Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов фен на SUV автомобилите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов фен на SUV автомобилите

    Да де,ама в първия пост има и едно друго уточнение:
    "...Фен съм също така на екстрите в новите коли като навигация, парктроник, ксенон, добра музика и т.н..."
    Дъстера такива екстри няма (все още).
    o888 37 63 69

    Коментар


    • #17
      От: Нов фен на SUV автомобилите

      Санта Фе от фейслифта на първа генерация със 125к.с. дизел. около 2005г. Мисля, че до тогава бяха с постоянното 4х4. После стават "до поискване".
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Нов фен на SUV автомобилите

        Относно автоматичните скорости-и аз доскоро (допреди да подкарам автомат) не ги долюбвах.
        Ама сега, ако имам възможност да избирам-май по-скоро ще съм ЗА автомата.
        Това за кола де, за офроуд си трябва ръчка.

        А относно 2 литровия двигател-колегата май не е много наясно... Едва ли ще се намери нещо от тези години с малък двигател.
        И подозирам защо иска да е до 2 литра, та да му кажа-джип(айде сув) и икономичност не се употребяват в едно изречение.
        Приготви се за разход с около 50% повече от този на лека кола. А може и повече, според зависи.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Нов фен на SUV автомобилите

          На Прима Виста избора ми би бил Санта Фе . Дизела е малко по-голям от 2 литра , но не знам как са с екстрите , защото това не ме вълнува особенно и единствено държа на климатик ! Запазено с комплект летни АТ и комплект зимни гуми ще влезе в бюджета си мисля.
          Последно редактирано от stankos; 26-11-16, 07:39. Причина: Допълнение

          Коментар


          • #20
            От: Нов фен на SUV автомобилите

            2.2 дизела е на второто Санта Фе. Първото е 2.0 - 116/125к.с. преди/след фейслифта.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Нов фен на SUV автомобилите

              Не колега, трудоустроен съм (т.н. инвалид, което не ми харесва като определение) та за да ползвам социалните превилегии, има условие автомобилът да е до 2.0 и 160 кс. Но и не е вярно, че от по-новите съвове няма 2.0 , при положение, че нагоре се казаха няколко модела като Кашкай, Антара, Куга. Нищо не казахте за Куга-та, снощи до късно гледах инфо и клипове за модела и доста ми хареса.

              Коментар


              • #22
                От: Нов фен на SUV автомобилите

                Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
                Не колега, трудоустроен съм (т.н. инвалид, което не ми харесва като определение) та за да ползвам социалните превилегии, има условие автомобилът да е до 2.0 и 160 кс. Но и не е вярно, че от по-новите съвове няма 2.0 , при положение, че нагоре се казаха няколко модела като Кашкай, Антара, Куга. Нищо не казахте за Куга-та, снощи до късно гледах инфо и клипове за модела и доста ми хареса.
                Не каза нищо за Гранд Витарата тя е 1.9 дизел и ти пасва стига да се примириш с по дървената возия но е с класи отгоре над другите за лек офроуд тъй като е фултайм с бавни и 3 диференциала.

                Кугата съм чувал че ги хвалят по ревютата но иначе си е баш паркетник като останалите споменати.

                Кашкая на мен ми е леко дамски.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Нов фен на SUV автомобилите

                  Няма мнения , защото не са много разпространени ! Питай за Ге,Патрул,Тойота,Фронтера , Паджеро....Ще получиш хиляди отзиви , защото това се кара по гори и паланки ! Не са много хората с този тип СУВ интересуващи се от Оффроуд и съответно с регистрация в този форум ! Нямам и познат с Куга , когото мога да попитам .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов фен на SUV автомобилите

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Не каза нищо за Гранд Витарата тя е 1.9 дизел и ти пасва стига да се примириш с по дървената возия но е с класи отгоре над другите за лек офроуд тъй като е фултайм с бавни и 3 диференциала.

                    Кугата съм чувал че ги хвалят по ревютата но иначе си е баш паркетник като останалите споменати.

                    Кашкая на мен ми е леко дамски.
                    Разгледах и Витарата, не е лоша, но ако може да ми обясниш малко за тези "фултайм бавни и три диференциала", че нищо не ми говори това. И още нещо - преди години имах един познат, който караше Сузуки и няма да забравя колко се оплакваше от това и онова по колата, та затова леко подминах този модел в началото на дискусията...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов фен на SUV автомобилите

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ...
                      Но и авторът сам казва, че никога не е карал автоматик. Не знам какво тогава го прави "фен на ръчните скорости".
                      ...
                      Синдрома на първия ... ъъъ, нека да е чеп, че звучи по-добре.


                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ...
                      Та, към автора на темата - който веднъж се е качил на кола с автоматична скоростна кутия, никога не е поискал да се върне да кара такава с ръчни скорости. А пък който се е качил на джип, никога повече няма да си купи обикновена лека кола.
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Това е леко преувеличено.
                      Не е, Гагич е прав, и освен ако не ти е побеляла косата от нерви и разходи по автоматични майстори, не виждам основателна причина да се връщаш назад.

                      Ето, и Кольо прозрял удобството.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Относно автоматичните скорости-и аз доскоро (допреди да подкарам автомат) не ги долюбвах.
                      Ама сега, ако имам възможност да избирам-май по-скоро ще съм ЗА автомата.
                      Това за кола де, за офроуд си трябва ръчка.

                      А относно 2 литровия двигател-колегата май не е много наясно... Едва ли ще се намери нещо от тези години с малък двигател.
                      И подозирам защо иска да е до 2 литра, та да му кажа-джип(айде сув) и икономичност не се употребяват в едно изречение.
                      Приготви се за разход с около 50% повече от този на лека кола. А може и повече, според зависи.
                      За скара-бира офф автомата си е перфектен.

                      Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
                      Не колега, трудоустроен съм (т.н. инвалид, което не ми харесва като определение) та за да ползвам социалните превилегии, има условие автомобилът да е до 2.0 и 160 кс. Но и не е вярно, че от по-новите съвове няма 2.0 , при положение, че нагоре се казаха няколко модела като Кашкай, Антара, Куга. Нищо не казахте за Куга-та, снощи до късно гледах инфо и клипове за модела и доста ми хареса.
                      Внимавай да не се наиграеш !
                      За да ползваш привилегиите автомобила трябва да е до 2000cm3, и до 114kW включително, или до 155к.с. по талон, като в него са записани kW-те !

                      Ако пише 115 или повече, забравяш за безплатни данък и винетка !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов фен на SUV автомобилите

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        За скара-бира офф автомата си е перфектен.
                        Ся, знаем, че американците са гейове и идиоти, меки китки и т.н., затова ВСИЧКАТА им военно-транспортна техника е с АСК, ама защо ли пусти братушки, тез смели и корави мъже, които не се плашат да ръчкат 1001 лоста в блатата на тайгата и по баЙрите на Кавказ, що ли се мъчат на великата "Армата", на ГАЗ-2975 "Тигр" и разни други такива, да слагат разни гейовини като АСК и да се излагат по парадите?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов фен на SUV автомобилите

                          Айде пак старата дрязга автомат срещу ръчка, нафта срещу бензин, лефски срещу цесека.

                          Да не съм карал най-най-най различни автомати - карал съм. И класически американци с три диапазона и хидротрансформатор, и съвременни европейски напъни дето са роботизирани 6-7-8-степенни ръчки ама без лост.

                          Ми не е моето.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов фен на SUV автомобилите

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Да не съм карал най-най-най различни автомати - карал съм. И класически американци с три диапазона и хидротрансформатор, и съвременни европейски напъни дето са роботизирани 6-7-8-степенни ръчки ама без лост.

                            Ми не е моето.
                            С едно-две карания не можеш да го оцениш, щото си свикнал на другото. Намираш го за неудобно, "оно си праЙ квот си иска", струва ти се, че неадекватно избира предавките и т.н. Трябва ежедневно поне един месец да караш автомат, "предпочтително" в градските задръствания и после да пробваш по същия маршрут ръчката. Същото, предполагам, е и извън пътя. Имам известни забежки едно време със "Жигула", сравнението с Jeep може да се дължи и на другите разлики - 4х4 и т.н., но да се мъчиш с полусъединител и да превключваш предавки по разни бабуни, изобщо не е работа в сравнение с плавното, контролирано до милиметри, движение с АСК.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов фен на SUV автомобилите

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Това е леко преувеличено.

                              Аз например съм карал няколко пъти коли с автоматични скорости, и не ща и да чуя за тях!
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов фен на SUV автомобилите

                                Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                                Аз например съм карал няколко пъти коли с автоматични скорости, и не ща и да чуя за тях!
                                Няколко пъти...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X