Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов фен на SUV автомобилите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов фен на SUV автомобилите

    Аха, няколко. От по няколкостотин километра. Мерцедес и Фолксваген. Аааа... и един Буйк.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #32
      От: Нов фен на SUV автомобилите

      Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
      Аха, няколко. От по няколкостотин километра. Мерцедес и Фолксваген. Аааа... и един Буйк.
      Дадох пример по-горе с едни плюватели на електрически сваляемите авто-прозорци. С ръчка да си отваряш прозорците в колата било в пъти по-удобно. Добре, че няма вече ръчно движещи се чистачки, щото и такива фенове щяха да имат.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: Нов фен на SUV автомобилите

        Zizu , тест драйв му е майката.Споразумяваш се с някой от тука пишещите , тестваш на драйв и си преценяваш.Няма лоши съвременни машини.Има недобри екземпляри , ма па нема да скочиш , като сляп.
        А , и виж някого с Фори 3 , може и да ти допадне.
        Успех с избора!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #34
          От: Нов фен на SUV автомобилите

          Почти ежедневно карам двата вида по задължение. Определено за софийските, а и за каквито и да е други градски карания, не искам "ръчка". За извънградско работата е почти на кантар - мое и да се прежалим. Ма това сигурно щото вече съм дърт и мързелив.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #35
            От: Нов фен на SUV автомобилите

            На местата където Диско 2 ръчка минава на бавни аз с автомата си минавам на бързи по нанагорнището и на бавни по надолнището щото има ръчен режим на смяна на скоростите
            Бавни включвам само като е супер непроходимо.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Нов фен на SUV автомобилите

              Стана въпрос за Форд Куга, преди 7-8г двама мои познати си купиха дизелови Куги, още ги карат и без да са фенове на Форд не искат да чуват за друга кола! Вече били на по около 200 000 и само текуща поддръжка по километри, никакви ремонти дори по окачване нямали!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #37
                От: Нов фен на SUV автомобилите

                Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
                Разгледах и Витарата, не е лоша, но ако може да ми обясниш малко за тези "фултайм бавни и три диференциала", че нищо не ми говори това. И още нещо - преди години имах един познат, който караше Сузуки и няма да забравя колко се оплакваше от това и онова по колата, та затова леко подминах този модел в началото на дискусията...
                Колега, направи си труда да прочетеш какво е фултайм и парттайм, и как работят, какво са бавни, и защо са.
                Писано има достатъчно.

                Това че един познат едно време имал едно Сузуки, и ревал, нищо не значи, та се абстрахирай.

                С пробване ще си отговориш на много въпроси които още не си си задал.
                Прочети долното и помисли по въпроса.

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Zizu , тест драйв му е майката.Споразумяваш се с някой от тука пишещите , тестваш на драйв и си преценяваш.Няма лоши съвременни машини.Има недобри екземпляри , ма па нема да скочиш , като сляп.
                ...
                ... и си напиши в профила от къде си, та по-лесно да ти помогнем.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Нов фен на SUV автомобилите

                  Аз съм от Димитровград, но в момента съм в чужбина за известно време. На близко и средно разтояние са ми Хасково, Ст Загора и Пловдив. Ако някой наблизо има Куга, Витара,Кашкай или Рав4 и няма против да я пробвам, да пише.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов фен на SUV автомобилите

                    Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
                    Разгледах и Витарата, не е лоша, но ако може да ми обясниш малко за тези "фултайм бавни и три диференциала", че нищо не ми говори това. И още нещо - преди години имах един познат, който караше Сузуки и няма да забравя колко се оплакваше от това и онова по колата, та затова леко подминах този модел в началото на дискусията...
                    Фултайм означава че през цялото време се задвижват 4-те колела ( има 3 отворени диференциала, преден заден и централен. Централния при Гранд Витарата се блокира и въртящия момент се разпределя поравно отпред и отзад - става парт тайм ).
                    Например Кугата предполагам е с предно предаване и включва заден мост само при забоксуване на предния - това се нарича он деманд 4 х 4.

                    Бавни е когато имаш понижаващи предавки които се ползват при офроуд когато не ти достига мощност а се движиш бавно.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов фен на SUV автомобилите

                      Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
                      Аз съм от Димитровград, но в момента съм в чужбина за известно време. На близко и средно разтояние са ми Хасково, Ст Загора и Пловдив. Ако някой наблизо има Куга, Витара,Кашкай или Рав4 и няма против да я пробвам, да пише.
                      Колега от Форума продава Кашкай 2.0 бензин (който е 104kW и става за инвалиден !) автомат, само с предно, и, мисля че му е първи собственик.

                      SUV е, лъскав е, има всичко което търсиш, и за две-три години, докато му се кефиш, ще прецениш дали въобще искаш нещо по-сериозно.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов фен на SUV автомобилите

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ...плавното, контролирано до милиметри, движение с АСК.
                        Е те това не го мога. Контролирам до милиметри с ръчните.

                        То ясно че като навреш жигулата там където не и е мястото ще трябва да правиш изстъпления със съединителя. И да, знам ситуации където и на мене автомат повече би ми бил удобен. Но такива са малко.

                        Примерно в голяма дупка пълна с кал с променлив вискозитет и нефелен мотор.
                        Или в градските задръствания в които аз доброволно не влизам с никаква кола. И ако някой друг плаща горивото. Но пък мога да си позволя да не влизам в градски задръствания.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов фен на SUV автомобилите

                          Между другото все повече ми се накланят везните към Куга, само да излезе някоя по-евтина! Ако някой има впечатления, преки или непреки, да сподели.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов фен на SUV автомобилите

                            Киа-Соренто,Спортидж
                            Хюндай-Санта Фе,Туксон
                            Опел Фронтера Б КБ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов фен на SUV автомобилите

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              То ясно че като навреш жигулата там където не и е мястото ще трябва да правиш изстъпления със съединителя.
                              Има клипове в тубата или вибокс, където ТИ се навираш със "Самара" там, където видимо не й е мястото, че и твои стари изявления, как всъщност и без 4х4 можело.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов фен на SUV автомобилите

                                Относно автомат срещу ръчка, когато ми покажат автомат, които на една и съща кола с един и същи мотор да ми харчи еднакво или по-малко от ръчката. ще ме навият. А, и смяната на маслото да му е еднаква или по-малка от тази на ръчката.
                                На колегата препоръчвам, без да имам лични впечатления Форд Маверик или Мазда Трибют. За близнаците говоря.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X