Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов фен на SUV автомобилите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов фен на SUV автомобилите

    Здравейте на всички!
    Първо се извинявам за създаването на, предполагам поредната подобна тема, от поредния начинаещ в този клас автомобили, но много исках да направя лична тема, която да ми е максимално полезна за целта! А тя е : след 15 год шофьорски стаж, реших, че е време да осъществя една мечта и тя е да имам SUV. Винаги съм карал леки коли и затова ми е адски трудно да преценя кой от толкова много подобни автомобили е за мен. За целта ще опиша какво горе долу търся като качества и на каква цена, а вие ако можете да ми помогнете със съвети, ще бъда безкрайно благодарен!
    SUV-то, което търся бих искал да е задължително 4х4 и да е с добри оф роуд възможности, но не чак като за горски пазач, защото основната цел е да нямам проблем при ходене в планината с децата, както и зимно време при "добре почистените" ни пътища. Фен съм на дизеловите двигатели, както и на ръчните скорости (т.е. автомат не съм карал никога). Фен съм също така на екстрите в новите коли като навигация, парктроник, ксенон, добра музика и т.н. Общо взето мога да формулирам търсеното от мен като SUV за градски условия, но справящ се безпроблемно с пресечена местност. Стигаме до година и пари - разполагам с 13хил-15хил лв и бих искал да не е под 2008г. Това е от мен, вие сте

  • #2
    От: Нов фен на SUV автомобилите

    Добре де, не ми убивайте така ентусиазма

    Коментар


    • #3
      От: Нов фен на SUV автомобилите

      Чети де чети.Малко ли теми има.То поне на цвят избери два три модела и тогава питай.
      Иначе като пристрастен към марката съм за гранд чероки.Ма що и аз не знам,че това си е една гооооооляма черна дупка.
      За която обаче забравям като запаля ония ми ти 6 литра мотор. И се опомням на всяко спиране на бензиностанция или в сервиза.
      Давайте сега другите.....
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Нов фен на SUV автомобилите

        Не искаш навигация от 2008 в колата. Всеки телефон или таблет за 200 лв ще ти върши добра работа.

        Коментар


        • #5
          Нов фен на SUV автомобилите

          Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
          Здравейте на всички!
          Първо се извинявам за създаването на, предполагам поредната подобна тема, от поредния начинаещ в този клас автомобили, но много исках да направя лична тема, която да ми е максимално полезна за целта! А тя е : след 15 год шофьорски стаж, реших, че е време да осъществя една мечта и тя е да имам SUV. Винаги съм карал леки коли и затова ми е адски трудно да преценя кой от толкова много подобни автомобили е за мен. За целта ще опиша какво горе долу търся като качества и на каква цена, а вие ако можете да ми помогнете със съвети, ще бъда безкрайно благодарен!
          SUV-то, което търся бих искал да е задължително 4х4 и да е с добри оф роуд възможности, но не чак като за горски пазач, защото основната цел е да нямам проблем при ходене в планината с децата, както и зимно време при "добре почистените" ни пътища. Фен съм на дизеловите двигатели, както и на ръчните скорости (т.е. автомат не съм карал никога). Фен съм също така на екстрите в новите коли като навигация, парктроник, ксенон, добра музика и т.н. Общо взето мога да формулирам търсеното от мен като SUV за градски условия, но справящ се безпроблемно с пресечена местност. Стигаме до година и пари - разполагам с 13хил-15хил лв и бих искал да не е под 2008г. Това е от мен, вие сте
          При зададени конкретни параметри на търсенето в мобилето излизат:
          Антара, Коприва, Колеос, 4007 и братчето Ц кросър.
          Всичките са един дол дренки така че почваш да гледаш конкретните екземпляри и да задаваш смислени въпроси тук.

          С пресечена местност може да се справят може и не зависи от гумите ( обикновено се карат с шосейни гуми така че не стават за пресечена местност ) и колко ще прежалиш боята и тенекиите.
          За повечето тук от форума са си градски повдигнати комбита ( ама много леко повдигнати )

          Успех.

          П.п.
          Сега видях че за 12999 имало и Гранд Витара.
          Тя най става щото има бавни скорости но пък е най дървена от всите.
          Последно редактирано от rosen_offroad; 25-11-16, 19:14.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Нов фен на SUV автомобилите

            Човека май каза СУВ. Демек Гранд Чероки би трябвало да е една разумна граница. Пресечена местност е адски относително, осбенно в този форум. Но както казаха по-нагоре зависи "колко ще прежалиш боята и тенекиите" както и дали предпочиташ тихи и икономични гуми или сигурни и копаещи. И все пак за да не съм съвсем безконкретен и имайки предвид бюджета предлагам Гранд Чероки 3.0 2005-2008. Ако ви се струва прекалено хард то тогава Outback/Forester, SantaFe, Qashqai, CRV.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Нов фен на SUV автомобилите

              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
              И все пак за да не съм съвсем безконкретен и имайки предвид бюджета предлагам Гранд Чероки 3.0 2005-2008.
              Hяма с ръчни скорости. Но и авторът сам казва, че никога не е карал автоматик. Не знам какво тогава го прави "фен на ръчните скорости". Веднъж на опашка в едно заведение за бързо хранене пред мен едни младежи много отговорно и авторитетно оплюваха електрическите прозорци Как като си натиснел бутона, прозорецът се свалял до долу, не можело да си го отвориш малко - 1-2 пръста само, ако пушиш в колата и прочие глупости Явно никога не бяха карали кола с такива прозорци. Та, към автора на темата - който веднъж се е качил на кола с автоматична скоростна кутия, никога не е поискал да се върне да кара такава с ръчни скорости. А пък който се е качил на джип, никога повече няма да си купи обикновена лека кола.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Нов фен на SUV автомобилите

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                ...който веднъж се е качил на кола с автоматична скоростна кутия, никога не е поискал да се върне да кара такава с ръчни скорости.
                Това е леко преувеличено.

                Коментар


                • #9
                  От: Нов фен на SUV автомобилите

                  Здравейте,мерси за мненията ви! От много писане, съм забравил едно уточнение - искам двигателят да е до 2000 кубика. Иначе да, задавал съм параметри в търсачките и честно казано се бях спрял на два модела за тези пари - Опел Антара и Нисан Кашкай. След това обаче се поинтересувах за мнения по форумите за тях, както и гледах клипове с тестове на тези модели и ентусиазмът ми посърна... Друг модел, който ми направи впечатление е Тойота Рав4, но първо е по-скъпа и второ е над 2.0 Още веднъж да кажа, че под офроуд възможности имам предвид по-скоро излети в планината и зимните условия в милата ни родина. Ако някой се сеща за други модели, влизащи в описанията ми, да споделя

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов фен на SUV автомобилите

                    Всъщност, сетих се, че Форд Куга също ми хареса и се вписва в изискванията. Има ли някой впечатления от това съвче?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов фен на SUV автомобилите

                      Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
                      ... искам двигателят да е до 2000 кубика.
                      Гагич, ти си специалистът

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов фен на SUV автомобилите

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Гагич, ти си специалистът
                        Грубо,грубо
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов фен на SUV автомобилите

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Това е леко преувеличено.
                          То и другото си е преувеличено.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов фен на SUV автомобилите

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            Грубо,грубо
                            Гагич има такава кола. Аз нямам, най-малкото ми е 2.2

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов фен на SUV автомобилите

                              Абе сещам се за един модел...все по-често одумван...ама е с 1,5dci.
                              Не е баш много луксозен, ама го има на малко години и километри и влиза в бюджета. И не е Кашкай, макар да е същото.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X