичко това си е до съдба, късмет.. никой не си избира родителите.
                        Да разрешиш такова занимание на детето, е ангажимент който не всеки може да поеме. Не е да купиш мотор и да кажеш - "троши си главата". В идеалния вариант бащата участва в обучението и предава опит...Но ако въобще не е на тази вълна, трябва друг да го учи... А присъствие и финансиране от загрижен родител няма да се разминат. В лошия вариант - родителска забрана, каране и учене кога както може, тайно, и естествено в пъти по-опасно.
                        Отделно от всичко е и чисто финансовата страна на въпроса - много деца със зор им купуват велосипед, та какво остава за мотоциклет. После идват и разни други въпроси за истинските причини и "ползи", да се снабди детето с нещо което малко от другите деца имат. Дали му се кара очукан крос за кеф, далече от всички или му трябва като средство за себеизява пред връстниците?! Това последното, щото повечето загиващи мотористи са именно комплексари, доказващи нещо на някого или пред себе си.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ - борба с родителския авторитет

                          Малкия син почна да се занимава с мотор на 8 години под ръководство на инструктор. Разбира се "в гората".



                          Сега е на 13:



                          Големия вече е на етап изкарване на книжка категория А1. Като/ако я вземе - ще кара КТМ Duke 125.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CwvXesWUcAAgDcL.jpg
Прегледи:1
Размер:37.7 КБ
ID:5735456

                          Пари за екипировка, мотори и инструктор трябват и не са малко, но не са и непостижима сума.
                          Никой от двамата няма травми досега (да чукам на дърво, да не чуе дявола).
                          Излязат ли обаче на пътя....миг невнимание - и цял живот страдание.
                          А народецът по пътищата изтрещява с всеки изминал ден!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ - борба с родителския авторитет

                            Това на втория клип трябва да е в Пасарел. Най-добре ще е да се ориентират към каране само по пистите и горите , пътищата вече не са за мотори , най-вече участниците в движението.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ - борба с родителския авторитет

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Това на втория клип трябва да е в Пасарел. Най-добре ще е да се ориентират към каране само по пистите и горите , пътищата вече не са за мотори , най-вече участниците в движението.
                              И на първия е в Пасарел.

                              За пътищата си прав. И Емануилис е прав за зеленчука. Но мъжете не се отглеждат в саксия...
                              Ако Емануилис дойде в моята работа и види как докато девойките се хвалят със спортни (стрелба, бокс, ски, мотоциклетизъм) постижения, някои младежи си разменят рецепти за щрудел и обсъждат подходящ цвят на завеси...
                              Така че треперя, кръстя се, но не ограничавам младежите. Единственото, което мога да направя, е да им помогна да са максимално подготвени.
                              Знам, че няма гаранции, но риска може и трябва да бъде намаляван доколкото е възможно с обучение, възпитание и екипировка.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ - борба с родителския авторитет

                                Леле, то тука на "педагогическа поема" заприличало. Таз година се занимавам с 13годишна/и и да ви кажа на някои, че бащата на Никито много малко и даже хич не го интересува кой как е живял и какво е правил преди 10, 20 или 30 години. Очевидно от заглавието на темата, той все още има авторитет и викам, айде да не се борим толкоз усърдно? Никъде не е казано, че да станеш мъж ти трябва мотор, достатъчно мъже са се реализирали като готвачи или шивачи, например. Похвален е и подходът на някои колеги да говорят с момчето като равен, по мъжки... Хубаво, ама кога е виртуално е много лесно, тъй че я оставете на тоя който може да му говори очи в очи, той да си преценя кое как и кога.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X